Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?

Több
9 éve 4 hete #6230 Írta: Eper
Bent fekszem a kórházban, már 37 hetes terhes vagyok, bármikor jöhet a baba. Mindig is reménykedtem, hogy szülhetek császárral, de az orvosom végül tegnap azt mondta, hogy semmi sem indokolja, így maradunk a természetes szülésnél. Eddig is szörnyen féltem tőle, de most hogy már ennyire közel van, teljesen kiborultam. Pánikrohamot kaptam, pszichológust kellett hozzám hívni.
Beszélgettünk, és a második kérdése az volt, hogy ért-e abúzus valamikor.
Soha eddig eszembe sem jutott, hogy ez a két dolog összefügghet, de most elgondolkodtam rajta.
Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy álltatok hozzá a sima szüléshez és hogy éltétek meg, nektek is volt ellenérzésetek? Végül le tudtátok győzni? Nálam már nagyon rossz a helyzet, bármikor szóba kerül a dolog, sírógörcsöt kapok. Nagyon félek, hogy mindketten belehalunk a dologba. Jól jönne egy kis biztatás és segítség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete #6231 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Eper NYUGODJ MEG! Semmi gond nem lesz. Még az is lehet, hogy mégis császárral fogsz szülni. Én császárral szültem, de nem volt ez így előre megbeszélve, csak közben úgy alakult, amikor már eljött a szülés pillanata. De hidd el, tapasztalat, amikor már ott vagy, eljön az idő, nem erre fogsz gondolni, hanem arra, hogy végre végre végre eljött a pillanat. Akkor már kicsit sem féltem, előtte megfordult néha néha a fejemben, hogy milyen lesz, fájni fog -e stb. De amikor már ott vagy nem is gondolkodsz, sodornak az események. Hidd el így lesz. Semmi gond nem lesz. Kisfiad vagy kislányod lesz???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete #6233 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Kedves Eper!
Bennem az kattogott mindkét gyermekemmel való várandóságom alatt,hogy bármennyire is félek,évezredek óta szülnek a nők,születnek gyerekek. Valami ősi anyai ösztön kattogott bennem, hogy végre anya leszek! Kb 7 éves korom óta készültem az anyaságra, hogy én majd sokkal jobban figyelek a gyermekemre, mint figyeltek rám... Egyik esetben sem akartam a császárt, valamiért HITTEM, hogy a fájdalom szentsége megtisztít és megváltja gyermekemet, az én selejtességemtől... CSODAKÉNT EMLÉKSZEM A MAI NAPIG GYEREKEIM SZÜLETÉSÉRE :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete #6234 Írta: Eper
Eper válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Nem a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy nem fogom tudni megcsinálni. Vagy hogy a babának lesz valami baja, rátekeredik a köldökzsinór a nyakára, vagy oxigénhiányos lesz, vagy elakad a szülőcsatornában, vagy akármi.
De nem is csak simán félek, hanem rettegek. Hiába tudom, hogy márpedig ezt így kell csinálni, én valahogy természetellenesnek érzem, hogy kipréseljek magamból egy három kilós, félméteres gyereket. Irtózom még a gondolatától is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete #6238 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?

Eper írta: Nem a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy nem fogom tudni megcsinálni. Vagy hogy a babának lesz valami baja, rátekeredik a köldökzsinór a nyakára, vagy oxigénhiányos lesz, vagy elakad a szülőcsatornában, vagy akármi.
De nem is csak simán félek, hanem rettegek. Hiába tudom, hogy márpedig ezt így kell csinálni, én valahogy természetellenesnek érzem, hogy kipréseljek magamból egy három kilós, félméteres gyereket. Irtózom még a gondolatától is.


Nekem is az a tapasztalatom, Eper, hogy sok mindentől féltem, de mikor eljött a szülés, csak arra gondoltam, hogy ezt végig kell csinálni, más lehetőség nincs, és sikerült. Mindhárom alkalommal.. Spontán, mind normális szülés volt, csak én nem voltam sosem rendben agyban..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete #6240 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Én is. De a meddőségem miatt el se jutok odáig, h valósággá váljon a félelem. Sajnos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete #6243 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Mindentől rettegtem én is, de mikor itt volt az idő, érdekes módon nem jutott eszembe egyik félelmem sem. Csak szépen simán lezajlott minden.
Nem lesz semmi gond, minden rendben lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hete - 9 éve 4 hete #6254 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?

Eper írta: Nem a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy nem fogom tudni megcsinálni. Vagy hogy a babának lesz valami baja, rátekeredik a köldökzsinór a nyakára, vagy oxigénhiányos lesz, vagy elakad a szülőcsatornában, vagy akármi.
De nem is csak simán félek, hanem rettegek. Hiába tudom, hogy márpedig ezt így kell csinálni, én valahogy természetellenesnek érzem, hogy kipréseljek magamból egy három kilós, félméteres gyereket. Irtózom még a gondolatától is.


Én úgy látom, ahogy olvasgatok szüléstörténeteket (nem tudom, minek, amúgy), hogy mindenkinek megfordul ilyesmi a fejében. Na meg az idősebbek szeretik az embert traktálni a maguk rémes szülésélményeivel. Szóval ha félsz, az szerintem normális. A rettegés már nem igazán, viszont nem értem, miért ne lehetne programcsászárral szülnöd? Ma már nem kevés nő szül így. Valahogy mégiscsak beszélned kéne az orvosoddal erről.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 4 hete Hajnalkám által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #6743 Írta: Eper
Eper válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Végül harántfekvésbe fordult a baba, így megúsztam a sima szülést, császár lett a vége.
Már egy hete hazajöttünk a kórházból, szerencsére minden rendben a babával is és velem is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hete #6744 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Gratulálok Eper, és egészséget, szeretetet minden jót kívánok Nektek! :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #6747 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Látod csak az lett amit TE AKARTÁL. BEVONZOTTAD! :)))) Császár lett a vége. GRATULÁLOK!!!!!! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek, neked sok erőt az anyasághoz, ami a legcsodálatosabb dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #6751 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Éljen, éljen a kis Eprecskétek! :virág:
Tudsz néha egy kicsit aludni is mama? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #6755 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Nagyon sok boldogságot kívánok, és testi lelki egészséget! :szív: :virág: :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #6760 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Eper, nagyon örülök! Pont gondoltam rád a napokban, hogy rég láttunk! Sok boldogságot! :virág: :ajándék: :torta:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #6761 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Ti is retteg(te)tek a természetes szüléstől?
Isten hozta a kis csöppséget, no meg téged is! :-) Gratulálok! Pihenj sokat, és igyekezz másokat is terhelni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.757 másodperc