A történetekről

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #10068 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: A történetekről
Szia Akác,

Ez jó kérdés. Elsősorban annyit, hogy itt talán mindenkinek segítségre van szüksége, így hát jó helyen jársz, mert szoktuk támogatni egymást.
Őszintén: én nagyon izgultam, mikor lenyomtam a küldés gombot, még úgy is, hogy engem a pszichológusom bíztatott.
Azt hittem el fognak ítélni, meg fognak kritizálni, ehhez vagyok hozzászokva a családom részéről.
Aztán meghatódtam, hogy itt nincs ilyesmi, senki nem bánt.
A későbbiekben viszont voltak kattanásaim, hogy leszedetem. A szégyen és a családom féltése miatt. De valahogy nem akartam, hogy le legyen szedve, valami itt tartott így csak névtelenséget kértem.
Szerintem segít. Az írás önmagában is.
Drukkolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10074 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: A történetekről
Sziasztok,tudjátok írtam hogy megint van egy próbálkozásom bár szerintem semmi nem lesz belőle,meg tegnap közölte hogy neki nem kellenek a tüskéim,mennyire lenne velem vajon megértő,meg ő is azt szajkózza mint a legtöbb pasi,hogy ne bolygassam a múltat,nem kell vele foglalkozni.Bocsi hogy szómenésem van :üt:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10082 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: A történetekről

rini írta: Sziasztok,tudjátok írtam hogy megint van egy próbálkozásom bár szerintem semmi nem lesz belőle,meg tegnap közölte hogy neki nem kellenek a tüskéim,mennyire lenne velem vajon megértő,meg ő is azt szajkózza mint a legtöbb pasi,hogy ne bolygassam a múltat,nem kell vele foglalkozni.Bocsi hogy szómenésem van :üt:

Rini, bennem az a kérdés merül fel ilyenkor, h miért is kell egy olyan pasi, akit nem érdekel a lelked, vagyis semmibe veszi az érzéseid? Halálra ítélt keserves kapcsolat rossz kezdettel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10084 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: A történetekről

Akác írta: Sziasztok!

Most írok először a fórumra. Az én történetemet nem tudja senki (kivéve, akik ott voltak). Több, mint egy éve készülök, hogy ide leírjam, de még mindig nincs hozzá bátorságom. Kezdetnek a táblára már beküldtem egy feliratot, hogy kipróbáljam, tényleg használ-e, ha megnyílok. Ijesztő volt viszontlátni azt a két mondatot! A történetemmel - azon kívül, hogy nem merem közzétenni - két gondom van. Az egyik, hogy miután rászántam magam, hogy egyáltalán leírjam röviden, kapásból 15 oldal lett. 5 maga a történet, 10 a következményei. Úgyhogy ebből még elég sokat kell kihúznom. A másik, hogy nem vagyok benne biztos, hogy tényleg használ-e, ha ide leírom. Bocsánat, hogy az én szemszögemből nézem a dolgot, és nem az érdekel pillanatnyilag, hogy másoknak segít-e az én történetem, de úgy érzem, most nekem van szükségem segítségre (hú, kimondtam!). Kérlek benneteket, aki teheti, írjátok le, rátok milyen hatással volt, amikor a történeteteket itt mások számára is elérhetővé tettétek. Nagyon várom a válaszaitokat - a segítségeteket.

Szia Akác, örülök, hogy sikerült. Próbálom emészteni ezt a rettenetet, amin átmentél. :tendre:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #10085 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: A történetekről
Akác.. :oops: dehogy kell megbocsájtanod. Nincs rá szükséged!
A pokolban vagyunk. Csak ott történhetnek ilyesmik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10091 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: A történetekről
Akác... Olvastalak...

Az akácfa fiatalon hegyes töviseket növeszt, megvédik őt. Felnőve értékes fa lesz, télen tüzénél melegszenek a fázók, virágaiból gyógyító mézet készítenek szorgalmas méhek. Még nem is mondtam el mindent.

Te is értékes vagy! Örülök, h köztünk vagy!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10098 Írta: nyugodt
nyugodt válaszolt a következő témában: A történetekről
Akác
nagyon megrázó a történedet, többször is elsírtam magam rajta. Különösen az ülve alvás a kamrában, az ajtónak támaszkodva... a gondolatban máshol voltam... rettenetes, miken mentél keresztül :sick:
De nagyon jó, hogy leírtad, és most kint van és nem belülről présel és nyomaszt :virág:

