Tényleg segít a vallás?

Több
9 éve 5 hónapja #4449 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

öregecske írta: Hajnalkám már hiányoztál! Ne nehezítsük meg a moderátorok munkáját, jól írtad. Én is jártam több gyülekezetben, de 25 év után az ember már tudja hol a helye.
Vagyis inkább: Isten hol akarja látni. Ez a fontos, hogy a helyünkön legyünk. Írtam már neked, hogy nem vagyok hajlandó emberi dolgokra nézni. Ha nem így lenne, akkor most én sem járnék sehová. És nem Istennek van szüksége ránk - annak ellenére, hogy szeret bennünket, és senkiről sem mond le- hanem nekünk van szükségünk Őrá. Ha jól belegondolunk, azért ez az igazság neeeem? Engedjétek már meg, hogy egy közel-keleti közmondást írjak ide, nekem tetszik, de az is lehet, ismeritek. Sokszor jut eszembe mostanában:
"Amikor megszülettél, te sírtál, a világ pedig örvendezett. Élj úgy, hogy amikor meghalsz, a világ sírjon, te pedig örvendezz". Hát valahogy e szerint kellene tennünk, hogy mindannyiunknak jobb legyen. Ismeretlenül is a szivembe fogadtalak benneteket, imádkozok értetek.


Nehéz erre bármit is írnom, talán az lehet, hogy én már ebben sem hiszek. Mármint hogy Isten bárhol is akarna látni. Most vagy túl sokat tapasztaltam, vagy még nem eleget.
A hitem viszont független bármiféle felekezettől.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4453 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Hajnalkám nem lehetsz ennyire elkeseredett! Hogyne akarna látni Isten az övéi között! Azt mondja, aki Ö hozzá akar menni, azt semmiképpen ki nem veti. S ha még tudunk gyermekek lenni..... akkor az lenne a fontos. Éppen azon gondolkodtam el, hogy azok a fórumtársaink, akik 3-4-5 éves korukban "felnőttek" hogyan tudnának újra gyermekek lenni. Olyanok, amilyennek Isten szeretne látni, a szerető Mennyei Atya. Minthogy az van megírva, hogy " Ha olyanok nem lesztek, mint ezek a kisgyermekek (akiket a történetben magához hívott, és példaképp mutatta a tanítványainak) semmiképp nem mehettek be Isten országába.
De az is itt van megírva, hogy "ha valaki MEGBOTRÁNKOZTAT egy ilyen kisgyermeket, akik énbennem hisznek, JOBB ANNAK, HOGY MALOMKÖVET KÖSSENEK A NYAKÁBA, ÉS A TENGER MÉLYÉRE VESSÉK. Szeretném, ha a rossz tapasztalatok mellé már jók következnének. Kívánom, hogy csodák sokasága történjenek veled a közeljövőben, hogy legyenek kérdőjeleid, és kérdésedre egyértelmű válaszok. Meglesznek, de vedd észre a csodákat, és lécci írd le majd nekem. A kicsik is fontosak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4456 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Öregecske, nem tudom, hogy ezt elkeseredésnek nevezném-e. Inkább valahogy nem hiszek az intézményesült vallásokban és felekezetekben. Sajnos ez a terep nem igazán alkalmas ennek részletes kifejtésére, még ha maga a topik témája a vallás is. Ha egyszer lesz valamiféle lehetőség privát üzenetek küldésére, akkor majd megbeszélhetjük ezt a dolgot.
A rossz tapasztalatok emberi dolgok, ennek ellenére vannak jó tapasztalataim is, csak másképp látok dolgokat.

