Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Cikkek

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #10178 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Nem csak a kisfilmeket támadják, hanem ezt az oldalt is. Láttam kommenteket és szánalmasnak érzem, h a kisfilmekből nem jött át az üzenet az áldozatszerepről. Én nem tudtam, milyen céllal készült, de ezek a reakciók nagyon megleptek. Nekem átjött és erősnek érzem, kicsit ébresztő jellege van. Szerintem ebből a szempontból zseniális. És lehetett volna tudatosítani, hogy kinek hova szól. Moziban nem játszottam volna be, de az véletlen is volt...
A segítségkérős rész nincs kihangsúlyozva, mert most legalább egy emberként megfordul a fejekben, hogy az hol is van? Miért is nem szólnak?
Ennél egyszerűbb és egyértelműbb kampány kell. De nem lesz olyan kisfilm, amibe a mostaniak alapján ne tudnának belekötni, felháborodni. Nem olyan a téma. A férfiak követik el és általában ők a fizikai bántalmazók is. Nem erről kellett volna vitázni. Statisztikák. Édes istenem...hol élünk?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10181 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek
Középkorban?
Tegnap az Index is kirakott egy mocskolódót, annak ellenére, hogy nekik is elküldtük a közleményt.
Igen, minket is támadnak. Valaki megosztotta a közleményünket, ezzel a felütéssel: "Az Anoni Mara Társaság az Unicef férfi és családellenes kampányát további férfiellenes uszítással fokozza." Jól megértették, amit írtunk... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #10183 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Sokkal durvábbat sejtek a támadások mögött.
Az elkövetők többsége, az elhanyagoló szülők (statisztika nélkül) mártír szerepben tüntetik fel magukat.
Végre egy remek alkalom kimosakodni.
Valaki nagyon nagy mocskot követett el politikai körökben az biztos. Talán a sexiparhoz is köze van.
Nézzétek meg h a menekültellenes kommunikáció hogy is lett felépítve. Ez a dolog ugyanonnan jön, Baló ,apaszív,Németh háta mögül fúj a szél. Kezdünk túl hangosak lenni?
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10184 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Cikkek
Nem olvasok sajtót, és kommentárt , nem nézek riportot ebben a témában. Nem mintha nem érdekelne, csak szörnyen fájdalmas látni a sok mocskolódást, és a félre magyarázást, hogy a sajtó által hogy lesz mártír egy elkövető, mert az média azt csinál lassan belőlük. A sok hozzá nem értő úgy nyilatkozik ,hogy fogalma sincs miről beszél. Ez más témában is igaz. Sajnos a magyar hírszolgáltatás itt tart nálunk.
Ezek ellen nehéz tenni, és én jelenleg ezt nem tudom elviselni, mert igazságtalan, és megalázó így ez az egész. Csak azokat sajnálom,akik szívvel lélekkel teszik a dolgukat, és a sajtó, meg a média így kezeli őket. Tisztelet a kivételnek. :angry: :????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10188 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Cikkek
Mondd meg az igazat, betörik a fejed...

Szerintem az ilyen negatív támadások mutatják, h a legjobb úton járunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10189 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek

karácsony írta: Sokkal durvábbat sejtek a támadások mögött.
Az elkövetők többsége, az elhanyagoló szülők (statisztika nélkül) mártír szerepben tüntetik fel magukat.
Végre egy remek alkalom kimosakodni.
Valaki nagyon nagy mocskot követett el politikai körökben az biztos. Talán a sexiparhoz is köze van.
Nézzétek meg h a menekültellenes kommunikáció hogy is lett felépítve. Ez a dolog ugyanonnan jön, Baló ,apaszív,Németh háta mögül fúj a szél. Kezdünk túl hangosak lenni?

Meglehet. Nem férünk bele az országimázsba.
Ezt most találtam, elég jó: gyermekvilag-gyermekjog.blog.hu/2016/05/20/szembesites_243

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #10190 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Na. Végre! Több ilyen cikk kellene. Az is jó lenne, ha valahol végre olvasható lenne, hogy a gyerek számára ez a valóság, ebben él, és azt sem tudja mi az, hogy abszurd. És azt sem, hogy ő áldozat, nem pedig bűnös, ahogy erről beszéltünk a másik topicban. Persze egy film nem tud minden árnyalator bemutatni, de azt, hogy kell a segítség elkapták a kisfilmek.
Ezekre a vádakra is kellene egy jó kis tükröt tartani. Hogy mi is az első reakció? Forduljunk el gyorsan ez nem minden családban ilyen természetes, mint ahogy filmben ez be van mutatva...
Uh...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10191 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek
Karácsony, jössz szerdán?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10192 Írta: Nikol20
Nikol20 válaszolt a következő témában: Cikkek
Sziasztok!
Minden történetet elolvastam az oldalon... borzasztó milyen undorító férgek léteznek a földön.. hogyan képesek erre... és amikor olvastam ezeket mindig eszembe jut, hogy mai napig nem tudom eldönteni, hogy velem történt-e ilyen..nem tudom eldönteni, hogy ami történt az az volt-e... de azthiszem igen, mert kihatott a serdülőkoromra, de egyáltalán nem volt ennyire durva mint egyes történetek..talán ez a szerencsém, hogy 18-19éves koromra fel tudtam dolgozni és normális szexuális életet élni... (12évesen történt velem, msot 21 leszek októberben). Mi számít szexuális bántalmazásnak? mármint a legpitibb dolog amire gondolni se gondolnának az emberek :/ kérlek segítsetek, hogy tisztában lehessek azzal, ami velem történt :( (remélem új üziként írtam és nem más megválaszoltjához:) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10193 Írta: nyugodt
nyugodt válaszolt a következő témában: Cikkek
Igen, egyetértek, ez tényleg nagyon jó cikk!! Meg is osztottam. Azért van változás... de minden változás oszcillál, hullámhegyekkel-völgyekkel jár. Mint a mi gyógyulásunk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10194 Írta: nyugodt
nyugodt válaszolt a következő témában: Cikkek

