Felolvasó maraton - április 14

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #5991 Írta: Anoni Mara
Felolvasó maraton - április 14 téma létrehozva Anoni Mara által
Elkészült a plakát is, remélem, mindenfelé fogjuk látni!


Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5995 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Küldjed, persze! Bár nem tudom, raknak-e még be szöveget.
Értem, amit mondasz, és nem lesz könnyű. De gondolj bele, hogy életedben először leszel olyan közegben, ahol a témára fogékony, empatikus emberek vannak, akik között sok a sorstárs. Majd maximum sírunk egy kicsit - az is jót tesz az embernek. De persze te tudod, mennyit bírsz. Lesznek pszichológusok is, kitaláljuk, hogy hogyan kezeljük a kiborulásokat. Bár én azt gondolom, hogy attól, hogy színészek olvassák fel, kicsit "elidegenednek" a szövegek, és így könnyebb lesz. Vagy nem. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5996 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Nagyon jó!!! Végre egy NŐ ( TE ) aki felvállalta ezt az egészet, és létrejött. Bárcsak egyszer felvállalhatnám én is és tudnék segíteni "megmenteni a világot" Nagyon jó ötletnek tartom a kezdeményezésed, és hogy IGEN összehoztad. Nekem is vannak terveim, céljaim ezzel kapcsolatban, csak még nagyon körvonalazódnak, a munkám miatt nem tudom milyen visszhangja lenne. Még semmiképp nem érzem magam ehhez erősnek. Én tutira nem tudok elmenni sajnos, de minden érdekel majd ezzel kapcsolatban mi történt, milyen volt, hogyan zajlott stb....:)
Minden egyes történetet ami itt le van írva felolvassák????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5998 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Én is pontosan úgy érzek, mint Süni...szeretnék elmenni, elméletileg el is tudok, de hatalmas bennem a félelem a saját reakciómtól... :S Azért megpróbálom majd összeszedni a bátorságomat, mert ez egy nagyon klassz kezdeményezés, és minél többen lennének ott, annál jobb lenne. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #5999 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
En tuti vegig sirnam de szerintem nem egyedul lennek igy. Sajnalom, h nem tudok elmenni. Pedig nagyon jo lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hónapja #6003 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Ez jó plakát lett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #6005 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Egy dologban biztos vagyok, hogy egy áldozat egy másik áldozat történetét úgy tudná felolvasni, ahogy egy színész sem. Mert érzi minden porcikájával, sejtszinten rezeg benne. Ezért én itt már átéltem, hallottam mindenkiét és megviselt annyira, hogy ott ülve nem tudnék megmaradni. Fény történetét pl. szinte tényleg hallottam és láttam magam előtt. Bocsánat senkit nem akarok kiemelni, csak kifejezetten emlékszem részletekre.
Nem tudom, hogy egy hónap alatt meggondolnám e magam, de pl. senki nem bírna sztem erre beülni velem. Épp kijöttem egy nehéz szakaszból...nem hiszem, hogy menne egyedül meg pláne. Nem tudom.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #6006 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14

jelen írta: Minden egyes történetet ami itt le van írva felolvassák????


Nem, természetesen nem. Kb. a felét. De lesz még sok részlet fórumos beszélgetésekből, olyan részletek, amelyek talán segítenek megérteni a kívülállóknak a mi világunkat.

Karácsony, szerintem ezek a színészek sem fogják rosszul olvasni. És talán attól, hogy nem a sajátjuk, talán egy kicsit emészthetőbb lesz. Ha meg sírni kell, hát sírunk. Nincs azzal semmi baj. De nem beszélek rá senkit, isten őrizz, hogy valaki ettől sérüljön.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hónapja #6007 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Ja nem a színészekre akartam fókuszálni, hanem az áldozatok átélőképességét akartam mondani. Biztos, hogy a színészek is egész lényüket beleteszik, és megható, hogy az ügy mellé álltak.
A rosszullét miatt írtam csak, hogy mi már átéltük egymás fájdalmát, és a saját olvasatunkból élnénk meg a színpadi előadást. Remélem jól sikerul majd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #6008 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14

Anoni Mara írta: Nem, természetesen nem. Kb. a felét. De lesz még sok részlet fórumos beszélgetésekből, olyan részletek, amelyek talán segítenek megérteni a kívülállóknak a mi világunkat.

