Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Cikkek

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #10206 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek

Anoni Mara írta: Karácsony, jössz szerdán?


Nem tudom, mert egyrészt antiszociális vagyok, és nem tudok mutatkozni, ebben a témában, ha nem lehet elrejtőzni.
Másrészt minden nap éjszakázom. Véghajrá van vizsgák terén...
Ha mégis úgy alakulna, h mennék azt nem írom ide ki;)
De drukkolok! Tényleg:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10207 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek

karácsony írta:

Anoni Mara írta: Karácsony, jössz szerdán?


Nem tudom, mert egyrészt antiszociális vagyok, és nem tudok mutatkozni, ebben a témában, ha nem lehet elrejtőzni.
Másrészt minden nap éjszakázom. Véghajrá van vizsgák terén...
Ha mégis úgy alakulna, h mennék azt nem írom ide ki;)
De drukkolok! Tényleg:)


Karácsony, egyáltalán nem kell "mutatkozni", ha nem akarsz. Ülsz a közönségben.
Amúgy, ha kiírod ide, hogy eljössz, attól még nem fogjuk tudni, ki vagy, hacsak nem hordasz egy bazi nagy karácsonyfát a fejed tetején! :LOL:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10209 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Cikkek

Anoni Mara írta: Amúgy, ha kiírod ide, hogy eljössz, attól még nem fogjuk tudni, ki vagy, hacsak nem hordasz egy bazi nagy karácsonyfát a fejed tetején! :LOL:


:röhög:

Hú, én most már nagyon izgulok, hogy kiszorulok, nem lesz helyem, vagy nem tudok a szélén ülni!!!! :ohmy:
Meg azon is, hogy milyen lesz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #10210 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
nem vicces! ....
:röhög:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10211 Írta: Vivien897
Vivien897 válaszolt a következő témában: Cikkek
Köszönöm, hogy kikerült a történetem, és hogy megoszthattam Veletek! :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 10 hónapja #10227 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 10 hónapja #10229 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10233 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek
Tegnap 1500 látogatója volt az oldalnak.
www.origo.hu/itthon/20160526-gyerekkori-...lj-rola-projekt.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja - 7 éve 10 hónapja #10238 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Cikkek

Anoni Mara írta: Tegnap 1500 látogatója volt az oldalnak.
www.origo.hu/itthon/20160526-gyerekkori-...lj-rola-projekt.html


Szerintem ez a hitelesen dokumentálja, mi hangzott ott el.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 10 hónapja Május által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 10 hónapja #10275 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
"a traumák alapvetően kapcsolatban gyógyíthatók,
egy közeli barát, egy igazán megértő család, vagy egy támogató párkapcsolat mind-mind hozzásegítheti az áldozatot ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, teljes életet élhessen a gyerekkori bántalmazás ellenére."
www.origo.hu/itthon/20160526-gyerekkori-...lj-rola-projekt.html

Mit jelent ennek a mondatnak a tükrében az, hogy gyógyítható? Ez tényleg így van? Vagy csak kevesen esünk azon statisztikába, akik még a párkapcsolat szintjéig sem jutnak el. Vagy ez a kinyilvánítás egy blöff, mert nem lehet/szabad mást mondani. Vagy ezt szeressük hinni?!
A megértő család ezekben a történetekben a legkevesebb...a támogató párkapcsolat előbb utóbb tönkremegy, ha ezeket a történeteket elolvassuk nem tudom, milyen százalékban jönne ki az az eredmény, vagy válasz, hogy "boldog párkapcsolatban élek, kiegyensúlyozott az életem".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10276 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek
Kossuth rádió, 16.10-tol!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10278 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Cikkek

Anoni Mara írta: Kossuth rádió, 16.10-tol!


Van róla link???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10279 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek

karácsony írta: "a traumák alapvetően kapcsolatban gyógyíthatók,
egy közeli barát, egy igazán megértő család, vagy egy támogató párkapcsolat mind-mind hozzásegítheti az áldozatot ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, teljes életet élhessen a gyerekkori bántalmazás ellenére."
www.origo.hu/itthon/20160526-gyerekkori-...lj-rola-projekt.html

Mit jelent ennek a mondatnak a tükrében az, hogy gyógyítható? Ez tényleg így van? Vagy csak kevesen esünk azon statisztikába, akik még a párkapcsolat szintjéig sem jutnak el. Vagy ez a kinyilvánítás egy blöff, mert nem lehet/szabad mást mondani. Vagy ezt szeressük hinni?!
A megértő család ezekben a történetekben a legkevesebb...a támogató párkapcsolat előbb utóbb tönkremegy, ha ezeket a történeteket elolvassuk nem tudom, milyen százalékban jönne ki az az eredmény, vagy válasz, hogy "boldog párkapcsolatban élek, kiegyensúlyozott az életem".

Karácsony, az egész biztos, hogy párkapcsolatban, jó családi háttérrel, megértő és segítő környezettel könnyebb feldolgozni a traumát, és könnyebb vele együtt élni. Más kérdés, hogy pont ez a trauma az, ami megnehezíti sok áldozatnak a normális kapcsolat kialakítását.
Gyógyulásnak én azt nevezném, hogy együtt tudsz élni a történtekkel, nem gyötör már nap mint nap.
Én egész biztosan nem tudok kimászni belőle, ha a férjem nem olyan megértő, ha a lányaimmal nem tudom megosztani (részletek nélkül) a titkomat. Az is jó, hogy tudja a családom, és minden bizonnyal még könnyebb lenne, ha lehetne is beszélni velük róla és nem folytatnák a struccpolitikát.
Nem mondom, hogy minden rózsás, de sokkal élhetőbb az életem, mint volt. Ami rossz benne, azt tudom hova kötni. Legalább értem magam, már ez is valami. Egyedül nagyon nehéz lehet ez.
Így maximálisan egyetértek a cikk általad idézett részével.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 10 hónapja #10280 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Elhiszem Mara, de én azok nevében beszélek, akiknek ez nem így van.
Pl. egy ilyen cikk vége után jön a tesóm és azt mondja, hogy na tessék.
Szeretném, ha a maga valóságában ki lennének mondva a dolgok.
Egyszerűen nem értik meg, hogy ez egy ármány: támogató család (nincs) , a párkapcsolat 10ből 1-nek jó?
Egy statisztika lehet jobban lerántaná a leplet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 10 hónapja #10281 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek

karácsony írta: Elhiszem Mara, de én azok nevében beszélek, akiknek ez nem így van.
Pl. egy ilyen cikk vége után jön a tesóm és azt mondja, hogy na tessék.
Szeretném, ha a maga valóságában ki lennének mondva a dolgok.
Egyszerűen nem értik meg, hogy ez egy ármány: támogató család (nincs) , a párkapcsolat 10ből 1-nek jó?
Egy statisztika lehet jobban lerántaná a leplet.

De a cikk azt mondja csak, hogy kapcsolatban könnyebb gyógyulni, ebben mi nem igaz? Hiszen neked is könnyebb lenne, ha támogató család, barátok lennének mögötted, nem?
Mit mond a tesód? Mire mondja, hogy na tessék?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.008 másodperc