Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Centrál Színház felolvasó marathon

Több
9 éve 6 napja #7123 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Írtam Sándor Erzsinek, hogy esetleg van e lehetőségem meghallgatni az estről készült felvételt, és kedvesen válaszolt, hogy megpróbálja megszerezni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 napja #7124 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Ebben a beszélgetésben is van szó az estről - Szegvári Kati mesél róla. Rangos Katalin megint rázendít arra, amit nekem is szajkózott annak idején, "ha jó a gyerek kapcsolata a szülővel, akkor ilyen nem történik", de szerencsére Szegvári helyre rakja.
Szegvári azt mondja az estről, milyen nehéz volt meghallgatni, de "ha ők kibírták, nekünk is ki kell bírni". Szép, nem?
7.10-től érdemes hallgatni.
www.klubradio.hu/klubmp3/klub20150417-192852.mp3

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 6 napja #7128 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon

Hajnalkám írta:

karácsony írta: Igen, így volt jó. :)


Én nagyon magányosnak éreztem magam. Jó lett volna, ha nem vagyok egyedül. :blush:


Végül én egyáltalán nem éreztem magam egyedül. Tudtam, h ott vagytok és én jó helyen is ültem. Most is úgy érzem, h a sorstársaim ültek körülöttem. Megmagyarázhatatlan jó érzés van bennem. Nem én voltam a különc ezen ez eseményen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 6 napja #7133 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon

Május írta: Meghallgattam. Az egyik nő azt mondja, mert keresik a szavakat, hogy a gyerekek molesztálását a családon belül "OLDJÁK MEG"?????? Ne mondjon már ilyet, hogy "oldják meg"!!!!
Amúgy az élménybeszámoló jó.


Aranyosak a színésznők. :) DE! Tényleg mi az, hogy oldják meg? :blink:
Nem túl asszertív. Nem is tudom, min múlik, hogy az ember empatikusan tudja magát kifejezni. Szerintem kommunikálni sem könnyű a témában.
Én például egyáltalán nem szeretnék senkivel sem beszélgetni a múltamról. Nekem az a lényeg, hogy meghallgattak azok, akik fontosak voltak. És még ők is tudtak bántóan tudatlanok lenni. Izgalmas lesz, amikor társadalmi szinten elkezdenek beszélni erről. Hiszen annyira érzéketlen lett ez a világ. Minden külsőségekről szól, itt pedig kőkemény belső vívódások állnak a háttérben, amit képesek figyelmen kívül hagyni. Képesek az áldozatokról úgy beszélni, mint tárgyakról, beprogramozható gyerekekről. Lehet, hogy elindult valami, de a társadalom felé történő kommunikációhoz pont nem egy Baló műsor kell pl., annyira érzékeny terület, hogy magasan asszertív, hozzáértő embereknek szabadna erről beszélgetni. Pláne nem egy vitaműsort készíteni egy gyerekcipőben járó témáról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 napja #7135 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon

Május írta: ... a gyerekek molesztálását a családon belül "OLDJÁK MEG"...


Ez az „oldják meg” nekem olyan, mintha azt mondaná, hogy az elkövetőknek egyszerűen muszáj molesztálni valakit (és ugye, akkor már a legegyszerűbb azt, aki kéznél van).
Én nagyon-nagyon nem hiszek abban, hogy a molesztálók betegek, akik egyszerűen képtelenek uralkodni az ösztöneiken. (Jó, biztosan van köztük ilyen is, de nem 10-ből 10.)
Nem szerencsés az elkövetőket ilyennek feltüntetni, mert akkor csak oda lyukad ki a közvélemény, hogy á.., XY nem csinálna ilyet, mert ő olyan jó ember, és totál normálisnak tűnik. Egyrészt.
Másrészt, ha elmebetegnek gondolják őket, azzal (részben) mentesítik őket a felelősség alól is, hiszen hogy is lehetne elvárni egy „zizitől”, hogy normálisan viselkedjen? Nem tehet róla, hiszen beteg.

Persze, nem gondolom, hogy az illető szándékosan választotta volna ezt a kifejezést. Tényleg borzasztó nehéz megtalálni a megfelelő szavakat ebben a témában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja - 9 éve 5 napja #7137 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Ez az "oldják meg" Rangos Katalin, hasonló fordulatai voltak akkor is, amikor velem csinálta a műsort.

