Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Több
9 éve 5 hónapja #4592 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

rini írta: Szerintem itt közöttünk mindenki poszttraumás.


Számból vetted ki, Rini.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4593 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

karácsony írta: Némileg örülök is, hogy kitört a botrány, mert végre lehull egy újabb lepel. Legalább ennek is eljött az ideje, és saját maguktól tárták fel a szemléletmódjukat.


www.nepszava.hu/cikk/1041121-a-nem-az-nem

Lám, hullik a lepel!
:cheer:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4594 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Én ott voltam ma is, és múlt héten a Néma Tanukon is. Tudom, hogy nem nagy dolog, de pl. a Néma Tanukra évekig nem mertem elmenni, mert úgy éreztem, hogy azzal felfedem a személyes érintettségemet, mintha a homlokomra írták volna. :unsure: De idénre már ezen túl sikerült lépnem, sikerült tudatosítanom magamban, hogy nincs a homlokomra írva (mégha néha még mindig úgy érzem), és azt, hogy ha valaki kiáll egy ügy mellett, még nem jelent automatikusan személyes érintettséget (egyfajta "lebukást"). :silly:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4595 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Sunny, hatalmas lépés ez, ne becsüld le magad, ne mondd, hogy nem nagy dolog. Nagy dolog! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4596 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Alaine írta:

karácsony írta: Némileg örülök is, hogy kitört a botrány, mert végre lehull egy újabb lepel. Legalább ennek is eljött az ideje, és saját maguktól tárták fel a szemléletmódjukat.


www.nepszava.hu/cikk/1041121-a-nem-az-nem

Lám, hullik a lepel!
:cheer:


Hullik a lepel, ám nem vagyok benne biztos, hogy ez a leghatékonyabb út, hogy megértessük az emberekkel, miért baj ez, miért nem szabad ilyen filmeket csinálni. Nem lehet A Társadalomra haragudni. Szerintem a leribancozásnak, az áldozathibáztatásnak is olyan gyökerei vannak, mint annak, mikor nem hisznek az abúzus áldozatainak, és azt mondják, biztos kitalálja. Egy atavisztikus félelemmel szemben ez egy megküzdési mód, a tagadás egy válfaja, mennyivel könnyebb azt mondani, hogy kihívóan viselkedett a lány, mint azt gondolni, hogy bármikor megerőszakolhatnak minket, a lányainkat, elfogadni azt, hogy egy csomó állat él velünk egy társadalomban.
Persze ki kellett kérni magunknak ezt a filmet, persze fel kellett szólalni minden fórumon, jól van ez így. De a harc nem dac kéne legyen, nem a sértettség kéne hogy legyen a fő hang. Ennél okosabban kéne közelíteni a probléma gyökeréhez, mert így csak azt fogjuk elérni, hogy áldozathibáztatni nem lesz "politically correct", viszont az emberek többsége ezt fogja azért gondolni. Csak már mondani nem fogják.
Nem tudom, mennyire világos ez, remélem, nem sértek meg ezzel senkit, igazán nem célom. De valami hasonlót érzek, mint amikor megértettem, hogy nem haragudhatok a Világra, amiért az abúzus tabutéma, nem mészárolhatok le mindenkit, aki nem hisz a gyerekeknek, nem köphetem le mindazokat, akik elfordítják a fejüket, és hallani sem akarnak ilyen történetkről. Meg kellett tanulnom megérteni őket, és úgy érzem, ez egy célravezetőbb módszer. Miért nem akarnak hallani róla? Miért szeretik azt képzelni, hogy a gyerek kitalál dolgokat? Miért retteg mindenki a témától? Hogyan tudom "becserkészni" őket? Ahogy változott a szemléletem, a hozzáállásom, úgy változott a munkám hatékonysága. 2600 FB megosztásnál tartunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4597 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Kedves Mara, egyetértek veled, a Társadalomra, meg a Világra általában lehet haragudni, de nem érdemes, mert az arctalan.
A tüntetés természetesen nem a leghatékonyabb módja a vélemény nyilvánításnak, de az egyik lehetőség és van, amikor szükséges.
Csak ismételni tudom magam, jó, ha sok és egyre több hang szólal meg, nekünk meg, mint a Társadalom egy részének az a dolgunk, hogy segítsük összehozni a jó hangokat. Gyűlölettel, daccal, köpéssel semmit nem lehet elérni.
Már írtam, hogy ez a fórum egy jó hang, utat enged a fájdalom, olykor a gyűlölet kifejezésének is, de tudjuk, hogy nem gyűlöletkeltésre játszunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 5 hónapja #4598 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Örülök, hogy minden fórumon megszületett a tiltakozás. És még ez is kevés lesz. A legjobban azon akadtam ki, hogy egy áldozatnak bekérték a bizonyítványát a feljelentés során. Hát hova süllyedünk még???? Azt hiszem gyors és határozott fellépésre volt szükség, és szerencsére ez nem csak alapítványok részéről történt meg, hanem fiatalok, fiúk, férfiak is megosztották a fb-on kikérve maguknak ezt az egészet. Bravo!!
Sunny ez tök nagy dolog!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4599 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

karácsony írta: Hát hova süllyedünk még????
Azt hiszem gyors és határozott fellépésre volt szükség, és szerencsére ez nem csak alapítványok részéről történt meg, hanem fiatalok, fiúk, férfiak is megosztották a fb-on kikérve maguknak ezt az egészet. Bravo!!
Sunny ez tök nagy dolog!!!!