Nikol20 írta: Sziasztok!
Minden történetet elolvastam az oldalon... borzasztó milyen undorító férgek léteznek a földön.. hogyan képesek erre... és amikor olvastam ezeket mindig eszembe jut, hogy mai napig nem tudom eldönteni, hogy velem történt-e ilyen..nem tudom eldönteni, hogy ami történt az az volt-e... de azthiszem igen, mert kihatott a serdülőkoromra, de egyáltalán nem volt ennyire durva mint egyes történetek..talán ez a szerencsém, hogy 18-19éves koromra fel tudtam dolgozni és normális szexuális életet élni... (12évesen történt velem, msot 21 leszek októberben). Mi számít szexuális bántalmazásnak? mármint a legpitibb dolog amire gondolni se gondolnának az emberek :/ kérlek segítsetek, hogy tisztában lehessek azzal, ami velem történt :( (remélem új üziként írtam és nem más megválaszoltjához:) )


Szia Nikol! Isten hozott az oldalon :virág: Az, hogy idejöttél, és nem sétáltál el mellette "érdektelenül", hogy elolvastál minden történetet, már jelzi, hogy valahol, valami megérintett... és nem csak az elborzadás szintjén. Nem vagyok pszichológus, de a saját történetem kapcsán is azt érzem, hogy elég ránézni az ember életére, serdülőkorára, gondolkodására, önbizalomhiányára ahhoz, hogy lássuk a "kiütéseket", amelyeket egy bizonyos betegség okoz, egy tőről fakadnak :( és ha valaki magában érez ilyen "kiütéseket", akkor legalábbis érdemes elgondolkodni azon, hogy mi segít neki feldolgozni.
Mindegy, mi számít szexuális bántalmazásnak - az számít, amit így éltél meg. Egy szexualizált légkör, egy nézés, is elég sokszor ahoz, hogy a lelken nyomot hagyjon. De általában ennél több szokott lenni, csak sokszor inkább törli a memóriánk (egy időre). Mindenképp segít egy terápia, hogy az ember túljusson a bizonytalanság szakaszán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10195 Írta: Nikol20
Nikol20 válaszolt a következő témában: Cikkek
Igen megérintett, mert ezt sosem jó hallani akár megtörtént az emberrel akár nem.. :/ nem gondoltam volna, hogy egy ilyen apró dolog is már annak minősül :) de gondolom egy nézésért még én lennék leszólva, hogy "jajj nem kell tőlreagálni..stb stb" igen igazad van.. velem csak egy érintés történt utána mondtam, hogy mennem kell viszlát (én hülye még udvarias is voltam..) és a sarokig sétáltam utána futottam hazáig, mert féltem kiszáll az autóból és utánam jön... nekem nagy szerencsém volt mert azért ha nagyon akart volna elvihetett volna ki tudja hová... az őrangyalom vagy valami hasonló vigyázhatott rám aznap és azóta :) hihetetlen, hogy fel sem fogják az ilyenek, hogy egy nézéstől is, egy érintéstől akár, de megváltozhat az ember és nem tud bízni a férfiakban..
úgy érzem nekem sikerült feldolgoznom, mert a párkapcsolatommal mára már semmi gond nincs :) a legelső barátom sínylette meg a dolgot..neki is elmondtam természetesen ahogy a másik kettőnek de egyszerűen vele nem volt normális a szexuális kapcsolatom mert folyton bevillant a kép amit 12 évesen éltem át és hiába nem éreztem jól magam nem tudtam megszólalni és ink azt kívántam bárcsak legyen vége... gondolkoztam már, hogy leírom a történetemet a történetekhez..de még nem szántam rá magam teljesen.
sajnos át tudom érezni, hogy mit élhettek át,de nekem sikerült túllépnem rajta mert elhatároztam, hogy nem hagyom felülkerekedni ezt a dolgot magamon és még emiatt sose fordultam pszichológus segítségéért...valahogy úgy érzem nem tudnám neki elmondani :S

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10196 Írta: nyugodt
nyugodt válaszolt a következő témában: Cikkek
Nikol, ez változhat még, sokan voltak így vele, ha beleolvasol a fórumba..
De az mindenkinek sokat segített, hogy leírta, akármi is legyen a történet - mert akkor már legalább egy része kint van, és nem belülről feszít, amivel folyamatosan harcolunk :unsure:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10198 Írta: Nikol20
Nikol20 válaszolt a következő témában: Cikkek
igeen igen tudom :)) beszélni róla és leírni ha éppen bánt az nagyon sokat segít és a jelenlegi párom is sok erőt ad ha valami negatívum rám tör :)) de mindannyian erősek vagyunk, mert nem menekültünk semmi oylanba ami miatt esetleg már nem élhetnénk :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #10205 Írta: Kiscsillag
Kiscsillag válaszolt a következő témában: Cikkek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.638 másodperc