Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Új kötetlen beszélgetések

Több
8 éve 11 hónapja #7226 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések

Május írta: ...És olyan jó lenne tudnom, a gyerekek milyen gyakran találnak ki ilyen dolgokat, van-e erről felmérés.

Szerintem egy gyerek a büdös életben nem talál ki ilyet csak úgy, mert miért ne. Azzal előállhat, hogy ő egy királylány, de azzal nem, hogy xy tegnap a bugyijában turkált.

Ezt találtam:
"Kanadában két reprezentatív mintán alapuló kutatást is végeztek állami megrendelésre az incesztus - ügyekkel kapcsolatos hamis vádak tárgyában. Egy 2003-as adatokon alapuló kutatásból az derül ki, hogy a bejelentett incesztuseseteknek mindössze 4%-a rosszindulatú hazugság (Trocmé és mtsai, 2005). Hason ló eredményekre jutott egy 1998-as adatokra alapuló, kanadai reprezentatív vizsgálat is, amely kifejezetten a gyerekelhelyezési és láthatási ügyekben vizsgálata az incesztus vádját. Ebből az derül ki, hogy az ilyen ügyeknek csak 12%-ban van csak szó szándékos hamis vádról. A 12%-nyi szándékos hamis vádon belül, a szándékos hamis vád 43%-át a felügyeleti joggal nem rendelkező szülő (aki tipikusan az apa) terjeszti elő, 19%-uk ismerősöktől származik, és csak 12%-uk (az összes eset alig 1,5%-a) származik a felügyeleti joggal rendelkező szülőtől (aki tipikusan az anya), valamint 2%-uk a gyerektől. Vagyis nem igaz, hogy az anyák a gyerek fölötti felügyelet megszerzésére használják az incesztus hamis vádját — a köz keletű felfogással ellentétben épp az apák teszik ezt (Trocmé és Bala, 2005)."

Forrás: muszajmunkacsoport.hu/ha-on-szakember/jo...k/valas-es-incesztus

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7232 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Május pontosan értem amit írsz. Örülök neki, hogy most jobban érzed magad. Van, hogy én is rosszabbul van hogy jobban érzem magam. De addig amíg pl. én, visszaesek, és vannak rosszabb napjaim, vannak rossz gondolataim, addig szerintem nem vagyunk gyógyultak. Persze teljesen normális emberek vagyunk , jó egzisztenciával, minden rendeben van velünk, mert felvettük az álarcot. És tudjuk ezt viselni. Tudjuk, mert muszáj. Én magamról beszélek legalábbis nálam ez így van. Mindenki, de mindenki aki ismer azt mondja nekem, hogy én milyen erős csaj vagyok.....pedig ha tudnák . A lelkem nincs rendben. De dolgozok rajta , a pszichológusom , barátnőim, TI ITT, nagyon sokat segítettek ebben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7233 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések

Május írta: Lehet, hogy hülyeség, amit írok, meg ezt a szót sem szeretem használni, hogy gyógyulás, de attól félek, hogy én "meggyógyultam".


Május, szerinted egy "gyógyult" ember fél attól, hogy meggyógyult? ;) De értem, amit mondasz, már sokszor írtam különféle topikokban, hogy ijesztő tud lenni a "gyógyulás" felé vezető út. A megszokás nagy úr, még akkor is, ha amit megszoktál rossz volt. A lelkiállapotunk is az identitásunk része, ha ez változik, az nagyon megrázó, bármennyire is paradoxnak tűnik. Nagyon emlékszem ezekre az állapotokra.
Nem gyógyultál meg, nem tudom, van-e igazi gyógyulás. De valami elindult, ezt érzed. Végül is ez a cél, igaz? De hidd el, még hosszú az út. Nyugodtan beszélj erről a pszichológusodnak, mert szerintem nem először találkozik ezzel.

ALAINE, HOL VAGY?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7242 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Május, éppen most írtam a másik topikokban (nem tudom, mi van ma velem, fel vagyok pörögve), amiket oda írtam, valahol erre is válasz. Egyfelől nagyon is jó helyen vagy. Nemcsak azért lehet idejönni, hogy gyógyulj, hanem azért is, hogy segíts.
Másrészt: mi itt mind túlélők vagyunk. Ha eljutsz az áldozatszerepből a túlélőig, akkor nyert ügyed van. Ha tovább is tudsz lépni, segítővé, mint Mara, akkor még inkább. Na és ha képes vagy arra is, hogy a hiányaidat a magad javára tudod fordítani (másik topikban fejtegettem, mit értek ez alatt; lásd: szuper(wo)men :D ), akkor elérted azt, amit lehet gyógyulásnak is nevezni. Szerintem. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7247 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések

Május írta: Egyre inkább érzem és feszít, hogy lehet, hogy meg kéne írnom a történetemet, mert a ti véleményetek számít nekem.


Hajrá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7255 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések

Május írta:

Anoni Mara írta: Már mondta, hogy nem muszáj azt hinnem, hogy vele csak rossz dolgokról lehet beszélni.


Ismerős, ezt már nekem is mondta a pszichológus. Klassz volt, amikor a jégesőről beszélgettünk... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7259 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések

Május írta: Szoktam olvasgatni itt a honlapon a régebbi fórumbeszélgetéseket is, meg persze a mostaniakat is. És egy nagyon furcsa ötletem támadt. Szóval itt mindenki annyira normálisakat, jókat, hasznosakat ír, itt mindenki szakértő. Már csomó szakirodalmat olvastam a gyerekbántalmazásról meg az abúzusról, de esküszöm, ez a fórum mindennél jobb és hitelesebb szakirodalom és tanácsadás. Vajon tudják a pszichológusok, hogy van ez az oldal? Vagy tudják a nem érintettek, hogy ez van? Szerintem ennél hasznosabb ismeretterjesztés, felvilágosítás, MEGELŐZÉS nem lehet. Jó lenne ezzel valamit kezdeni.