Pontosan így! Gyors és határozott fellépés, amikor kell! Ilyenkor kötelező a türelmetlenségnek hangot adni. Ennek közvetlen hozadéka, hogy az ártalmas és "tudatferdítő" videok nem kerültek szét a gyerekekhez a középiskolákba, hogy a kötelezően alapos és türelmes tudatformálóknak még több lehetetlennek tűnő feladattal kelljen megküzdeniük. Fontos, hogy a "türelmetlen" és a "türelmes" akciókban is lányok, fiúk, nők, férfiak közösen lépjenek fel.
Sunny is leküzdötte a személyes szorongását és kiment, mások is kimentek bátran. Tudnunk kell, hogy az utcai tiltakozás, bármilyen jól szervezett, kockázatos és ezt a félelmet is le kell küzdeni. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy az nem tesz semmit, vagy nem bátor, aki nem megy tüntetésre......
A lényeg: nem süllyedünk sehová ! ! ! !
Inkább emelkedünk és nem kell a felhőkbe szállni, elég a talajon megvetni a lábunkat, az se könnyű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 5 hónapja #4600 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ja még Mara észrevételéhez szeretném hozzáfűzni, hogy én is remélem, hogy nem aktuálpolitikai fegyverként fogják ezt felhasználni. Talán a legtöbb ember alapvetően jó érzésű, én ebben bízom, és belátja, hogy ez nem politikai kérdés. Amúgy meg egyik kormányzat sem tett túl sokat a nők és a gyermekek védelmében. Egy Sípos P. ügy kellett ahhoz is, hogy ne évülhessen el az elkövetők tette.

Igen Alaine, a vetítésre gondoltam én is a gyorsaság kapcsán. Belegondoltam, hogy esetleg egy abúzus áldozatával is megnézetnek egy ilyen videót...hát nehéz nem feltennem a kérdést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4601 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

karácsony írta: Ja még Mara észrevételéhez szeretném hozzáfűzni, hogy én is remélem, hogy nem aktuálpolitikai fegyverként fogják ezt felhasználni. Amúgy meg egyik kormányzat sem tett túl sokat a nők és a gyermekek védelmében.
Belegondoltam, hogy esetleg egy abúzus áldozatával is megnézetnek egy ilyen videót...hát nehéz nem feltennem a kérdést.

Tudjuk, hogy aktuálpolitika és ilyen olyan kormányzat mindig volt, van és lesz.
Azt is tudjuk, hogy a nevelő célzatú "gagyi" szórólapok és videók vagy egyebek mindenkire nézve ártalmasak, bármilyen szándékot tulajdonít magának az alkotója.
Az a lényeg, hogy sokan felfigyelnek rá és leállítják, ha kell.
Vagyis jogos az aggódás és feltehető a kérdés a süllyedésről, de szerintem a legjobb válasz, amit adhatunk rá, hogy
a Remény hal meg utóljára!
Elküldöm nektek a számomra kedves remény ódát az Eredeti (kirekesztett, magányos, töprengő) emberekről, a sokak által kedvelt Kurt Vonnegut "Halálnál is rosszabb" című kötetéből:
"Ha az embernek nincs már vesztenivalója, akkor szabadon gondolhat bármit, mert a többség gondolatainak szajkózásától már semmilyen előnyre nem számíthat.
Az Eredetiség szülőanyja a Reménytelenség.
Van az Eredetiségnek három szép leánya is,
ők tehát a Reménytelenség unokái.
Sorrendben:
Remény, Másik Iránt Érzett Hála, és Rendíthetetlen Önérzet." :?: B) :ötlet:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4602 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ne haragudjatok, nem úgy értettem, hogy most akkor juhé, én vagyok egyedül poszttraumás köztetek. Egyszerűen meglepett. Eddig sose gondoltam bele, hogy az lennék. Filmekben láttam ilyeneket, poszttraumás katonákat, és én ehhez hasonlítottam, hogy én bakker nem lehetek az, hisz ennyire nem haluzok. :-) De aztán rájöttem, hogy nem hallucinációkról van szó. Én legalábbis nem haluzok. De előfordul, hogy egyes helyzetekben kiborulok, sírni kezdek, mert előjönnek emlékképek. A legrosszabbak az éjszakák, az álmok. Felnőtt nőként előfordul velem, hogy bepisilek éjszaka. :-( Kb. 3 évesnek érzem magam emiatt, ami már önmagában azért röhejes, mert én 11 hónaposan már szobatiszta voltam, és az utolsó becsusszanás is 18 hónaposan volt legkésőbb - anyukám elmesélése szerint. Most meg, huszonévesen bevizelek. Szánalmas. Azért van gondolom, mert nemsokára hazautazom karácsonyra. Még mondta is a terap, hogy ő sem tud bíztatni, de én ott áltattam mindkettőnket, hogy minden oké lesz, még fel is voltam spannolva. Már azt is elkezdtem tagadni, hogy egyáltalán anyukám tudott az abúzusról. Húzom fel a falat, hogy jól bekucorogjak és ne vegyek tudomást a történtekről. Csak ne legyen visszaesés!!

A videó ide is eljutott, bár nincs nagy visszhangja. Szerintem már senki nem lepődik meg semmin, ami a magyarokkal kapcsolatos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4603 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Én azt remélem, már sokkal erősebb leszel ennél a családi találkozásnál, mint voltál legutóbb. Te magad is meg fogsz lepődni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4605 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Robertee,nekem is egy ilyen emlékbetörésem volt múlt hét pénteken,sírtam feszült voltam,minden bajom volt és később jöttem rá,hogy miért.Erős leszel hidd el.Meg mi itt vagyunk bármikor.Gondolom ott is lesz neted.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 5 hónapja #4607 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Tetszett az idézet. :ötlet: A reménnyel kapcsolatban nekem egy vicc jutott eszembe :silly: , remélem, senki sem sértődik meg.
-Miért a remény hal meg utoljára?
-Azért, mert ő a gyilkos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4608 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
;) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.960 másodperc