Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Több
9 éve 2 hónapja #5679 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Facebookon is látszik a hozzászólásokból, hogy a többség nem ért egyet ezzel.
Viszont ha megnézitek az Index hozzászólóit, ott már sokan védik a bíróságot.
Nem értem...
Már alig várom, hogy mehessek a terápiás ülésre. Szerintem csak erről fogok vakerálni. Ami egy jó dolog is, mert végre szóba kerül köztünk a téma, mint abúzus. Fél év után ideje lenne... Még ha nem is közvetlen engem érint. Ez az ügy sarkall arra, hogy beszéljek róla, mert különben szétrobbanok. Ti nem vittétek be a terápiába most? Kinek hogy zajlott? Nem részletes beszámolót kérek, csak kíváncsi lennék, ki hogyan éli meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5680 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Én ezzel nyitottam, most kicsit jobb, mert nem porgok, mint egy centrifuga. És kimondtam, hogy az is zavar félelemmel tölt el hogy ennek az ítéletnek a most bántalmazók felé az az üzenete, hogy megúszhatják. Abban maradtunk h most kell egy megmozdulás. Mindenki lázadozik ki így ki úgy. Én nem bírok enni, mert állandóan a patkány jut eszembe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5681 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

rotebeete írta: Már alig várom, hogy mehessek a terápiás ülésre. Szerintem csak erről fogok vakerálni. Ami egy jó dolog is, mert végre szóba kerül köztünk a téma, mint abúzus. Fél év után ideje lenne... Még ha nem is közvetlen engem érint.


Nagyon jó ötlet, használd ki az alkalmat! Remélhetőleg rájön majd, miért beszélsz erről! Bizony, itt lenne már az ideje, hogy elkezdj róla beszélni. Nehéz lesz, de aztán meg egyre könnyebb. Drukkolok neked!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5687 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
A pszichológusom ugyan traumaterapeuta, de biztos le fogom sokkolni. Néha megkérdőjelezik itt a bürokratikus rendszert, de a szociális háló nagyon jól működik, és a gyerekek jogai mindennél előrébbre valók. Ha itt ilyen ítélet születne, mint nálunk otthon, már felgyújtották volna az egész bíróságot. Nagyon figyelnek itt a gyerekekre. De még a járókelők is.
Amikor szemtanúja voltam, hogy egy gyereket hagytak az autóban, három járókelő állt meg és várt, hogy nem-e történik valami baj, és amikor anyuka visszatért, megmondták neki, hogy mégegyszer ilyet ne csináljon. De addig ott álltak, és felügyelték, hogy minden rendben van-e.
Itt a gyerekeknek a gyógyszerek 14 éves korig azt hiszem, ingyenes. Ha megbetegszik a gyereked, és kórházba kerül, 12 éves koráig családi szobát biztosítanak, hogy egy szülő mindig non-stop vele lehessen, ugyanúgy kap egy ágyat, ott aludhat, és a betegbiztosító még a szülő étkeztetését is állja. És nem olyan ételt kapnak, mint otthon...
Ha valaki terhes, kérni lehet egy szülésznő-védőnő funkciót ellátó szakembert, aki végigkíséri a terhességeket, mindenben segít, bármikor fel lehet hívni, és szülés után is kijár a babához rendszeresen. Ha kérdés van, meg lehet vele beszélni. Ezt a segítséget nem kell igénybe venni, de a betegbiztosító állja.
Ja, és ha nagyon leterheltnek érzed magad, amikor megszületik a baba, az államtól kérhetsz segítséget, és valaki kijön heti 2-3x takarít, mos, vasal, főz...mert neked egy pici babád van. Ingyen.
Ez mind a gyerekek jóllétét szolgálják!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5688 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
És ezek nem azért vannak, mert olyan jól megy az államnak, hogy szórhatja a pénzt. De azért ingyenesek a gyógyszerek is, hogy ne forduljon elő, hogy a szülők anyagi gondok miatt nem tudják megvenni. A fizetésekhez számítva ki tudnák fizetni a szülők, de vannak nehezebb anyagi helyzetben élők, akik mondjuk nem tudnák... így védik ki, hogy a gyerekek valamiben hiányt szenvedjenek.
Szüléskor a kórházba semmit nem kell bevinni a babának, ott kap pelust - pamperst! - rugit, bodyt, sapkát, mindent, csak majd amiben hazaviszik, azt kell vinni. Szülés után a baba végig anyuka mellett van, sehova nem viszik el. Csak akkor ha te mondjuk pihenni szeretnél, de akkoris háromszor megkérdezik, hogy elvihetik e biztosan. Valahányszor csönget az ember, mindig kedvesen és mosolyogva jönnek, és bármiben segítenek. És a szülésznő-védőnőd vezeti le a szülésed. Csak akkor jön orvos, ha baj van.
Amit picit neheztelek, hogy az oltások itt nem kötelezőek. Egy sem. Berlinben tombol a kanyaró. Több kisgyerek meghalt már benne... Ami otthon kötelező, azt én is beadatnám itt.

