Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Több
9 éve 2 hónapja #5639 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Egész nap ezen pörgött az agyam. Nem tudok objektív maradni az üggyel kapcsolatban, akármi történt is, itt sokan hibáztak. Nemcsak a tárgyaláson, hanem már a család gondozásánál. Most nem igazán tudok érvelni, szellemi agyhalottnak érzem magam.
De most jó köztetek lenni. Ma nagyon egyedül éreztem magam ezzel, legszívesebben beszéltem volna róla, rengeteg gondolat kikívánkozott volna belőlem, de magamnak sem tudtam rendesen megfogalmazni... Hogy itt vagyok, újra összeszedettebbnek érzem magam. Biztonságban, és lelkitársak közt. Szeretlek titeket! (Bocsánat, hogy ez most ilyen érzelgősre sikeredett.) :szív: :blush: :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5640 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Engem olyan dühös állapotba lökött ez az ítélet,hogy olyant régen nem éreztem.... Nemcsak azért, mert nálunk még tartanak a hivatalos ügyek Sajnos még a bíróság is!!! az ügyek mielőbbi lezárására törekszik,nem az igazság felderítésére, illetve annak a részleges bizonyítékainak felhasználására!!! És a gyerekek sehol nincsenek még, csak a folyamatos újratraumatizálásuk zajlik!!! Leszarják a gyermekek jogaira vonatkozó törvényeket és még akkor is a látszatra törekszenek, amikor teljesen "kilóg a lóláb"... SZÉGYELLEM MAGAM.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5642 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
A bírónő valóban csak a szakértői vélemények alapján tud ítéletet hozni...nem is ő, hanem ez a Kitanics nevű dilettáns barom állította, hogy hazudnak a gyerekek :dühös: , és a bírőnő ezt vette figyelembe. Miközben a gyerekek kezelőorvosa szerint egyértelműen elszenvedték a bántalmazást, de őt meg senki sem hallgatta meg. :dühös:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5644 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Újabb „gyöngyszem” a magyar igazságszolgáltatás és a szexuális erőszak viszonyával kapcsolatban:
"...a szememből nem látszott semmi, annyira bevérzett a fojtogatástól. Az egész állam lila volt, a szemhéjamnál két helyen felrepedt a bőr, a nyakamon meg jól látszott egy nagy, teljes tenyérlenyomat."
"A folytatólagos kihallgatáson a rendőr mégis azt kérdezte, hogy beleegyeztem-e a fotózásba. Meg, hogy megbeszéltük-e, mi legyen a képek sorsa."

hvg.hu/itthon/20150218_Arra_gondoltam_kozben_hol_fog_elasni__me

Egy félhullára vert nő esetében hogy merülhet fel bárkiben, hogy bármiféle beleegyezésről kérdezzen??? Amikor nem mondhatsz nemet, nincs jelentősége az igennek.
Eddig azt hittem, legalább akkor nem kell ezzel szembenéznie az embernek, ha eléggé el is kalapálják közben. Tévedtem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5646 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Jo lehet, hogy nem csak a bironak kene meghívó, hanem azoknak, akik a gyerekek ellen voltak. Igaz h a biro dont, de pl. hogy fekáliát etettek velük, az hogy nem minősülhet többnek is akár? hogy vedhette barki azt a ket patkanyt? Minek targyalas, amikor egy csomó feljegyzes van. Nem ertem miert nem bizonyító erejű...hogy pszichiatrian kotottek ki a gyerkőcök ez nem eleg?
MI A BIZONYITÉK ENNYI IDŐ UTÁN MI? Csak a beszámolók. Akkor minek tárgyalás? Hisz egy csomó mulasztás történt. Akkor felesleges az egész meghurcolás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5647 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Sunny írta: A bírónő valóban csak a szakértői vélemények alapján tud ítéletet hozni...nem is ő, hanem ez a Kitanics nevű dilettáns barom állította, hogy hazudnak a gyerekek :dühös: , és a bírőnő ezt vette figyelembe. Miközben a gyerekek kezelőorvosa szerint egyértelműen elszenvedték a bántalmazást, de őt meg senki sem hallgatta meg. :dühös:


Igen, sajnos az a szokásjog,hogy a szakértői véleményre hivatkoznak a bíróságon. Csak emlékeztetőül: a kerekasztal beszélgetésen a szakértői intézet vezetője elmondta, hogy nem alaposak a vizsgálatok, a gyermekek "kímélete" érdekében. Ráadásul, gyakran figyelmen kívül hagyják a szakértők a 31/2008 IMR-t is, pedig az kifejezetten rájuk vonatkozik, és az áldozatok védelmében született....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5649 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ez alapján a védelem beperelheti az államot!

"Mindez pedig alkalmas az állam alapjogvédelmi kötelezettsége sérelmének megállapítására is, különös tekintettel arra, hogy az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának 13. Átfogó Kommentárja szerint az intézményi és rendszerabúzustól való védelem állami feladat.”

