Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Kötetlen beszélgetések, üzenetek

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4909 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Szia Hope!

Örülök, hogy sikerült elkezdened a terápiát, remélem, hogy ha nehezen is, de eljönnek a jobb idők.
Nekem használni szokott a nyugtató hatású gyógynövény. A citromfű tea vagy a mecsek teának van egy stresszoldó teakeveréke, az tökéletes, olyan, mint a Nervenpflege, amit egyszer Süni ajánlott itt, abban van még b vitamin is, ami jó az idegrendszernek. Persze nem akarok gyógyfüvest játszani, csak én is sokat küzdöttem már...A hidegrázás nekem akkor is jött, ha pánikoltam, olyan voltam, mint egy epilepsziás, még kiskanalat is bevittem az ágyam mellé.
De, ha konkrétan nem a stressz miatt van, akkor lehet egy lázcsillapító is megteszi, hársfateával kiegészítve, az is nyugtató hatású.
Kitartást kívánok neked... :virág: A zaklatódat meg küld el a jó fenébe ha meg tudod tenni, hátha segít. Jó éjt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4910 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
ja és a meditáció lemaradt, mostanában rendszeresen csinálom a pszichológusom segítsége által, és komolyan mondom, hogy segített, csak rendszeresen csináld. megint ért egy két trauma, és szerintem ez mentett meg a totális kiborulástól...meg a teák.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4911 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Szia Karácsony!
Köszönöm a válaszod! A citromfű teát ismerem, van is itthon (köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet), egyszer ittam csupán, akkor nem jött be, nagyon nem, mert utána pánikrohamom volt, nem tudom, mi hozta ki, de lehet, teszek még egy kísérletet.
A terápia nehezen indult, érzelmileg-anyagilag is megterhelő, segítség nélkül, önfenntartóként, minimálbérből nem egy leányálom… de ha erre nem áldozok most, nem éri meg folytatni.
A zaklatómat nincs erőm elküldeni melegebb éghajlatra, belehalnék, ha írnom kéne neki. Hiába nincs vele semmi kapcsolatom évek óta, még mindig rettegek tőle.
Vigyázzatok magatokra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4912 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Nekem is javasolt már pár önnyugtató módszert a pszichológusom… olyan sokáig éltem segítség nélkül, hogy még mindig nem jut eszembe ezeket alkalmazni, amíg valaki fel nem hívja rá a figyelmem… Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4913 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Kedves Hope!
Egyszerűen tiltsd le a facebook oldaladról a nem kívánt felhasználókat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4914 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Ági40 írta: Kedves Hope!
Egyszerűen tiltsd le a facebook oldaladról a nem kívánt felhasználókat!


Az a baj ezzel, akkor majd regisztrál valami álnéven... ha nem ismered személyesen, akkor nem tudhatod, ki ül a másik monitornál, és néha még az se garancia, ha ismered.

Rég voltam Lányok, utolért a januári depresszió és a teliholdhatás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4915 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

kv írta:

Ági40 írta: Kedves Hope!
Egyszerűen tiltsd le a facebook oldaladról a nem kívánt felhasználókat!


Az a baj ezzel, akkor majd regisztrál valami álnéven... ha nem ismered személyesen, akkor nem tudhatod, ki ül a másik monitornál, és néha még az se garancia, ha ismered.

Rég voltam Lányok, utolért a januári depresszió és a teliholdhatás.


Az igaz, hogy regisztrálhat álnéven, de minden hívatlan levelet le lehet tiltani, ahogy minden nem ismerős felhasználót is. Viszont a facebookon lehet jelenteni is a nem kívánt tartalmakat, és ha jól tudom, felhasználókat is.

Mi az a teliholdhatás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4916 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

süni írta:

Anoni Mara írta: Nem, csak egy olyan dologra reagáltál, amit töröltek a moderátorok, így nem volt értelme ott hagyni. Azt a linket pedig a minősíthetetlen és felzaklató kommentek miatt törölték.

Kedves Mara!
A kérdést azért tettem fel, mert az alábbi hozzászólásomat bent hagytátok, pedig ezzel reagáltam a linkre:
"Kedves Ági40!
Nem vagy egyedül ezzel a problémával, hiszen a Beszélj Róla! honlapon rengetegen vannak, akkik hasonlóan gondolkoznak, mint Te!
A hozzászólások valóban felháborítóak, és bántóak. A blog jó, mert ismét van egy személy, aki a saját eszközeivel akar tenni valamit az erőszak megállításáért, és az áldozatok hibáztatásáért. "
Ami törlésre került, abban Hajnalkámtól kérdeztem valamit. Ezért kérdeztem, hogy megsértettem-e a szabályzatot.


Süni, ha még aktuális, tedd fel újra a kérdést, ezek szerint nem azzal volt baj. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4918 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Hope írta: Nekem is javasolt már pár önnyugtató módszert a pszichológusom… olyan sokáig éltem segítség nélkül, hogy még mindig nem jut eszembe ezeket alkalmazni, amíg valaki fel nem hívja rá a figyelmem… Köszönöm!