Azt gondolom, újra gyermeknek lenni, az emberi szinten lehetetlen. A gyermek ősbizalma az, ami elvész, amikor olyan trauma éri, mint az abúzus. Olyanok részéről, akiktől éppen védelmet kellene kapnia. De ezt nyilvánvalóan mindannyian nagyon jól tudjuk. A vallási abúzus éppen azért olyan súlyos gyerekkorban szexuálisan bántalmazott emberek esetében, mert arra a gyerekkori traumára egy újabb hatalmas trauma jön, mégpedig a szülőhöz hasonló pozícióban lévő emberek részéről, mint pl. egy pásztor. Akiben az ember megbízott, mert a lelki-szellemi vezető pozíciójából tanít, pásztorol. Akinél ezzel valaha visszaéltek, az bizony legalább annyira érzi magát abúzus áldozatának már önmagában véve is, mint az a gyerek, aki szexuális abúzus áldozatává válik. Az ember lelkileg, szellemileg ugyanis ugyanúgy gyerek az újjászületés után, mint ahogy gyerek az ember a fizikai megszületése után. Igazából ennek a felismerése volt az, ami miatt ezt a topikot nyitottam. A gyerekkori szexuális abúzus áldozatai között akadnak sajnos olyanok is, akik áldozatává váltak a vallási abúzusnak is, így duplán tekinthetők áldozatnak. Ezt ismertem fel én is magamon. Pont ugyanazokat érzem ezzel kapcsolatban, mint a szexuális abúzus kapcsán. Viszolygok minden hivatalos vallásos formulától, legyen szó bármilyen felekezetről is. Ezek a sztenderd keresztény/vallásos szövegek kb. ugyanazt váltják ki belőlem, mint amikor eszembe jutnak a nagybátyám szavai. Ő se akart nekem semmi rosszat, amikor akaratom ellenére éveken keresztül abuzált. Ugyanakkor az nem kétséges, hogy a hit segít. Kereszténynek vallom magam, hiszek Istenben, Jézusban. Hiszem, hogy ő az, aki mindig mellettem áll, és hogy nélküle nem lennék itt. Egészen konkrétan azt gondolom, már rég meghaltam volna, ha annak idején meg nem térek. Nemcsak az abúzus miatt, de az is benne van. Magamtól nyilvánvalóan képtelen lennék a magam életét irányítani, rendezni. Mindig ott van mindenben Isten, ezt ugyan néha nem érzem, nem látom ilyen tisztán, de akkor is tudom. Most éppen érzem is, ahogy azt is, hogy ő az, aki folyton terelget, a tenyerén hordoz, gyógyít és vigasztal, és tényleg mellettem áll, irányít, tanácsol, de ehhez nekem jelenleg nem kell egyetlen vallási felekezet sem. Emberek igen, hiszen nem jó egyedül lenni. De szervezett, intézményesült felekezet nem. Majd ha lesz ebben változás, megírom neked. Ahogy a csodáimat is. :)
Amúgy már az is csoda, hogy élek, és hogy így vagyok. És hogy tudok hinni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4458 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Hajnalkám, köszönöm, hogy ezt leírtad. Jól meg tudtad fogalmazni, amit én is átéltem, de szavakba önteni nem tudtam... Nem is fogom tudni, de lehet, nem is szükséges. De én teljesen megértelek. Mint ahogy Fény története is bizonyítja, és sok más is, a többszöri csalódás és reményvesztés fájdalmasabb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4464 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

rotebeete írta: Hajnalkám, köszönöm, hogy ezt leírtad. Jól meg tudtad fogalmazni, amit én is átéltem, de szavakba önteni nem tudtam... Nem is fogom tudni, de lehet, nem is szükséges. De én teljesen megértelek. Mint ahogy Fény története is bizonyítja, és sok más is, a többszöri csalódás és reményvesztés fájdalmasabb...