Szerintem nem rosszindulatból, hanem butagságból és érzéketlenségből.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 napja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 napja #7167 Írta: Delila
Delila válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Huuu..Most jutottam oda hogy megneztem Balo Gyorgy musorat ..Kaptam olyan sirogorcsot hogy fulladoztam,es meg most is reszketek..Miert?Mert ez a "rendor" -arra sem erdemes hogy a nvet egyaltalan megjegyezzem-annyira erzeketlenul fatusko modra probalja az elkovetok partjat fogni hogy felelmetes..Beszeljunk rola,persze,de csak szepen suttogva,hogy mas ne hallja meg,ne sertsuk meg a csalad szentseget..Hiszen az alozatok "szeretik" az elkovetoket-sok esetben az apukat mint pl en..
NEM SZERETEM az apamat..GYULOLOM es a mai napig rettegek tole..A legszebb nap az lesz az eletemben mikor vegre megpusztul..Nem felek leirni,mert ezt erzem..
A torveny soha nem fog az oldalunkra allni..En annak idejen bementem a helyi rendorkapitanysagra apam haverja volt a helyettes..Tudjatok mit mondott?Hogy lecsukat ragalmazasert...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 1 napja #7177 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon

Delila írta: A torveny soha nem fog az oldalunkra allni..En annak idejen bementem a helyi rendorkapitanysagra apam haverja volt a helyettes..Tudjatok mit mondott?Hogy lecsukat ragalmazasert...


De oda fog állni! A mi oldalunkra, csak épp nem küzdelemmentes a történet. A nőknek össze kell fognia és az összes platformot fel kell arra használnia, hogy foglalkozzon az erőszakkal. A férfiak egyeduralmát a pénz és annak hatalma tartja életben. Hallgattam egy számot, amiben elhangzik az a sor, hogy csoda, hogy vannak még olyan nők, akik nem csak a pénzért szeretik a pasikat. Természetesen pasi szövegel, némi önkritikát gyakorolhatnának. Ezek a srácok elfelejtik, hogy nőből van az anyjuk, akik őket is megszülték és felnevelték szeretettel és pénzből, és azt is elfelejtik, hogy hány csonka család van, és hogy a nők mennyit küzdenek, hogy felneveljék azokat a férfiakat, akik aztán később dalszövegekben sírnak, hogy őket a pénzükért szeretik. Biztos vagyok benne, hogy elég sok lány elkurvult, de azt látták és a média is ezt tanítja, hogy a nőnek a testével, a szexualitása által kell célt érnie. És erről a férfihatalom tehet, nincs ebben semmi csoda. A férfi hatalmát a pénze adja, és továbbra is ilyen családmodellt próbálnak rákényszeríteni az emberekre.

Lehetne társadalmi egyenlőséget teremteni, és nagyobb biztonságot kínálni a nőknek, akik nem félnének, hogy családalapítás után magukra maradnak, mert a férfi gondol egyet és továbbáll. Ez viszont a férfi uralmi pozícióját veszélyezteti. A féltékenység, félelem mozgatja, a sex használati cikk, a háztartásvezető szerep kerül veszélybe, és a férfi szabadsága.

