Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Több
9 éve 2 hónapja #5603 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Mara, Karácsony, Jelen, köszönöm szépen a válaszaitokat. :virág: Azt hiszem valóban kicsit túlreagálom, és emiatt bepánikoltam. :unsure: De mindig ez van, mármint, hogy pánikolok, ha úgy érzem, hogy valaki akar tőlem valamit, és mindig rögtön megfutamodok. De az esetek 99%-ban meg is akarok futamodni, de ez most azért más, mert nem szeretnék, csak félek! Félek, hogy többet akar, és nem tudom neki megmondani, hogy én pedig nem, vagy ha sikerül megmondanom, akkor pedig bedühödik és bántani fog...tényleg irreális, de tényleg ettől félek. :unsure: De tényleg hülyeség! Miért akarna bántani ő? Ha belegondolok abba, amennyire ismerem, nem feltételeznék róla soha ilyesmit, egyáltalán nem egy erőszakos, durva ember...nem is lettem volna akkor jóban vele régen. Szóval tényleg hülyeség. De jön a következő gondolat, hogy mi van, ha nem ismerem...aztán jön a következő gondolat, hogy úristen, csak egy ártalmatlan sörözésről van szó, minek így túl aggódni, de hülye vagyok...de aztán megint jön a következő gondolat, hogy mi van ha mégsem? :????
Azt hiszem, inkább befejezem a gondolkodást, és lesz, ami lesz. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5604 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Mindig irrealis dolgoktol felunk. En is. Mindig tulkomplikalom meg azt is ami nincs. Soha nem jo semmi. Bizom benne egyszer ez elmulik. Mindig a sok hulye kerdes, bennem is. Ez biztosan illik "rank" mindenkire aki itt van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5611 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Én már rájöttem, hogy nekem sosem lesz normális kapcsolatom. Sunny, én pl. nem félek a férfiaktól, de el is kerülöm őket. Nem is érdekelnek. Valószínű ezért sem környékez meg senki sem - pedig szép, vonzó lány vagyok - mert mindenki az elutasítást érzi belőlem. Kitűztem, hogy én márpedig szakember leszek, és az egyik legjobb. Tanulni fogok, könyvet írni, és civil szervezeteket támogatni. Olyan klassz, hogy ráléptem arra az útra, ami már nem csak álom, hanem valóság! Már nem irreálisak a céljaim, hanem elérhetőek! Nekem ez ad erőt a mindennapokhoz. És nincs hozzá szükségem társra. Mert aki egyedül van, nem feltétlenül magányos. Valahogy én is így vagyok ezzel. És nem azért mert bárkit ki akarnék zárni, de szerintem nem vagyok képes újratanulni az emberekhez való természetes kapcsolódást. Mivel én egész gyerekkoromban el voltam szigetelve, nem találkozhattam a barátaimmal(csak titokban), ezért nekem az a normális, ha nincsenek kapcsolataim, vagy minimálisak. És ha próbálkozok - mert nyilván eljárok ismerkedni, barátkozni - egyszerűen leterhel. Engem leterhel az, ami egy normális embernek természetes. És ezen nem tudok egy pszichoterápián sem változtatni, mert ez vagyok én. És nem tudok magamon mindent átalakítani. Szerencsére, nem is kell.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5621 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Mit szóltok a szigetszentmiklósi ítélethez? A "szakértő" nyilatkozott, hogy 10 gyerekből 3 mond csak igazat... :beteg:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5623 Írta: senki sem
senki sem válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Sziasztok, rég nem írtam ide, de minden nap olvasom.

