Tényleg segít a vallás?

Több
9 éve 1 hónapja #5490 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Alicia, én azért gondoltam, hogy nem jó ide a téma, mert gondolj bele, hogy ideesik valaki, elolvassa az utolsó hozzászólásokat, és azt látja, hogy a csapból is Isten és a Teremtő folyik. Ha ez az ő útja is, akkor azért esik tévhitbe (hogy stílszerű legyek), ha nem, akkor azért, ez utóbbi esetben már szedi is a sátorfáját. Ezért szeretném, ha lekerülne már ez a téma a napirendről. De amikor még ebben a topikban van, akkor azt mondom, OK. Akkor üt meg a guta, mikor valaki szétoffolja az összes topikot, mert mindenről csak ez bír eszébe jutni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5492 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Értelek Mara. Nem szeretnék semmit felborogatni itt. Nem is akarok kekeckedni sem. Csak az jutott eszembe most, hogy én igen nagyon megküzdöttem a harag miatti bűntudattal, mert nagyon vallásos családba születtem, és látod, hová jutottam el mégis. Jó lenne segíteni azoknak, akik ugyanígy vannak, és amiatt nem tudnak előbbre jutni. De ha azt mondod, hogy ne itt tegyem, akkor nem teszem itt. Csak sajnálom őket, mert nekem hosszú évekbe telt a küzdelem, és gondoltam, hátha lerövidíthetném másnak. Azért is akarok szociálpedagógus lenni, hogy amit végigküzdöttem én, annak a gyümölcseit továbbadhassam, és legyen hivatkozási alapom arra, hogy amit tudok, az beilleszthető valami rendszerbe, nem csak tudom, mert épp ezt olvastam..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5545 Írta: madár
madár válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Én is úgy érzem,hogy nem őszinte az a megbocsátás amit mások vagy a vallás ránk akar kényszeríteni,erőltetni.Azt bocsássam meg,hogy valaki tönkretette a családi életemet,férjemen is áldozat. Miért kellene függjön az én,vagy férjem gyógyulása a megbocsátástól.Én is vallásos vagyok,engem is nagyon foglalkoztat ez a kérdés.Én itt inkább a tettes megbocsátásáról beszélek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5554 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Madár, nyitok másik topicot harag, megbocsátás témában..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5643 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

öregecske írta: Sziasztok! Én is olvastam a Viskót, nagyon tetszett, gyakorlatilag végig bőgtem az egészet. De nem csak én. Úgy olvastam, hogy a férjemnek felolvasást tartottam. Ketten sírtunk...


Püff neki! Én megint renitens vagyok, mert nekem nagyon, de nagyon nem tetszett. Keresztényként mert fura, ahogy Istent ábrázolja, egyébként meg pont a kislány miatt. :dry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5645 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

Anoni Mara írta: Alicia, én azért gondoltam, hogy nem jó ide a téma, mert gondolj bele, hogy ideesik valaki, elolvassa az utolsó hozzászólásokat, és azt látja, hogy a csapból is Isten és a Teremtő folyik. Ha ez az ő útja is, akkor azért esik tévhitbe (hogy stílszerű legyek), ha nem, akkor azért, ez utóbbi esetben már szedi is a sátorfáját. Ezért szeretném, ha lekerülne már ez a téma a napirendről. De amikor még ebben a topikban van, akkor azt mondom, OK. Akkor üt meg a guta, mikor valaki szétoffolja az összes topikot, mert mindenről csak ez bír eszébe jutni.


Mara, írtam már korábban is, hogy ha nem tartjátok jónak ezt a topikot, akkor töröljétek nyugodtan. Nekem azért volt fontos ez akkor, amikor elkezdtem ide írni, amit leírtam a bevezetőben is, hogy a vallás szerintem nem segít, sőt, csak súlyosbítja az alaphelyzetet. Részben mert a vallás is okozhat újabb abúzust, részben pedig mert azt a fajta megbocsátást tanítja, ami ráadásul sokszor nem is szívből jön, hanem csak egyfajta megfelelési vágyból fakad, mert minden ember szeretné, ha elfogadnák, ha befogadnák őt, és emiatt képes olyan mértékben alkalmazkodni, amivel tönkre is teheti önmagát. És én sok vallásos abuzálttal találkoztam már, olyanokkal, akik vigaszt reméltek a vallásban, de végső soron rosszabb állapotba kerültek, mint annak előtte voltak. De még egyszer hangsúlyozom, hogy nem ragaszkodom ahhoz, hogy ez az topik itt legyen, ha úgy ítélitek meg, hogy nem tenne jót az oldalnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #5648 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

