Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Elfeledett emlékek

2021 ápr. 19 16:01 #11828 Írta: Szitakötő 55
Elfeledett emlékek téma létrehozva Szitakötő 55 által
Sziasztok!Még új vagyok itt a fórumon. A történetemet Szitakötő 55 néven olvadhatjátok az oldalon.  Szeretnék találni olyan embereket közöttetek, akik hozzám hasonlóan elfelejtették a gyerekkori szexuális bántalmazás emlékeit, és csak felnőtt korukban emlékeztek vissza a velük történtekre.4-5 éves lehettem, amikor velem megtörtént a dolog- a nagyapám megerőszakolt a padláson, és a pszichológusom szerint úgy tudtam megbirkózni ezzel a traumával, hogy elfelejtettem az átélteket- 30 évig fogalmam se volt róla, hogy ilyesmi történt velem, csupán a következményeitől szenvedtem: a szorongástól, szégyenérzettől, önutálat érzésétől, depressziótól és pánikrohamoktól.Tavaly októberben törtek elő az emlékek, és sokáig nem is hittem abban, hogy valóságosak lehetnek- kb. 5 hónapra volt szükségem, hogy elfogadjam az igazságát az emlékképeknek. Már amennyire ez sikerült…..Ugyanakkor bármi apróság képes teljesen elbizonytalanítani. Épp ezért nagyon sokat segítene nekem, ha találnék egy hozzám hasonló embert, aki elfeledte az abúzus emlékeit. Úgy érzem, ha el tudnék vele beszélgetni írásban, talán képes lennék végre lehinni magamnak ezt az egészet. Néha iszonyú haragot  érzek a nagyapám, és az engem 5 évesen körülvevő összes felnőtt iránt, aztán meg elönt a bűntudat és lelkiismeret-furdalás: Mi van, ha mindez nem is igaz? Meg se történt, és egy ártatlan embert vádolok meg ilyen mocskos dolgokkal? A pszichológusom meg van győződve arról, hogy az emlékképek igazak, és az életem rengeteg mozzanata támasztja alá közvetve a bántalmazás tényét, én mégis iszonyúan gyötrődöm. Ez a bizonytalanság teljesen kikészít- a nagyapám 16 éve halott, ő már nem tud válaszolni  a kérdéseimre, a családomnak pedig nem beszélhetek róla, mert 100%, hogy nem hinnének nekem.Kérlek, segítsetek! Ha van ember, aki hozzám hasonlóan az elfeledett, majd újra felbukkanó emlékeivel gyötrődik, akárcsak én, az írjon nekem!=11.0ptKöszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.595 másodperc