A szigetszentmiklósi eset felháborító. Abból indulnak ki, hogy a gyerekek hazudósak, fantáziásak. Gyerekkoromban nekem se hitt senki, és csak kétféle reakciót váltottam ki, amikor segítséget kértem: vagy megvertek, hogy nehogy még egyszer szóba merjem hozni, vagy kigúnyoltak, hogy "csak szeretted volna, hogy csinálja, te kis k*rvapalánta!". A felnőttek így reagálják le, és szerintük rendben van ez így. Az is rendjén való szerintük, hogy még évtizedekkel utána is rémálmaim vannak, a mai napig kapom, hogy direkt csinálom ezeket. Titeket vertetek már meg akkor amikor aludtatok? Gyerekként gyakran ébredtem erre, mivel a rémálmok kínoztak, és annak gyógyszere a pofozás, hajrángatás.
Ebben az országban nincs is remény arra, hogy valaha változzon valami ezen a téren, erre példa a szigetszentmiklósi eset is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5624 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Én teljesen ki vagyok rajta akadva, hogy lehetnek ennyire álszentek és hozzá nem értők? :dühös: Túl durva, amit a gyerekek elmondtak, ezért nem lehet igaz? Fel kéne ébredni a rózsaszín álomvilágukból...Persze, jobb lehülyézni, lehazugozni, és elhallgattatni a gyerekeket...csak tudnám, miért? :( Lehet, talán Kitanics úréknál is ugyanez folyik otthon, a zárt ajtók mögött, ezért tudja ilyen "pontosan", hogy 10 gyerekből 3 mond igazat? :sick:
Dr. Sófi Gyula, pszichiáter, a gyerekek kezelőorvosa élő adásban mondta ki, hogy amit a gyerekek állítanak az abúzusról, kétség kívül igaz. :( Majd azt is hozzátette, hogy őt nem rendelték be a tárgyalásra...vajon miért? :????

Szegény gyerekek...becitálják őket (vagy csak a legidősebbet, nem tudom) a tárgyaló terembe, idegen embereknek, idegen emberek előtt, idegen pszichológusnak kell beszélniük a legmocskosabb, legszégyellnivalóbb "dolgaikról" (amik a szülők dolgai igazából), a szüleik előtt, fenyegetve, és csodálkoznak, hogy a kisfiú összezavarodik? Hogy lehetnek ennyire barmok? Ez még felnőtt fejjel is elképzelhetetlenül sok(k) lenne.... :( Nemhogy gyerekként...Én megszólalni sem tudnék a szégyentől és a félelemtől...nemhogy egy gyerek. :(

Undorító,és hihetetlen, hogy az a két ember otthon ülve szabadon nézte magát a híradóban... :beteg:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5625 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
a könnyeimmel küzdök, és mélységes szomorúságot érzek..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5626 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Olvastátok a megjelenő cikkeket a témában? mind egytől-egyig döbbenetes. Ez viszont elég alapos a témában, már csak ennyi elég lenne ahhoz, hogy azok a nemzők ne távozhassanak szabadon.

index.hu/belfold/2014/02/20/zold_etel_fe...szigetszentmikloson/

"Az ombudsman felkérte az emberi erőforrások miniszterét, hogy

tegyen határozott lépéseket, növelje a jelzőrendszeri tagok együttműködésének hatékonyságát
gondoskodjon arról, hogy legyenek elérhetőek módszertani anyagok, útmutatók, továbbképzések a szexuális bántalmazás felismeréséről
fontolja meg egy, az esetmegbeszélésekkel kapcsolatos szakmai protokoll kidolgozását."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5629 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
eltusolást érzek a háttérben, nincs ember, aki hitt volna a két :beteg: "embernek"... talán nem akarják elég komolyan venni szánt szándékkal a családon belüli erőszakot, nem tudom ezt elhinni..félnek, hogy lépni kellene? vagy miért? ezeket a gyerekeket hosszú évek óta csak meghurcolják.
A bírónak remélem külön meghívót küldtök a történetfelolvasó estre Mara...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5631 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

karácsony írta: A bírónak remélem külön meghívót küldtök a történetfelolvasó estre Mara...


