Tényleg segít a vallás?

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #4334 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Kedves Rotebeete! Nem gondolnám, hogy van hely a világon, ahol Istennek nincs népe. Járjál nyitott szemmel. A hited nem maradt itthon, a szivedben van. Bizd rá magad, Isten vizsgálja, és ha keresed, elvezet téged a helyi közösségbe. Nemrégiben egy külföldi városban jártam. Az első, amit megláttam, egy hatalmas plakát volt, ami egy teljes evang. gyülekezet hirdetése volt. És bent a város szivében, a turista forgalom közepette is volt egy standja, ahol könyveket, traktátusokat adtak az embereknek. Mi is kaptunk! Magyar nyelven, miután megkérdezték honnan jöttünk. :)) Szóval ne add fel. Kapaszkodó, és egy olyan Kőszikla, amit nem sodor el az ár, mindenkinek kell! Nézzél utána interneten, biztosan tudom, hogy találni fogsz. Kívánom teljes szivemből, találd meg a "családodat" kint is. Szóljál ha megvan! (Csak arra vigyázz, hogy a tiszta evangot hirdessék, mert sok hamis tanító van ebben az időben .....)
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja öregecske által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4335 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
???????????????????????????????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4336 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Légy szíves töröld a hsz-t!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4339 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Azt hiszem valamit félreértettem, vagy félreértek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #4341 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Hol írtam, hogy **** lakom???
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja rotebeete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4343 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
sehol. én voltam abban a városban. Egyébként meg már módosítottam a szöveget, bocsánat, hogy kiírtam, nem gondoltam, hogy probléma. Ha úgy gondolod, sos te is törölheted.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4344 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Nekem ez nagyon fura...ne haragudj....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4347 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Rengeteg város van Európában és te pont azt hozod fel, ahol én lakom... Lehet, paranoiás vagyok, de egyszerűen nem tudok észhez térni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4349 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
DÖBBENET és CSODA! Nem tudom ki vagy, de most már tudom hogy bárhol vagy Isten gondot visel rád. Szerinted vannak véletlenek??? Isten azt mondja: neki semmi sem lehetetlen! Ha kell, a kövek fognak kiáltani!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4352 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Nem nagyon hiszek a véletlenekben. Kedvellek, öregecske, de ez engem hidegzuhanyként ért. Megesküdnél rá, hogy nem tudod, ki vagyok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4353 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Hatalmas kő esett le a szivemről Rotebeete, hogy jelentkeztél, már írtam a moderatornak is, hogy én senkit sem akartam megbántani, megijeszteni, úgyhogy ezúttal is teljes szívemből kérek tőled bocsánatot, ha megijesztettelek. Úgy voltam vele, hogy inkább én nem jövök fel többet sosem a fórumra, minthogy ártsak bárkinek is. Rotebeete! Az Isten a tanúm, hogy én nem tudom ki vagy, hidd el, én legalább annyira megdöbbentem, mint te, de az is lehet, hogy jobban. Nem is értettem először a kérdőjeleket, egyáltalán nem tudtam mire utalsz. Később is csak arra gondoltam, hogy a fórum sajátossága, hogy nem adunk meg helyszínt. Szégyelltem is magam, hogy ilyet csináltam, de nekem ez az első hogy regisztráltam, és az oldalt látogatom az érintettségem miatt. Tehát arra gondoltam, "milyen gyakorlatlan vagyok!". Rotebeete! Ha neked segítség itt lenni, semmiképp ne menekülj el innét, mert ok nélkül való lenne. Ha valaha átöleljük egymást, az csak ott "fent" történhet meg. Szerintem csak ott tudom meg, hogy te ki vagy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4364 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

rotebeete írta: Nem nagyon hiszek a véletlenekben. Kedvellek, öregecske, de ez engem hidegzuhanyként ért. Megesküdnél rá, hogy nem tudod, ki vagyok?


A véletlenekben én sem hiszek. De Istenben igen. :)

Egyébként ha olvastad a korábbi beírásaimat ebben a topikban, láthatod, hogy én eléggé antiklerikális vagyok. Elvileg tagja vagyok egy kisebb gyülekezetnek, korábban meg egy nagyobbnak voltam tagja, de már nem igazán járok sehova. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, semmiképpen nem akarok Öregecske szócsöve lenni, de ebben az esetben én is azt mondom: Istennek minden lehetséges. Akár az is, hogy valaki (jelen esetben Öregecske) szája által szól hozzád. Én láttam már sokszor ilyesmit a magam életében is. Ne félj, az Örökkévaló veled van. :) :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4365 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

öregecske írta: DÖBBENET és CSODA! Nem tudom ki vagy, de most már tudom hogy bárhol vagy Isten gondot visel rád. Szerinted vannak véletlenek??? Isten azt mondja: neki semmi sem lehetetlen! Ha kell, a kövek fognak kiáltani!


:woohoo: :D Ez jó.

Ugyan a különféle gyülekezetekről nem lett jobb véleményem, és ebbe a teljes evangéliumiak is beletartoznak, már amelyekről vannak információim, de azért ez tényleg tetszik.
Nem tudom amúgy, te hova jársz, de vannak sejtéseim. ;) Kár, hogy nincs privát üzenet küldési lehetőség, szívesen "beszélgetnék" erről (is) veled. Meg másról is, ami szerintem szintén nem véletlen, de nem tudom, mennyire lenne szerencsés itt írni róla. Semmiképpen nem szeretném a moderátorok munkáját megnehezíteni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4369 Írta: öregecske
öregecske válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Hajnalkám már hiányoztál! Ne nehezítsük meg a moderátorok munkáját, jól írtad. Én is jártam több gyülekezetben, de 25 év után az ember már tudja hol a helye.
Vagyis inkább: Isten hol akarja látni. Ez a fontos, hogy a helyünkön legyünk. Írtam már neked, hogy nem vagyok hajlandó emberi dolgokra nézni. Ha nem így lenne, akkor most én sem járnék sehová. És nem Istennek van szüksége ránk - annak ellenére, hogy szeret bennünket, és senkiről sem mond le- hanem nekünk van szükségünk Őrá. Ha jól belegondolunk, azért ez az igazság neeeem? Engedjétek már meg, hogy egy közel-keleti közmondást írjak ide, nekem tetszik, de az is lehet, ismeritek. Sokszor jut eszembe mostanában:
"Amikor megszülettél, te sírtál, a világ pedig örvendezett. Élj úgy, hogy amikor meghalsz, a világ sírjon, te pedig örvendezz". Hát valahogy e szerint kellene tennünk, hogy mindannyiunknak jobb legyen. Ismeretlenül is a szivembe fogadtalak benneteket, imádkozok értetek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4373 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Öregecske :) :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.029 másodperc