Hajnalkám írta:

Anoni Mara írta: Alicia, én azért gondoltam, hogy nem jó ide a téma, mert gondolj bele, hogy ideesik valaki, elolvassa az utolsó hozzászólásokat, és azt látja, hogy a csapból is Isten és a Teremtő folyik. Ha ez az ő útja is, akkor azért esik tévhitbe (hogy stílszerű legyek), ha nem, akkor azért, ez utóbbi esetben már szedi is a sátorfáját. Ezért szeretném, ha lekerülne már ez a téma a napirendről. De amikor még ebben a topikban van, akkor azt mondom, OK. Akkor üt meg a guta, mikor valaki szétoffolja az összes topikot, mert mindenről csak ez bír eszébe jutni.


Mara, írtam már korábban is, hogy ha nem tartjátok jónak ezt a topikot, akkor töröljétek nyugodtan. Nekem azért volt fontos ez akkor, amikor elkezdtem ide írni, amit leírtam a bevezetőben is, hogy a vallás szerintem nem segít, sőt, csak súlyosbítja az alaphelyzetet. Részben mert a vallás is okozhat újabb abúzust, részben pedig mert azt a fajta megbocsátást tanítja, ami ráadásul sokszor nem is szívből jön, hanem csak egyfajta megfelelési vágyból fakad, mert minden ember szeretné, ha elfogadnák, ha befogadnák őt, és emiatt képes olyan mértékben alkalmazkodni, amivel tönkre is teheti önmagát. És én sok vallásos abuzálttal találkoztam már, olyanokkal, akik vigaszt reméltek a vallásban, de végső soron rosszabb állapotba kerültek, mint annak előtte voltak. De még egyszer hangsúlyozom, hogy nem ragaszkodom ahhoz, hogy ez az topik itt legyen, ha úgy ítélitek meg, hogy nem tenne jót az oldalnak.

Hajnalkám, szerintem ennek a topiknak van helye az oldalon. Egyrészt azért, mert láthatólag sokakat foglalkoztat a kérdés, másrészt azért, mert az elvünk az, hogy bármi lehet itt, amíg nem viszi félre a beszélgetéseket, vagy nem bánt meg másokat. A gondok akkor kezdődnek, mikor valaki nem tudja a mértéket, vagy nem lát túl az orrán, hogy felfogja: különböző utakat járunk. Leginkább nem is ebben a topikban szoktak lenne a kisiklások, szóval don't worry. :) Rég láttunk!
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5666 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Beteg voltam, Mara, évek óta nem voltam ennyire rosszul. Aztán meg betemetett a munka. Most meg nem győzök visszaolvasni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #5696 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

Hajnalkám írta:

öregecske írta: Sziasztok! Én is olvastam a Viskót, nagyon tetszett, gyakorlatilag végig bőgtem az egészet. De nem csak én. Úgy olvastam, hogy a férjemnek felolvasást tartottam. Ketten sírtunk...


Püff neki! Én megint renitens vagyok, mert nekem nagyon, de nagyon nem tetszett. Keresztényként mert fura, ahogy Istent ábrázolja, egyébként meg pont a kislány miatt. :dry:


Hajnalkám, A viskó szerintem annak alapján tud hatást gyakorolni az emberre, hogy épp hol tart a lelki fejlődésben, hitében pl. Elmagyarázza azt is a könyv, hogy miért azokat az isten-ábrázolásokat használja az Isten a főszereplő lelki problémáinak milyensége, apaképe miatt pl.
Engem az fogott meg leginkább nemrégiben, hogy az író maga is abúzus áldozat volt, - bookline.hu/szerzo/wm--paul-young/251842...Ppy8MCFcvKtAodqAgA3w itt a 4. bekezdésben írja az abúzust-, 11 évet volt terápiában emiatt is, és a könyv ennek -úgymond - mellékterméke. Kicsit hasonlít arra, hogy (Mara remélem nem fogod sértésnek találni), hogy Anoni Mara is írt egy könyvet a terápiája után. Az író is ezt tette A viskóval. Aki csak a hitével tudja elképzelni az életét, annak úgy gondoltam, segítség lehet ez a könyv. Akinek nem ez az útja, azt is megértem.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Alicia09 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.735 másodperc