:)
Igen, valahogy olyan ez, mintha az ember valahol legbelül már csak jót remélne, mert nem lehet az, hogy ne jöjjenek rendbe a dolgok, aztán annál nagyobb a csalódás, ha megint rosszat kap. De ettől függetlenül vagy tán éppen ezért rendületlenül hiszem, hogy egyszer tényleg jobb lesz az életünk. :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #4466 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Értelek én Hajnalkám, sőt a leveled alapján már arra gondoltam, hogy a legjobb barátnőmnél hasonló problémák lehetnek, mert ő sem találja a helyét egy gyülekezetben sem, és mintha őt hallanám. Ki tudja mi áll a háttérben nála is? Ne érts félre kérlek. Megértelek. Nehéz ezzel a múlttal bírkózni, mert sajnos nem lehet az életből egyszerűen egy ollóval kinyírni, hogy nincs, nem történt semmi. És még ha el is feledkezünk egy időre, jön valami, egy kép, egy bevillanás és hatalmas súlyként megint támad. Ez egy állandó harc.
Viszont ha lehetne, hogy mégis válaszolj, mert kíváncsi vagyok rá: Mi az a "vallás abúzus", amire már többször is utaltál? Hogy kell azt érteni? Nem szeretnék ilyen hibát elkövetni, mert többször jönnek oda hozzám terheket lerakni, - sokszor elég, ha meghallgatom őket, mit is tudnék csinálni sok esetben - és nem szeretnék senkit sem megbántani, sem nagyobb terhet rárakni, mint amit hordoz.
Egyébként annak ellenére, hogy én járok közösségbe, hidd el, nem vagyok a szervezettség rabja. Nem tartom fontosnak, hogy pl. mikrofon próbát félórán keresztül tartsanak, de ez csak egy a sok közül. Szerintem a régi tanítványoknak nem voltak ilyen jellegű igényeik, és problémájuk.
Egyébként ha már a régi idők szóba jöttek. Nem gondolnám, hogy Mária Magdolna, aki prosti volt, felnőttként hozta volna meg azt a racionális döntést, hogy már pedig ő a férfiak igényét szeretné a továbbiakban kielégíteni. Szerintem akkor is úgy volt, mint mostanában: Nagy valószínűséggel megerőszakolták, a társadalom kivetette magából az akkori társadalmi megítélés szerint, ezáltal értéktelennek tartotta magát, és minden mindegy alapon mindenkinek "odavetette " magát. Sajnálatos eset, de vége jó lett, Jézushoz talált. Még azt írták róla, hogy 7 gonosz szellemtől szabadult meg. Biztos volt benne az elvetettség, az értéktelenség érzése, az öngyilkosságra való hajlam, az önpusztítás stb. És még egy fontos dolog: A Sírkertben Jézus, a feltámadása után neki jelent meg előszőr. Annyira először, hogy Jézus azt mondta neki "ne illess engem, mert nem mentem még fel az Atyámhoz. a TI Atyátokhoz, az én Istenemhez, a TI Istenetekhez....
Számomra ez csodálatos, mert azt látom belőle, hogy Jézus nem veszi előre azokat a tanítványokat, akiknek a Szellem kijelentése adatott.( Péter pl. nem írom le. biztos tudod hol van. )Neki az az asszony volt fontos, aki elsőre, amikor Jézusra nézett, azt gondolta, biztosan a "kertész". Tudom, hogy Isten a sziveket vizsgálja, semmi sem titkos előtte, mindent tud. Okokat, okozatokat, történéseket. Igyekszem én is a szívemmel látni, és Őt, és nem úgy, ahogy láttatni akarják. Azt kell írnom, talán belefér még, hogy nyilván, elsősorban Istenért, de másodsorban magamért, és azokért az emberekért megyek közösségbe, akik ha odaérek, már jönnek hozzám "beszélgetni" , terhet lerakni, szivet könnyíteni.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja öregecske által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4518 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Öregecske, itt a link, ahol a keresztény lelki abúzusról írnak:

keresztenylelkiabuzus.blogspot.hu/2013/0...lelki-abuzusnak.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4521 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Köszönöm Hajnalkám, elolvastam. Majd egyszer megbeszéljük, ha lehetőség lesz rá. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4531 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

öregecske írta: Köszönöm Hajnalkám, elolvastam. Majd egyszer megbeszéljük, ha lehetőség lesz rá. :)


Rendben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #5302 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
bookline.hu/szerzo/wm--paul-young/251842...Ppy8MCFcvKtAodqAgA3w