Igen el kell tudni hinni,h lehet jobb,és minden hasznos dologba érdemes belekapaszkodni,h túlsúlyba kerüljön a segítő eszköz. Az ember hajlamos a rosszat mantrázni magában,ez vhogy mindig célt is èr,akkor a jónak is sikerülhet. Ha nem is válaszolsz a zaklatódnak, próbálj egy levelet fogalmazni magadnak felé, de ebben sztem a terapod is tud segíteni. És tiltsd le tényleg..én ehhez annyira nem értek. Kitartást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4919 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Hope, a terápiám elején többször is belázasodam, csak úgy, minden indok nélkül. Sőt, többször is az óra után lázasan mentem haza. Aztán magától lement. Felkavaró dolgok ezek...

Ami a FB-ot illeti, tiltsd el az illetőt. Ha álnéven regisztrál, azt észrveszed, gondolom nem jelölsz vissza ismeretleneket, nem?

Az az "Egyéb" egy nagy csapda amúgy, én is mindig elfelejtem megnézni, hú, már nyitom is a FB-ot...

Remélem, jobban vagy.
KV, igen, a januári depresszió elég gáz, bár nekem a tavasz a fő mumus.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4924 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta: Hope, a terápiám elején többször is belázasodam, csak úgy, minden indok nélkül. Sőt, többször is az óra után lázasan mentem haza. Aztán magától lement. Felkavaró dolgok ezek...

Ami a FB-ot illeti, tiltsd el az illetőt. Ha álnéven regisztrál, azt észrveszed, gondolom nem jelölsz vissza ismeretleneket, nem?

Az az "Egyéb" egy nagy csapda amúgy, én is mindig elfelejtem megnézni, hú, már nyitom is a FB-ot...

Remélem, jobban vagy.


Mara, a csavar annyi volt az egészben, hogy azt sem tudtam, hogy fent van FB-on (ismerősöm meg aztán végképp nem volt). Régen kerestem, nem ismerőse egyik rokonának sem, nem találtam, így megnyugodtam. Ismeretlenként írt levelet…

A lázról: ha valami felkavar, sokszor belázasodom, ez kiskoromban is így volt, már jól/jobban vagyok. Azt hiszem, nem lesz valami könnyű ez a terápia, félek még tőle, az elején járok…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4925 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Én hánytam a túl megterhelő alkalmak után, meg előtte itthon!
Érdekesek ezek a dolgok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4935 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

Anoni Mara írta: Remélem, jobban vagy.
KV, igen, a januári depresszió elég gáz, bár nekem a tavasz a fő mumus.


Mara, elég hullámzó, megint a nem vagyok szerethető, inkább szakítok, mielőtt elhagynak lelkiállapot van, de igyekszem visszaolvasni leveleket, meg tudatosan nyugtatni magam, hogy az, h a másik is foglalkozik a dolgaival és túlságosan belemerül, hogy megszűnik körülötte az Univerzum is, nem azt jelenti, hogy nem szeret, tudom, h ezzel is hozzájárul a közös jövőnkhöz, sőt azon dolgozik. Ha nem zárna be a tél a házba, akkor jobban viselném. A tavasz nekem megváltás, mert kezdődnek a kerti munkák, metszés, veteményezés, nekem az olyan kicsit mint a teremtés és az jót tesz. Télre is kéne valami kis kreatív tevékenység, de nem vagyok az a gyöngyfűzős-horgolós típus.

De tegnap megmutattam valakinek az itteni történetemet, aki valaha fontos volt, de nem eléggé ahhoz, hogy elmondtam volna. És hosszú csend után azt írta, hogy ha tudta volna teljesen másképp csinált volna mindent és többet foglalkozott volna velem. És majd beszéljünk erről még. Úgy éreztem, hogy tartoztam neki ezzel, h ne érezze azt, hogy az ő hibája volt, hogy otthagytam, mert úgy jött le, h a rendes srácokat otthagyják.
Sok férfival beszélgetek, akiket valóban is ismerek, és többségük rendes srác, de valahogy sosem találják meg azt, aki megbecsüli őket. De látok olyan nőket is, akiknek a ház, kocsi, karrier számít a férfinál, a szív nem. Könnyű megfeledkezni arról, h vannak érzésekkel megáldott férfiak is, nem szabad általánosítani.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4936 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek
Találtam Lányok egy aranyos videót cikkel együtt, és bár nem tudok angolul, még így is értettem... egy kicsit nekünk szól úgy érzem.

doily.hu/2015/01/06/igy-reagalnak-kisfiu...ni-eroszakrol-video/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4944 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Kötetlen beszélgetések, üzenetek

süni írta:

Hajnalkám írta: Süni, ha még aktuális, tedd fel újra a kérdést, ezek szerint nem azzal volt baj. :)

Hajnalkám, a blogodban szerettem volna hozzászólni egy bejegyzésedhez, de azóta már rájöttem, hogy nem lehet hozzászólásokat beküldeni.


A blogba nem lehet? Pedig elvileg nem szándékoztam letiltani a hozzászólásokat. Majd megnézem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.231 másodperc