Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Több
9 éve 5 hónapja #4787 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta:


De sajnálom, hogy nem tudom megnézni. Korlátozva van a netünk, nem nyitja meg. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4788 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta: Szó sincs arról, hogy feladom, de azért nagy pofonok ezek. És aztán jön egy Sipos-ügy, és mindazok, akik fülük botját sem mozdítják, elítélik azokat, akik annak idején nem tettek semmit. Szintén ugyanezek véres szájjal fröcsögnek arról az egy darab elkövetőről, és hiába magyarázom, hogy körül kéne nézniük, nem csak a húsz évvel ezelőtti, mediatizált esettel foglalkozni... Hajnalkám, eszembe jutott ma többször a türelmetlenséged, tényleg elkeserítő ez.

Rotebeete, vigyázz nagyon magadra. Én bízom benne, hogy nem fogod már hagyni, hogy visszarendeződjenek a dolgok, és a sarkadra állsz. Talán ezért akarsz ennyire hazamenni, hogy változtass a felálláson. Mindensetre tudd, hogy itt vagyunk, segítünk, ahogy tudunk.

Karácsony, beszerzem a könyvet, te olvastad?


Mara, azért ne add fel. A valódi változáshoz tényleg idő kell. És szerintem ez egy hosszútávú projekt. Ha "csak" annyit érünk el, mi, akik itt vagyunk, hogy élő mementókká válunk, talán ezzel meg is tettük azt, ami a mi dolgunk. A következő generáció majd továbbviszi az ügyet. (Ma nem vagyok olyan türelmetlen hangulatban. ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4789 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

süni írta: hvg.hu/itthon/20141211_Elkeszult_a_valas..._rendorsegi_Tehe#rss


Magát a videót nem tudom megnézni, de a cikk alapján ez már jobb egy fokkal, de nekem még mindig az a bajom vele, ami az előzővel is, hogy a potenciális áldozatokra fókuszál. És még mindig nincs kimondva, hogy az elkövetőknek nincs joguk elkövetni a tettet. Ha maga a videó elvileg a tizenéves korosztályt célozta meg, oktatási, felvilágosítási célzattal, akkor az lenne a minimum, hogy azt is kommunikálja, hogy nem támadunk meg védtelen embert, nem erőszakolunk nőket, még ha részegek, kihívóak és miniszoknyában vannak, akkor se, mert hogy ez bűncselekmény, és x évtől y évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Erkölcsileg pedig elítélendő. Stb.
A viktimológia meg egy másik kérdés, nyilván lehetne erről is beszélni, de nem itt, nem így, nem propagandaként.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4792 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Hajnalkám írta: Mara, azért ne add fel. A valódi változáshoz tényleg idő kell. És szerintem ez egy hosszútávú projekt. Ha "csak" annyit érünk el, mi, akik itt vagyunk, hogy élő mementókká válunk, talán ezzel meg is tettük azt, ami a mi dolgunk. A következő generáció majd továbbviszi az ügyet. (Ma nem vagyok olyan türelmetlen hangulatban. ;) )


Még jó, hogy mindig van egy ügyeletes türelmes közöttünk! :cheer:

Azt gondolom, hogy ez nem csak mementó. Ami itt összegyűlt, az már egy tankönyv lehetne a pszichológus képzésben. Kár, hogy szinte egyáltalán nem foglalkoznak ezzel a képzés során. De praktizáló pszichológusoknak is hasznára lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #4793 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta:

Hajnalkám írta: Mara, azért ne add fel. A valódi változáshoz tényleg idő kell. És szerintem ez egy hosszútávú projekt. Ha "csak" annyit érünk el, mi, akik itt vagyunk, hogy élő mementókká válunk, talán ezzel meg is tettük azt, ami a mi dolgunk. A következő generáció majd továbbviszi az ügyet. (Ma nem vagyok olyan türelmetlen hangulatban. ;) )


Még jó, hogy mindig van egy ügyeletes türelmes közöttünk! :cheer:

Azt gondolom, hogy ez nem csak mementó. Ami itt összegyűlt, az már egy tankönyv lehetne a pszichológus képzésben. Kár, hogy szinte egyáltalán nem foglalkoznak ezzel a képzés során. De praktizáló pszichológusoknak is hasznára lehet.