Május, én is azt gondolom, hogy ez itt egy aranybánya szakembereknek. Néha elképesztően mély beszélgetések vannak, nagyon sokat lehet belőle tanulni. Remélem, hogy tudnak róla a pszichológusok, sok mindenkiről tudok, akinek úgy ajánlotta a pszichológusa az oldalt. Sokan olvassák, az aktív fórumozó magon kívül legalább még 400-500 olvasója van naponta az oldalnak.
Nem tudom, mennyire vagyunk mi "szakértők". Persze te is idézőjelbe raktad, és ezt mindenkinek tudnia kell, hogy mi a tapasztalatainkra támaszkodunk, nem a szakmánkra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 11 hónapja #7281 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Hú, nem tudom, bármi köze js van e ennek az abúzushoz, vagy a belemeneküléshez. Három év anyagát tanultam meg négy nap alatt. Annyira durva napjaim, heteim voltak, hogy a végső pillanatban tudtam csak elkezdeni tanulni. Holnap felvételizek mesterszakra. Először megyek úgy ilyen közösségbe, hogy tudom nem kell semmit lenyomnom. Bár ettől csak némileg könnyebb.Attól félek, h ha vizsgáztató kedves lesz én el fogom magam sírni. Nem vagyok normális.
Két napja azt álmodtam, h berepült egy galamb a szobába és a másik megvárta kint. Erre tegnap kinyitom az ablakom és az a két nagy galamb ül velem szemben. Hát lefagytam. Elgondolkoztam, h mi van, ha az ez mégsem álom, és az tényleg bent járt nálam az egyik...Teljes parajelenség.A másik álmom, h nincs felvételi behívom, és nem vizsgázhatok. Hát ez is igaz. Részben. Tudom, hol van, de tényleg elfeljtettem elhozni és csak remélni merem, h meglesz. Ez is paraálom! Vmi történt az agyammal. Bocs, h eltértem a témáktól. Csak próbálok nem szétcsúszni holnapig, hamár lexikonná változott a memóriám. Durva. Biztos, az energia, amit ebbe vezettem bele, az segített ebben a hajrában, meg a deadline. Most attól is félek, h mit jelent a felvéti kötetlen jellegű beszélgetés része. Jobban félek tőle, minthogy nem tudom majd az anyagot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7285 Írta: nyugodt
nyugodt válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Karácsony, minden rendben lesz - ezt az is mutatja, hogy milyen gyorsan meg tudtad tanulni, amit kell. Minden rendben lesz - ez már egy új élet, amiben vagyunk, csak még nem vettük észre - mint az utolsó japán, aki még évitzedekkel később is harcolt a háborúban, mert nem tudta, hogy vége van. Neki még nem volt vége.
A te személyiségeddel, ami az itteni kommentjeiden is átszűrődik, csak lenyűgözheted a felvételi bizottságot a "kötetlen beszélgetés" részben.
Gondolok rád holnap, és egyben tudom, hogy minden rendben lesz. Ez már az én para-jelenségem :) Mert ez már egy másik világ, úgy érzem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 11 hónapja #7290 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések

nyugodt írta: Karácsony, minden rendben lesz - ezt az is mutatja, hogy milyen gyorsan meg tudtad tanulni, amit kell. Minden rendben lesz - ez már egy új élet, amiben vagyunk, csak még nem vettük észre - mint az utolsó japán, aki még évitzedekkel később is harcolt a háborúban, mert nem tudta, hogy vége van. Neki még nem volt vége.
A te személyiségeddel, ami az itteni kommentjeiden is átszűrődik, csak lenyűgözheted a felvételi bizottságot a "kötetlen beszélgetés" részben.
Gondolok rád holnap, és egyben tudom, hogy minden rendben lesz. Ez már az én para-jelenségem :) Mert ez már egy másik világ, úgy érzem.


Köszönöm Nyugodt! Teljesen helyretettek a szavaid, kicsit bekönnyeztem. Remélem, igazad lesz, és erős leszek, meg tudni fogok mindent, amit kell.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7292 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Drukkolunk neked, Karácsony! És rögtön írjál, hogy hogy sikerült!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7294 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Karácsony, rendbe lesz minden,engem úgy vettek fel mesterszakra,pont nálam is ilyen beszélgetős volt,hogy el se akartam menni és egy betűt nem készültem rá,mégis felvettek,tuti menni fog.Én meg most voltam pár napra kikapcsolódni,és érdekes hogy mindig megtalálnak az úgymond marha határozott,magabiztos emberek,akik újra és újra lehúznak a mélybe,imádom hogy valójába foglama nincs neki hogy miket éltem meg,de ő jobban tudja hogy mit kéne csinálnom,és oké hogy szembenézek dolgokkal,de még van amivel nem megy.Tudom hogy Ti megértetek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 11 hónapja #7301 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Jaj, annyira kedvesek vagytok. Köszönöm!!
hú..hát nekem még tudomanyos írást is kell interpretálni. Nyakig benne vagyok, kicsit benéztem vmit...
Rini bár ilyen simán menne nekem is!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7302 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Karácsony holnap tuti egész nap az eszembe leszel...:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #7308 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Új kötetlen beszélgetések
Alicia reg jart itt tud rola valaki valamit?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.915 másodperc