A megbocsájtás érdekes fogalom a világunkban. Megbocsájtani... az anyatermészet nem ismeri a megbocsájtást, minden a természet törvényeinek megfelelően történik. Ha belevágsz a növekvő fába, sérül, hegek maradnak. Legfeljebb, hosszú-hosszú idő elteltével, tudatosan megérteni lehet, miért volt valaki éppen abban a pokolian elaljasult lelkiállapotban, hogy azt tette, amit tett - de ez nem megbocsájtás. Ez a szó emberi gyártmány, és csak arra jó, hogy (további) bűntudatot keltsen ... hiszen a megbocsájtáshoz előbb arra van szükség, hogy valaki elismerje, belássa, hogy rosszat tett... a bocsánatnak csak akkor van értelme, ha az elkövető már rálát arra, amit csinált, addig nincs.
Az autósnak, aki sorozatosan áthajt a piroson és veszélyeztet másokat, nem megbocsájtani kell, hanem elvenni a jogosítványát, és folyamatosan beleütni az orrát, hogy mit okozott, hogy egyszer megértse, ilyet nem célszerű csinálni.
Ezért örülök különösen ennek a honlapnak... a hallgatás lehetetlenné teszi a társadalom szembesülését azzal, ami létezik és van - a történeteink segítik ezt a szembesülési folyamatot. Hiszen ahhoz, hogy bármi változzon, először látnunk kell azt, ami VAN, évezredek óta. (és nem azt az illúziót, amit a társadalom el akar hitetni magáról).
Akác, hidd el, itt minden reakciódat és gondolatodat értjük...amitől mások "különcnek" tartottak. Nem különc vagy, csak "heges", mint mi mindannyian - a (lelki) hegeink pontosan mutatják, hogy milyen sérülés ért bennünket. Nekem rengeteget segített ez a virtuális közösség, ahol mindenki pontosan érti, mit jelent az a valóságban, hogy ok nélküli bűntudat és rettegés az érintéstől.
Jó megosztani a gondolatainkat, érzéseinket egymással... isten hozott közöttünk. :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10099 Írta: nyugodt
nyugodt válaszolt a következő témában: A történetekről
Éva
köszönet a történetedért :virág:
Az "ne beszéljünk róla" szerintem a társadalom egyik legnagyobb bűne, mert segít olyannak hazudni a világot, amilyen nem - ezért nem változik semmi.
Örülök, hogy "beszélszróla" és itt vagy közöttünk! :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10109 Írta: Akác
Akác válaszolt a következő témában: A történetekről
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki reagált a történetemre. Én még nem tudom hogy' vagyok ezzel az egésszel. Örülök, hogy el mertem küldeni, csak még nagyon ideges leszek ha rá gondolok. Kíváncsi vagyok, ha majd lehiggadok, akkor milyen érzés lesz. Kicsit megijedtem, hogy ennyire megviselt néhányatokat a történetem, talán nem kellett volna ilyen részletesen írnom az egészről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10115 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: A történetekről
Kedves Zebulon!
Nagyon örülök, hogy megírtad nekünk a történeted. Azt kérded, vajon a történtek miatt alakult-e így az életed. Egész biztos, hogy nagyon fontos szerepe volt annak az első nemi erőszaknak az életed alakulásában. És nem csak az erőszaknak, hanem annak, hogy egyedül maradtál a problémáddal, hogy egyedül - kislányként - kellett végigcsinálni az abortuszt. Azt gondolom, hogy a többi, későbbi történések is ebből a traumából fakadtak, a statisztikák azt mutatják, hogy aki egyszer erőszak / szexuális abúzus áldozatává válik, annál gyakran megismétlődik a trauma. Szerintem ennek leginkább a rossz önértékelés az oka.
Voltál vala pszichológusnál? Foglalkoztál valaha is komolyan ezeknek a traumáknak a feldolgozásával?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #10120 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: A történetekről

Akác írta: Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki reagált a történetemre. Én még nem tudom hogy' vagyok ezzel az egésszel. Örülök, hogy el mertem küldeni, csak még nagyon ideges leszek ha rá gondolok. Kíváncsi vagyok, ha majd lehiggadok, akkor milyen érzés lesz. Kicsit megijedtem, hogy ennyire megviselt néhányatokat a történetem, talán nem kellett volna ilyen részletesen írnom az egészről.


Akác,

csak azért visel meg, mert mélyen együtt érzünk. Nem vagy egyedül. Nem vagyunk egyedül itt. És ez a legkevesebb, h nem hagyjuk hidegen egymást. Talán egy áldozat érti meg legjobban a másik áldozatot. Mindazt a félelmet, a terhet a titok miatt. Mindent.

Betti,
ha olvasol... Jó, h idetaláltál!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja kv által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10160 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: A történetekről
TATAM! A történetek fülnél egy kis meglepetés! :angel:
(bal sarokban a teljes lejátszási lista)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10161 Írta: Akác
Akác válaszolt a következő témában: A történetekről

Anoni Mara írta: TATAM! A történetek fülnél egy kis meglepetés! :angel:
(bal sarokban a teljes lejátszási lista)


Nagyon örülök, jó ötlet. Nekem nagy lökés volt, amikor a Médiamegjelenések között találtam videókat, még az előző kiállításról. Már egy éve olvasgattam a honlapot, de a videókon keresztül hangosan hallani még megdöbbentőbb volt. Alig akartam elhinni: az ilyen dolgokat hangosan is ki lehet mondani? Úgy, hogy más emberek is hallják? Nekem ez sokat segített.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10201 Írta: Kiscsillag
Kiscsillag válaszolt a következő témában: A történetekről
Annamária, hála hogy "eljöttél" és elmondtat a történetedet! Az általad leírtakhoz hasonlót "vállaltam" én is a folyamatban és most úgy érzem megerősítettél a feladatomban. Ha soraimat olvasod, szerintem érteni fogod, hogy mire gondolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10220 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: A történetekről
Mennyi új történet jön be... :( Jó az, h idetalálnak csak... Értitek... Mindet megsirattja valahol belül az ember... :tszív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.874 másodperc