Kedves Kiscsillag! Én is ezt gondolom, és az itt leírtak is ilyesmiről beszélnek. Hát ha még a könyvet is elolvasnátok!! Én most olvasom negyedszer azt hiszem. Biztos vagyok benne, hogy ebben a könyvben nagyon Isten keze van! Wm. Paul Joung: A viskó
Ez a könyv terápia nekem, mindig újból és újból, és a linkben benne van, hogy az író sorstársunk! Most fel vagyok dobva a könyvtől, mindenkinek szeretettel ajánlom!
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja Alicia09 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5307 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

Kiscsillag írta: Kedves Alicia09, én is olvastam A viskó című könyvet, nekem is tetszett. Hétköznapi nyelven fogalmaz, de rendkívül mély gondolatokat és örök igazságokat tartalmaz a regény. Örülök Neked Alicia09, jó érzés "ismerősökkel" találkozni így ismeretlenül! :)


Nekem is jó érzés, Kiscsillag, azért írtam Neked.. :)

Ahogy olvasom, az egész lényemmel reagálok rá, és csodálatos álmaim is voltak éjjel emiatt.. :) :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5316 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Sziasztok! Én is olvastam a Viskót, nagyon tetszett, gyakorlatilag végig bőgtem az egészet. De nem csak én. Úgy olvastam, hogy a férjemnek felolvasást tartottam. Ketten sírtunk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5320 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

öregecske írta: Sziasztok! Én is olvastam a Viskót, nagyon tetszett, gyakorlatilag végig bőgtem az egészet. De nem csak én. Úgy olvastam, hogy a férjemnek felolvasást tartottam. Ketten sírtunk...


:cheer: :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5446 Írta: Delila
Delila válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Erdekes a nyito gondolat..es nagyon sok mindenben egyetertek veled.
Anyam katolikus hisz Istenben es azt kepzeli magarol hogy O a vilag legjobb anyja..Pontosan azert mert O "megbocsajt"..
A vallas szerintem egy menekules..homokba dugom a fejemet ,es azt kepzelem a nagy lathatatlan mindent lat es megbocsajt...
En mikor ilyen vallasos emberekkel talalkozom csak egy kerdesem van:hogyan lehetseges az, hogy az Isten aki mindent lat hagyja, hogy artatlan gyerekeket oljenek eroszakoljanak es kinozzanak hosszu eveken keresztul?Aztan a bunosok menjenek el templomba ,gyonjanak meg es minden el van intezve?(katolikusnal pl)
Igen tudom ez eleg erdekes ralatasa a vallasi kerdesnek,de szamomra ez ilyen egyszeru..
Bocsanat ha megbantottam valakit, nem allt szandekomban :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5450 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

Delila írta: Erdekes a nyito gondolat..es nagyon sok mindenben egyetertek veled.
Anyam katolikus hisz Istenben es azt kepzeli magarol hogy O a vilag legjobb anyja..Pontosan azert mert O "megbocsajt"..
A vallas szerintem egy menekules..homokba dugom a fejemet ,es azt kepzelem a nagy lathatatlan mindent lat es megbocsajt...
En mikor ilyen vallasos emberekkel talalkozom csak egy kerdesem van:hogyan lehetseges az, hogy az Isten aki mindent lat hagyja, hogy artatlan gyerekeket oljenek eroszakoljanak es kinozzanak hosszu eveken keresztul?Aztan a bunosok menjenek el templomba ,gyonjanak meg es minden el van intezve?(katolikusnal pl)
Igen tudom ez eleg erdekes ralatasa a vallasi kerdesnek,de szamomra ez ilyen egyszeru..
Bocsanat ha megbantottam valakit, nem allt szandekomban :(


Delila, én ezekért nem vagyok katolikus már, amiket itt írtál. Egyáltalán nincs elintézve azzal semmi sem, ha elmegy gyónni az elkövető. Börtönben van a helye. A fent említett könyvben (A viskó) is börtönbe került.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.024 másodperc