Szóval én boldog vagyok, hogy itt figyelnek a gyerekekre. Hisz belőlük lesznek dolgozó felnőttek. Az államnak érdeme védeni és támogatni őket. Így jön létre a kölcsönös szimbiózis. :-) Kár, hogy otthon erre még nem jöttek rá..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5689 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Köszönöm, Mara!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5745 Írta: Minelli
Minelli válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Sziasztok!

Ami engem "zavar" lelkileg az Fotó,Kép,Festmény, amikor belépek az oldalra.Szinte sokkol,mintha erősen gyomorszájon vágtak volna,gyorsan pörgetek is lefelé..
Abban a képben benne van minden..a megalázottság,a kiszolgáltatottság,a hatalommal való visszaélés,minen ami negatív...
egyszerűen nekem undorító az a Kép..
Ne haragudjatok meg ezért de ezt már régen kiakartam mondani..Ne haragudj rám ezért Mara!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5942 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Hirtelen nagyon sok új téma lett. Kicsit kezdek összezavarodni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5946 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

rotebeete írta: Hirtelen nagyon sok új téma lett. Kicsit kezdek összezavarodni. :)


Bocs, ha ezt én okoztam, nem akartam bekavarni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5947 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ők fognak felolvasni:
Április 14: gyerekek elleni erőszak - történet felolvasó maraton a Centrál Színházban
Ágoston Katalin, Almási Éva, Básti Juli, Bereczki Zoltán, Béres Ilona, Bíró Kriszta, Borbás Gabi, Bozsik Yvette, Cserna Antal, Für Anikó, Gryllus Dorka, Halmágyi Sándor, Hegedűs D. Géza, Hegyi Barbara, Hernádi Judit, Horgas Eszter, Igó Éva, Kovács István, Kovács Krisztián, Kováts Adél, Lázár Kati, Mácsai Pál, Nagy Zsolt, Nagy-Kálózy Eszter, Papp János, Parti Nóra, Pogány Judit, Pokorny Lia, Polyák Lilla, Puskás Tamás, Rada Bálint, Rudolf Péter, Sajgál Erika, Schell Judit, Scherer Péter, Schmied Zoltán, Simon Kornél, Stefanovics Angéla, Szabó Éva, Szabó Kimmel Tamás, Szalay Kriszta, Szalay Mariann, Szegvári Katalin, Szervét Tibor, Szilágyi Csenge, Takács Katalin, Tompos Kátya, Úri István

Elég impozáns lista, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5949 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta: Ők fognak felolvasni:
Április 14: gyerekek elleni erőszak - történet felolvasó maraton a Centrál Színházban
Ágoston Katalin, Almási Éva, Básti Juli, Bereczki Zoltán, Béres Ilona, Bíró Kriszta, Borbás Gabi, Bozsik Yvette, Cserna Antal, Für Anikó, Gryllus Dorka, Halmágyi Sándor, Hegedűs D. Géza, Hegyi Barbara, Hernádi Judit, Horgas Eszter, Igó Éva, Kovács István, Kovács Krisztián, Kováts Adél, Lázár Kati, Mácsai Pál, Nagy Zsolt, Nagy-Kálózy Eszter, Papp János, Parti Nóra, Pogány Judit, Pokorny Lia, Polyák Lilla, Puskás Tamás, Rada Bálint, Rudolf Péter, Sajgál Erika, Schell Judit, Scherer Péter, Schmied Zoltán, Simon Kornél, Stefanovics Angéla, Szabó Éva, Szabó Kimmel Tamás, Szalay Kriszta, Szalay Mariann, Szegvári Katalin, Szervét Tibor, Szilágyi Csenge, Takács Katalin, Tompos Kátya, Úri István

Elég impozáns lista, nem?


Nagyon jól hangzik!! :) :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5951 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta:
Elég impozáns lista, nem?

TÖKÉLETES :ötlet: !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5957 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Erről majd valamilyen felvétel készül? Valahol megtudjuk nézni hallgatni ami ott fog történni, gondolom rajtam kívűl még sokan mások sem tudunk elmenni és ott lenni. ENgem nagyon érdekelne pedig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5968 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

jelen írta: Erről majd valamilyen felvétel készül? Valahol megtudjuk nézni hallgatni ami ott fog történni, gondolom rajtam kívűl még sokan mások sem tudunk elmenni és ott lenni. ENgem nagyon érdekelne pedig.


Igen, készül felvétel, lesz hozzá link is, kirakom majd. De olyan jó lenne, ha minél többen el tudnátok jönni... Valami nagyon különleges lesz ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5974 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta:
Igen, készül felvétel, lesz hozzá link is, kirakom majd. De olyan jó lenne, ha minél többen el tudnátok jönni... Valami nagyon különleges lesz ez.


Minden terápiáknál terápiásabbnak ígérkezik...... :like24:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.028 másodperc