A történetekről

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #514 Írta: Lapaj
Lapaj válaszolt a következő témában: A történetekről
Cindy! Ez az egész kb mennyi ideje történt? Léptél valamit? Igazság szolgáltatás megtörtént?
Utolsó szerkesztés: 9 éve 10 hónapja Lapaj által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #516 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
A 76. történet írójának: jó, hogy leírtad te is a történetedet, és példaértékű, ahogy a férjed és a fiad mellett is kiállsz. Ugyanakkor kérdezem én, miért kéne a családdal jóban lenni? Miért vagytok kénytelenek egy asztalhoz ülni az elkövetővel? Vannak olyan esetek, amikor az ember nyilván kompromisszumot köt, a családi béke vagy nem is tudom, minek a nevében. De úgy érzem, ilyen helyzetben én soha többé nem lennék hajlandó találkozni azzal, aki így bánt velem. Van, amikor az önvédelem, és a saját családom védelme fontosabb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #532 Írta: GáLá
GáLá válaszolt a következő témában: A történetekről
Én is elolvastam a 76. történetet és az utolsó része rázott meg a legjobban. Igazán nem tudom, hogy az óvónők mit tehetnének, hiszen nekik arra is vigyázni kell, hogy az "elkövető" kisfiú ne traumatizálódjon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #592 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
Közben továbbgondoltam a 76. történetet, és azt hiszem, rájöttem valamire a családdal kapcsolatban. Nem biztos persze, hogy itt is erről van szó, de a család mégiscsak az a kötelék volna, amire minden embernek elemi szükséglete van. És egyáltalán nem biztos, hogy olyan könnyen el lehet vágni ezeket a gyökereket, és újakat növeszteni. Azaz minden kapcsolatot megszakítani a családdal, rokonsággal, mert akkor az ember olyan egyedül marad. Még akkor is, ha esetleg ő maga alapít családot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #593 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: A történetekről
Igazad van Hajnalkám! Nálam a család egy részével önhibámon kívül szakadt meg a kapcsolatom, hiszen apám megerőszakolta anyámat és így azt az oldalt nem ismerem. Aztán némi perpatvar miatt az anyai rokonsággal is meglazult és anyám nem engedte, hogy tartsam a kapcsolatot velük. És amikor anyám kitagadott, azt hittem megszakad a szívem. Nem tudtam elengedni őt magamban csak akkor, amikor kiderültek nálunk a háttérdolgok és mégis felhívtam és ő elhordott mindennek engem. Akkor megértettem, hogy nekem nincs anyám. Ám van egy nő, aki ezt a szerepet eljátszaná a társadalomnak, és nekem meg ahhoz nincs kedvem, hogy az ő játszótársa legyek ebben. Megírtam neki a köszönőlevelemet, hiszen felismertem azt, hogy a létezésem részese volt, és a sérelmeim sokasága miatt lettem az, aki vagyok. Még mindig fáj. Ez is, és az is, hogy családom sincs, a gyerekeimen kívül. Mégis élek, bár ezt nem érzem igazi életnek :) ELFOGADÁS-ban vagyok ezen a területen is. Mi van, ha a valódi ÉLET mást jelent, mint, amit én eddig annak gondoltam??? Tehát teszem, ami a dolgom, akkor, amikor kell, úgy, ahogy tudom, ott ahol vagyok. ENNYI.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #594 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
Drága Angyalka, azt hiszem, amit ki tudsz hozni ebből a helyzetből, azt kihozod, és ez mindenképpen elismerést érdemel. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #595 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
Viviennek, a 87. történet írójának: Jó, hogy leírtad te is a történetedet.

Arra nem gondoltál, hogy feljelentést tegyél?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #596 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: A történetekről
Hajnalkám! Köszönöm az elismerést (az elismerésektől még mindig rosszul vagyok néha). Csak nyugalomra vágyunk... hogy ne aprítsanak miszlikbe a hivatalok! Imádkozz értünk kérlek....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #598 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
Angyalka, rendben, imádkozom. :)

Amúgy én se nagyon tudok mit kezdeni a dicsérettel. És valószínűleg éppen emiatt nehezen is dicsérek másokat is, de most a te esetedben muszáj volt leírnom. (Na de nem dicsérlek tovább, nem akarlak zavarba hozni.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #599 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: A történetekről
Hajnalkám köszönöm! MINDEN SZíVBŐL MONDOTT IMÁRA SZÜKSÉGÜNK VAN! MINDANNYIUNKNAK.
Érdekes, engem gyerekként csak szídtak otthon én viszont mindig adok pozitív visszajelzést másoknak. Ám most a kisfiamon látom, hogy mennyire szenved! ha valaki megdícséri...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #601 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
Engem se sokat dicsértek. Hamarabb kritizáltak. Építő jelleggel. Természetesen. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #604 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: A történetekről
Én ugyanígy vagyok vele, hogy ordítani tudnék mikor kivülállók de még a nagymamám is a szerető család cimű szöveggel jön, meg hogy már jó dolgomban nem tudok mit kitalálni,mert tényleg olyan élvezetes állandó szorongásba és fájdalmak között élni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #605 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: A történetekről
Aniron az utolsó hozzászólásomat, a tiedre reagálva írtam. A másik ami nagyon bosszant mikor nagyon bölcsen megjegyzik hogy tök mindegy mi történt veled gyerekként lépj tovább,mintha ez annyira egyszerű lenne. Amúgy arra gyanakszok hogy a most 23 éves unokatestvéremmel is hasonló dolgok történhettek mint velem/Veletek, csak vele nem tudok beszélni,mert nem hallgatna meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #609 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: A történetekről
Rini, miből gondolod, hogy nem hallgatna meg az unokatestvéred?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #611 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: A történetekről
Kedves Újhold, az utolsó mondatodban minden benne van. Nagyon szép, nagyon igaz, és nagyon fájdalmas...:'( Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.158 másodperc