Karácsony, szerintem ezek a színészek sem fogják rosszul olvasni. És talán attól, hogy nem a sajátjuk, talán egy kicsit emészthetőbb lesz. Ha meg sírni kell, hát sírunk. Nincs azzal semmi baj. De nem beszélek rá senkit, isten őrizz, hogy valaki ettől sérüljön.

Ez nagyon feldobós és persze félelmetes is....
Ezek a színészek sejtszinten beleélőművészek, a színészeknek az a "dolguk", hogy szinte bármibe bele tudják élni magukat.
Ez a társaság különösen értékes. Nem egy van közöttük, akinek az előadásain kórusban potyogtatja a könnyeit a közönség, velem együtt. Én úgy fogom fel, hogy itt most nem egy írónak (aki szintén beleélőművész) a művét viszik színpadra, hanem sokakét, akik megírták a saját történetüket. Abszolút katarzis mindkét oldalon. lehet kicsit megújulva távozni egy remek színházi előadásról is, de ez tuti megújulási lehetőség!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hónapja #6009 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Alaine olvasd el a köv. válaszom fölötted. Mara elidegenedés szava miatt írtam, amit. Én magamban elolvasva mást élek meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #6010 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14

karácsony írta: Alaine olvasd el a köv. válaszom fölötted. Mara elidegenedés szava miatt írtam, amit. Én magamban elolvasva mást élek meg.

Kedves Karácsony, már hogy a csodába ne olvastam volna el, amit írtál.
Semmiben nem vitatkoztam se veled se mással. Kifejeztem az örömömet és leírtam a katarzis lehetőséget.
Én így érzem és így gondolom. Hogy jönnék ahhoz, hogy vitassam a te vagy bárki másmilyen érzését vagy megközelítését?
Sőt messzemenően tiszteletben tartom.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hónapja #6011 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Csak a sejtszintes reakciódból úgy tűnt, hogy nem értettél meg,emiatt hívtam fel a figyelmed, mert nem szeretem, ha nem értenek meg vagy nem úgy fejezem ki magam. :-)
csak a biztonság kedvéért szóltam...nehéz dolog ez az írás...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #6012 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14

karácsony írta: Csak a sejtszintes reakciódból úgy tűnt, hogy nem értettél meg,emiatt hívtam fel a figyelmed, mert nem szeretem, ha nem értenek meg vagy nem úgy fejezem ki magam. :-)
csak a biztonság kedvéért szóltam...nehéz dolog ez az írás...

Abszolút vilgosan írtál és így teljesen megértettelek...
És csábítalak :) , mégpedig a saját januári felkiáltásodra utalok:" Színházat akarok" írtad.
Minden színházi élmény lelki találkozás....ez most színházabb a színháznál, vagyis, hogy magasztos legyek: hatalmas lelki találkozás. :cheer:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 hónapja #6021 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Felolvasó maraton - április 14
Köszönöm Alaine :), tudom, hogy nagyon örülnétek neki, ha mennénk, de ezen majd még azért gondolkozom. Ha épp jó passzban vagyok elég erősnek érzem magam, de tudom, hogy a poszttrauma nagyon aljas tud lenni.
Mégha fel is kiáltottam :), már egy ideje gondolkozom dolgokban, és vannak is innovatív elképzeléseim, majd ha lesz elég erőm...De valamit létrehozni ebben a témában az ugyanolyan megviselő, mint esetleg nézni.

Summa, remélem, hogy sokan mennek, és akkor lesz valami változás, az egyik leghatékonyabb kommunikációs csatornának tartom a színházat. Örülök, hogy létrejön, így látatlanban is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.679 másodperc