A nők azok, akiknek a világot meg kell mentenie, Akik megszülik az utánpótlást, és az az utánpótlás gondoskodik majd azokról, akik idősek lesznek, ám ma még "fiatalok", és ebbe nem gondolnak bele. De mindenki rá fog szorulni a következő generációra. És mindenkinek érdekében áll egy lelkileg, mentálisan egészséges generációra rászorulni. Ehhez pedig értékeket kellene teremteni, és felszámolni az erőszakot. A média és a politikusok verbális erőszakát is. Hogy létezzen újra az egymás iránti tisztelet. Eléggé múló fogalom. És ebbe a körbe a gyerekek tisztelete is beletartozik. Talán igazán sosem volt lerántva a családi erőszakról, abúzusról a lepel ennyire, és talán most derül ki, hogy igazán a másik, a gyengébbik testének tisztelete soha nem is létezett igazán.
A nők viselkedése mind-mind küzdelem. Kicsit unom ezeket a dalokat, filmeket és szerepbeállításokat, ahol a nőket úgy mutatják be, hogy a nőnek a férfi pénze kell. Hát dugják fel maguknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 napja #7178 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Tudod, Karácsony, azért én nem vagyok ennyire opitimsta. Nem az a baj, hogy Németh Zsolt egy fasz. (Egyébként nagy-nagy szakértő, mert a trafik-gyilkosság kapcsán is ő nyilatkozott, egyfajta polichisztor.) A nagy baj, hogy Baló, aki mégiscsak egy értelmes, kultúrált lény, ő sem vette észre, mennyire gáz az, ami elhangzik. Én ezen buktam ki. És sajnos az utca embere még sokkal ilyenebb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 22 órája #7181 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
B) Hát a polihisztorság napjainkban már talán elvárás is, egy embernek kb. két lábon járó számítógépnek kell lennie, ha lépést akar tartani. De ez nem jelenti azt, hogy pl. tanár létére ért is ehhez a szakterülethez.
Baló azt mondta a végén, hogy sokat kellene beszélni ebben a témában. Igen. De nem "vita"műsort készíteni, értem, hogy volt egy célja a beszélgetés felépítésének, de könyörgöm, normálisak???!! Egyrészt ebben a témában vitának nincs helye. Egy álláspontot kellene közvetíteni, teljesen világosan és érthetően.
N.Zsolt végig arra rendezkedett be - " másként is meg lehet közelíteni az ügyet"-, hogy azt bírálja, hogy hogyan és miként beszélünk és intézkedünk az ügyben. Mert kímélni kell az áldozat és elkövető kapcsolatát. A fő gondja, magaslabdája az volt, hogy attól alakul ki az áldozattudat a gyerekben, hogy ebből cirkusz lesz a gyerek jelenlétében. Mert: " a gyerekek eltűrték a simogatást". Ahogy reagálnak rá az a fontos.
A legdurvább mondat, ami engem is megbotránkoztatott: "szereti" az áldozat az elkövetőt, és ezért " a gyerekek partnerek tudnak lenni", hiszen bennük is ébredezik a szexualitás. Ám belátja, hogy hülyeséget beszélt, de mégis nehezen tudják a felelősséget megállapítani. Ilyen mondatokért a médiatanácsnál lenne a műsor helye.
A rejtett üzenet, amit közvetített, hogy felesleges beszélni róla! Hiszen nem tudja, hogy mi lesz, ha előkerül a sok 20 évvel ezelőtti történet.
Talán félni kellene a számszerű adatoktól?
Józanul, okosan beszéljünk a témáról, és ha lehet " maradjon meg a családi kapcsolat" ???!!!
Fél a széthulló családoktól, vagy beteg mód félti az áldozatot, hogy jobban sérül, ha elválasztják a "szeretett" személytől".
ÉS gondoljunk az elkövetőkre, hiszen veszélyesebbé válnak miután kikerülnek a börtönökből.
Itt talán félelemkeltésre játszik! Ugye?
Tehát maradjunk csöndben.
Szerintem pedig fel kellene jelenteni a műsort.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 20 órája #7182 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Teljesen igazad van, Karácsony. Megpróbálok írni Balónak, hátha hajlandóak visszatérni a témára, és hátha hajlandóak olyan szakértőket fogadni, akik tényleg értik a szakot.
Ha tudtok idézni Németh Zsolttól, az nagy segítség lenne!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 18 órája #7186 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Karácsony, de hiszen éppen te magad írod le, hogy ebben a férfiak uralta világban élünk. Itt a férfi az, aki hatalmi pozícióban van, és az áldozatok a gyerekek, azaz gyenge, érdeküket érvényesíteni nem képes lények. Szerintem itt is kilóg a hímsovinizmus. És igen, szerintem is fel kellene jelenteni őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 18 órája #7191 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Na valami ilyesmit írtam, bemásolom ide, nézzétek meg! Gyenge idegzetűeknek spoilerba teszem., mert részleteket tartalmaz a műsorból. :dühös:
Figyelem: Spoiler!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 17 órája #7193 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Mara, nekem nagyon tetszik, amit írtál. Jó lenne, ha lenne foganatja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 15 órája #7203 Írta: Delila
Delila válaszolt a következő témában: Centrál Színház felolvasó marathon
Mara nagyon ugyesen osszefoglaltad a lenyeget :szív:
Nem szeretek politizalni,de komolyan mondom,lassan mar behanyok ettol a "csalad szentsege" nevu kampanyolastol...Kulonosen annal resznel lettem nagyon duhos,hogy a "gyerekeknel is ebredezik a szexualitas"..IDIOTA!
A masik ,hogy nana hogy hallgassunk,hiszen rossz fenyt vetnenk a tarsadalomra..Es a csaladon beluli eroszak statisztikaja is meglehetosen megugrana evtizedekre visszamenoleg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.102 másodperc