Remek ötlet! Bár szerinte a 201 történetből csak max 60 az igaz....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5632 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Nehéz erre bármit is mondani anélkül, hogy az fennakadna moderátor szűrőjén. :dühös:
Hihetetlenül tele a tudatom az objektív ítélkezéssel, a süket és vak orvosokkal, tanárokkal, szomszédokkal és a többivel…
Ha a gyerekekre pl. adnak kabátot télen, és kevesebb bennük a tetű, akkor még a veszélyeztetés sem állt volna meg?! :?: :!:

„Kétséget kizáróan nem bizonyítható tény nem értékelhető a vádlott terhére.”
És mégis milyen bizonyíték az, ami minden kétséget kizár egy szexuális erőszaknál? Mondjuk egy csapat rendőr által, legalább háromféle kameraállásból készített videofelvétel, kombinálva az elkövető(k) részletes beismerő vallomásával?
Utálom, hogy ma is úgy gondolom, jobban jártam, hogy anno nem mentem a rendőrségre. :beteg:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5634 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Azta,pont a szigetszentmiklósi esetről akartam irni, hogy én totál kiborultam most a hiradón,én igazából ma hallottam elöször hogy mi történt és felháborító,hogy hogy gondolkopzik az igazságszolgáltatás,hogsy hogy hozhattak ilyen döntést, a gyerekek nem találnak ki ilyet, úgy megölelgetném azt a szegény a három gyerköcöt nagyon eggyütt érzek velük, jó lenne ha kapnának segítséget, bár kétlem sajnos, egyszerűen nem tudom mikor fog már felnyilni az emberek szeme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5635 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta:

karácsony írta: A bírónak remélem külön meghívót küldtök a történetfelolvasó estre Mara...


Remek ötlet! Bár szerinte a 201 történetből csak max 60 az igaz....


Akkor pláne..viszek neki patkányhúst, de csakis jól átsütve, úgy biztosan nem lesz vele gondja (mint ahogy a tárgyaláson sem volt,nol) mikozben a sok hazugsagot hallgatja..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5637 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Sziasztok, én is hallottam az esetről. Tegnap este is feszengtem az olvasottakon, ma órákon át sírtam miatta... Nem az ítélet miatt, nem azért, mert a szülők büntetést érdemeltek volna még... Hanem amit Mara is írt, hogy képes egy szakember olyat állítani, hogy hasonló esetekben 10 gyerekből 7 nem állít igazat. Ez engem is padlóhoz vágott.
Nem ismerjük a körülményeket, valóban nem tudjuk, mi hogyan történt... de az igaz - nővérem jogot végzett - hogy a bíróságon nincs érzelgősség, kételkedés, csakis bizonyítás. Hanyag nyomozás, rossz szakemberek felülvizsgálata után... Ne értsétek félre, nem a bírónőt akarom védeni, de az ő keze meg van kötve. Ő nem dönthet úgy, ahogy neki tetszik. Neki a bizonyítékokat kell figyelembe venni, és ha azok hiányosak, akkor nincs bűncselekmény. Ártatlanság védelme, tudjátok. A bűnösséget kell bizonyítani.
Engem is megviselt, méghozzá nagyon. Én ma nem is tudtam dolgozni, olyan hányás jött rám. A gyerekek helyébe képzeltem magam, akiket meghurcoltak a bíróságon, és sajnálom azt a szegény srácot, akit behívtak meghallgatni. Ez egy szar ügy, és nekem hetekbe fog kerülni, mire én ezt kiheverem... Nem gondoltam volna, hogy ennyire megérint. Nem is szoktam mostanában olvasgatni, egy barátnőm linkelte be nekem, és hasonlóan borult ki - pedig ő még át se élt ilyeneket.
Lányok, én azt tanácsolom, hogy ne pörögjünk most ezen. Tenni nem tudunk semmit, magunknak azonban annál inkább ártunk. Igyunk egy teát, hallgassunk megnyugtató zenét, és pihenjünk ezt ki... mert lesz mit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #5638 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ugyanazt érezzük sztem mind a gyerekek miatt. Nem szeretnélek sokkolni de több cikket is olvass el. Amibol kiderul pl. hogy ha elérik h buncselekmeny hianyaban megusszak láthatásra jogosultak.
dobbenetes az egesz ugy lefolyasa. Ott vannak tanuknak akiknek a gyerekek beszeltek. A tanarok beszamoltak a sexualis eroszakrol. erről cikkeztek evekig. kivagyok...
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.849 másodperc