Pedig milyen jó lenne, ha foglalkoznának vele. Persze ki tudja, nem lesz-e egyszer kötelező olvasmány a Pszichológia tanszéken a könyved és ez a honlap.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4802 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Németországban nem engedi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4821 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Megnéztem a videót - amúgy valószínűleg iPaden nem lehetett lejátszani, mert itthonról se sikerült vele megnéznem, csak számítógépről.
A véleményem negatív lesz. Nekem nem tetszett. Én ismerem az oldalt, ezért érthetőek a képkockák, de aki sosem hallott még róla, annak nagyon nehezen áll össze a kép. Érthető, de a videó végére érsz, mire megérted.
A zene sem illik hozzá, és az összevágás is elég amatőr. Komolytalannak érzem. Van még mit javítani. Bocsánat a kritikáért!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #4828 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

rotebeete írta: Megnéztem a videót - amúgy valószínűleg iPaden nem lehetett lejátszani, mert itthonról se sikerült vele megnéznem, csak számítógépről.
A véleményem negatív lesz. Nekem nem tetszett. Én ismerem az oldalt, ezért érthetőek a képkockák, de aki sosem hallott még róla, annak nagyon nehezen áll össze a kép. Érthető, de a videó végére érsz, mire megérted.
A zene sem illik hozzá, és az összevágás is elég amatőr. Komolytalannak érzem. Van még mit javítani. Bocsánat a kritikáért!


Persze hogy amatőr, hiszen amatőrök csinálták. Amint egy nem amatőr jelentkezik, hogy de szeretne csinálni ingyen és bérmentve egy profi filmet, ütőset, szólni fogok. De egyelőre mindenki futva menekül, mikor megtudja, hogy nincs rá pénz.
A zene illik hozzá, ha érted a szöveget.
Amúgy ez nem egy videó, csak pár dia egymás után, senki nem gondolta, hogy ez egy nagy cucc, csak valami, amit meg lehet osztani FB-on, hogy terjedjen az oldal híre. Márha megosztaná valaki, persze csak akkor.

Bocsánat, ez most rosszkor jött (csak most vettem észre ezt az üzenetet), kicsit epés hangulatomban vagyok, biztos a Karácsony teszi. :hvirág:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 4 hónapja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4829 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Nem bántás akart lenni, Mara, csak vélemény volt!
Én ismerek olyanokat, akik csinálnának videót... Legalábbis én tudnék kihez fordulni, ha kisvideóra lenne szükségem. Még vérprofinak sem kell lenni hozzá igazán, de az megint más, ha magáncélú, vagy figyelemfelkeltő reklám...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4830 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Békés, szép ünnepet kívánok mindenkinek! :ajándék:
..........és egymásra, egymás érzékenységére, fokozott figyelmet a fórumon....a továbbiakban is. :angyal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4832 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Ha már ilyen szezonális a nevem, akkor is, meg amúgy is kellemes ünnepeket kívánok Nektek!

Én ebben az évben nagyon sok gondolattal gazdagodtam. Az utóbbi napokban megvilágosodtam pár kérdésben. :) Múlnak a pánikrohamaim, most viszont rémálmok gyötörnek már harmadik napja, de sokkal jobban bírom. Megértettem, hogy mit jelent a jelenre koncentrálni, ezt igyekszem elsajátítani. És sikerült lemezt cserélni a fejemben, hogy az örömre próbáljak fókuszálni. Rájöttem arra is, hogy megakasztottam magamban a szeretetet, mert féltem a visszautasítástól és a csalódástól, mert féltem sérülékennyé válni, a sok negatív tapasztalat segített ehhez hozzá.
Szóval így karácsonyra egész jókor jöttek ezek a gondolatok, mert szükségem lesz rájuk az ünnepekre. Ezért írtam le, hátha másnak is jól jön valami kis pozitív hang.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4833 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Boldog ünnepeket!

Csak lazán, lányok, csak lazán. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4834 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Boldog Ünnepeket Mindannyiunknak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4835 Írta: rini
rini válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Kellemes ünnepeket Mindenkinek! Azt hiszem megvan a jővő évi fogadalmam: aba hagyom a saját magam kínzását, büntetését.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4836 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Békés ünnepeket kívánok mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.912 másodperc