www.csagyi.hu/hirek/item/966-ombudsmani-...antalmazasok-ugyeben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5650 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Lehet, hogy üldözési mániám van, de nem hagy nyugodni ez a gondolat tegnap óta. Ezt az ügyet eltusolták.
Rávették a gyereket, egy ráijesztéssel, hogy vallja azt, hogy nem történt erőszak, noha minden bizonyíték adott az idő távlatában (pedagógus, pszichiátria, pszichológus stb.), plusz elintézték, hogy az a pszichológus, aki bizonyítani tudja az erőszak meglétét, azt kizárták a meghallgatásból. Egy ilyen ügy kapcsán miért?
Politikai érdekek miatt. A hal megint a fejétől bűzlik. Lehet, hogy a bírónő nem tehetett sokat, de ez el lett intézve rendesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5651 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

karácsony írta: Lehet, hogy üldözési mániám van, de nem hagy nyugodni ez a gondolat tegnap óta. Ezt az ügyet eltusolták.
Rávették a gyereket, egy ráijesztéssel, hogy vallja azt, hogy nem történt erőszak, noha minden bizonyíték adott az idő távlatában (pedagógus, pszichiátria, pszichológus stb.), plusz elintézték, hogy az a pszichológus, aki bizonyítani tudja az erőszak meglétét, azt kizárták a meghallgatásból. Egy ilyen ügy kapcsán miért?
Politikai érdekek miatt. A hal megint a fejétől bűzlik. Lehet, hogy a bírónő nem tehetett sokat, de ez el lett intézve rendesen.


Nem tudom, hogy milyen politikai érdekek lehetnek e mögött. Inkább a középkori- feudális felfogás megkövülését látom benne. Kíváncsi vagyok, hogy a 10-ből csak 3 igaz, az ránk is vonatkozik? Vajon az idő múltával nő a hazudozók száma szerintük? Engem főleg ez a kinyilatkoztatás bánt. A többibe nincs kellő belelátásunk, kevés részletet tudunk, csak sejtéseink vannak. De hogy egy ilyen számot ki merjen mondani valaki... :sick:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #5652 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta:

karácsony írta: Lehet, hogy üldözési mániám van, de nem hagy nyugodni ez a gondolat tegnap óta. Ezt az ügyet eltusolták.
Rávették a gyereket, egy ráijesztéssel, hogy vallja azt, hogy nem történt erőszak, noha minden bizonyíték adott az idő távlatában (pedagógus, pszichiátria, pszichológus stb.), plusz elintézték, hogy az a pszichológus, aki bizonyítani tudja az erőszak meglétét, azt kizárták a meghallgatásból. Egy ilyen ügy kapcsán miért?
Politikai érdekek miatt. A hal megint a fejétől bűzlik. Lehet, hogy a bírónő nem tehetett sokat, de ez el lett intézve rendesen.


Nem tudom, hogy milyen politikai érdekek lehetnek e mögött. Inkább a középkori- feudális felfogás megkövülését látom benne. Kíváncsi vagyok, hogy a 10-ből csak 3 igaz, az ránk is vonatkozik? Vajon az idő múltával nő a hazudozók száma szerintük? Engem főleg ez a kinyilatkoztatás bánt. A többibe nincs kellő belelátásunk, kevés részletet tudunk, csak sejtéseink vannak. De hogy egy ilyen számot ki merjen mondani valaki... :sick:


Igen, bántó. És barbár középkori felfogás uralkodik, az is biztos. Nem szeretném, hogy ha politizálásnak fogná fel bárki, amit írtam, mert én alapvetően legutóbb már szavazni sem mentem el, tehát teljesen politika ellenes vagyok, vagyis diktatória ellenes, ami tul.képpen áldemokráciába van csomagolva.
Az érdek ez esetben a felelősség hárítása, a rendszerabúzus vádja alóli felmentés érdeke. Most már nem tudom, hogy perelhető-e az állam, hogy a gyerek azt vallotta, hogy nem történt erőszak. És ki pénzelte a védelmet? És a vád miért volt ennyire gyenge. Teljesen irreális ez az egész ügy.
Gondoljatok bele. Az állam hibájából, évek óta húzódó mulasztásából adódóan sem sikerült megvédeni a gyermekek jogait.
Olvassátok el figyelmesen:

www.csagyi.hu/hirek/item/966-ombudsmani-...antalmazasok-ugyeben

És hogy jutottunk idáig? Úgy, hogy az index pert indított ( hiszen próbálták eltusolni a dolgot) :

index.hu/belfold/2014/11/26/pert_nyert_a...yerekkinzasi_ugyben/

Majd lett az index részéről a tényfeltárás, miután pert nyert (vagyis már előtte):

index.hu/belfold/2014/02/20/zold_etel_fe...szigetszentmikloson/

És a teljes jelentést "hirtelenjében" eltávolították:

www.ajbh.hu/documents/10180/1117870/Jele...dd4ef3e9?version=1.0
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5653 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Karácsony, nem te vagy az egyetlen, akit megviselt és foglalkoztat a kérdés. Én magyarként szégyenkezem, hogy ilyesmi történt a hazámban. A médiában, főleg a gyerekcsatornákon özönlenek a cyberbulling videók, a lelkisegély reklámozása, mindenhol az folyik, hogy kérjenek segítséget... na de ezek után hogy lehet merni segítséget kérni? Nincs összehangolva a kettő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5654 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Persze hogy, mert bűzlik már megint az egész!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5655 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Kiadtunk egy nyilatkozatot a sajtónak, izgatottan várom, lehozzák-e... Most rohanok, de majd bemásolom ide is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5656 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ja, a nemi erőszakkal nyugodtan lehet poénkodni a médiában, nincs ezzel semmi gond… :???? Ó, jaj.
"Eljárást indított Maksa Zoltán és a Hír TV ellen a Médiahatóság a tavaly szilveszteri adás miatt, amiben a humorista aktuális esetekre reflektálva csinált viccet megerőszakolt egyetemista lányokból. Az NMHH friss közleménye szerint
"elhangzottak az emberi méltóság alapvető értékét nem sértették meg..."
index.hu/kultur/media/2015/02/26/a_media...ilveszteri_viccevel/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5657 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ez nagyon durva,azt a paródiát pont hallottam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.052 másodperc