Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Cikkek

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #9902 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Magyarország úszószövetségének kapitánya...
m.hvg.hu/itthon/20160405_Csoportos_nemi_...Laszlo_uszokapitanyt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #9903 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Cikkek

karácsony írta: Magyarország úszószövetségének kapitánya...
m.hvg.hu/itthon/20160405_Csoportos_nemi_...Laszlo_uszokapitanyt

Jézusom... Iszonyú...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #9905 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Ahogy ezt olvastam Nyugodt története hasított belém...
És azt nyilatkozta, hogy nem mond le. Meg van erkölcsi bizonyítványa... te jó ég. Csak a kádár korszaknak köszönheti, hogy labdába rúghatott. Biztosan rengeteg tehetséges edző lett volna még rajta kívül. És a sok érdemrend mellett még alpolgármester is lett. Wtf??????
Sipos karrierje hasonlóan ívelt.
Soha egy férfiban sem szabad megbízni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #9908 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek
Karácsony írta:

Teljesen fel vagyok még mindig háborodva ezen a Kiss ügyön.
Tudom, hogy egy emberölésérr sem kapnak jó sok évet manapság. Na de ez a lány valószínűleg fiatalkorú is volt. És okoztak benne egy olyan kárt, ami tényleg 3 év szabadságvesztéssel jóváírható? Utána szépen folytatom sikeres életemet? Ez egy szadista. Pont úgy nyilatkozik, ahogy a rohadt mártír elkövetők szoktak. Mindennemű bocsánatkérés nélkül magát sajnáltatja. Legalább valami bűnbánás jönne ki a száján. Ezt mondom mindig. Ez egy gázolás. Az áldozat nagyobb árat fizet, mint az elkövető. És ideje lenne, hogy ez ne így legyen. Például a kurva nagy karrierje közepette vállalhatna a nők elleni erőszak ügyében valami kariratív tevékenységet. Támogathatna alapítványt. Ez az ember egy dolgot bánt meg, hogy lebukott, kiderült, és elítélték. A szadista elkövetők nem tudják felvállalni tettüket és bűnbánatot sem tudnak mutatni.
Lehet h értett az úszáshoz de a verseny olyan mint a háború, ha van egy szadista hajlamú erőszakos egyén az ki fogja hozni az úszóiból a maximumot nem vitás. De Hitler is szépen irányította a híveit.


Nem tudom, mennyire segít az áldozaton, ha erőteljesebb büntetést kap az elkövető. Nektek ez számít? Ha azt, aki veletek művelte az abúzust felakasztják, kerékbe törik, jobb lesz attól valami? Nem cinikusan kérdezem, komolyan. Mert el tudom képzelni, hogy van, akinek ez segít. Nekem nem segítene.
Azt nem írom alá, hogy egy férfiban sem lehet megbízni. Nagyon elkeserítő lenne, ha ezt kéne gondolunk. Sok az állat. De nem mind az.
Ami az erkölcsi bizonyítványt illeti, én is azt gondolom, hogy egy ilyen bűncselekmény után soha, de soha nem adnám ki az ilyeneknek. Legyen annak mindig nyoma, hogy mit művelt, mire képes.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #9909 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Számít!
De nem csak az, hogy hány évet kap a tettéért...ennyi erővel az áldozat azt is mondhatja, nekem mindegy mi lesz azzal, aki ezt tette velem, nekem már nem lesz jobb. Szerintem nem erről az oldaláról kellene nézni, mert ennyi erővel senkit nem is kellene elítélni, vagy megítélni a cselekedetét.
Én személy szerint nem hiszek a büntetésvégrehajtásban, mert az, hogy pár négyzetméteren összezárnak pár állatot botrányos körülmények mellett, még senkinek sem lesz méltó büntetés, lehet, hogy jó időre visszatartó cselekedet lesz. De vajon mitől fog az ilyen ember félni? Attól, hogy nehogy visszakerüljön oda. Nem hinném, hogy személyiségében olyan rohadtul nagy változást érnének el. Sőt...
Abban hiszek, hogy az áldozatot kérjék meg, hogy szabja ki ő a büntetést, és mondjuk én bevezetném, hogy le lehessen ilyen esetben vágni a férfi nemiszervét. Aztán visszaengedném a társadalomba, és megkaphatja az erkölcsi bizonyítványát is, abban az esetben, hogy ha tesz az olyan áldozatokért valamit, akik ellen ő is vétkezett. Nézzen a tettével szembe, és ténylegesen bánja is meg.
Én simán kiszabnék egy olyan büntetést az apámnak, hogy vágják le a farkát. Vagy, hagy tomboljam ki rajta a dühömet, és ha sérülést szenved szenvedjen. Igen! Ez segítene rajtam. Az nem igazán érdekelne, hogy börtönbe kerül-e vagy sem...szerintem vannak személyiségükben olyan sérült szadista állatok, akiken a börtön nem segít. Nem a tettük felismerésének súlya tartja vissza a szabadulása utáni bűnténytől, hanem az, hogy nem akar börtönbe kerülni. Ez pedig nem egy életbiztosítás sem a társadalom tagjai számára, sem saját maga számára.
Kisst egyébként két bűntényért kellett volna elítélni, csak nem volt érdekes mód elég bizonyíték. És oké, hogy ő úgy gondolta, hogy a jog szerint ült három évet, de mindennek van határa. Érdemrend? Alpolgármester? Menjen és tegyen az olyan hajléktalan nőkért szociális fizetésért, akik például erőszak áldozatai, és annyira tönkrementek, hogy az utcán tengetik napjaikat.
Amúgy egy egészséges jellem, ha tényleg felfogja tettének súlyát inkább visszavonul a nyilvánosságtól, nem még, hogy kitüntetéseket vegyen át...

Engem abszolút biztonsággal tölt el, hogy nem bízom. A bizalom ideje nálam lejárt. Mindenkinek szíve joga magában eldönteni, hogy hogy áll hozzá a férfiakhoz. Egy biztos, ha meglátnak egy jó segget, onnantól kezdve nincs az a nem meleg férfi, amelyik nem a farkával gondolkozik. Láthatjuk ezt, ha egy nő például egy férfiak által irányított céghez jelentkezik állásra. Több, mint 20 évig töltöttem napi szinten férfiak között rengeteg időt. Ha egyet tanácsolhatok, soha ne bízzatok meg egyikben sem, és ők maguk is ezt tanácsolják... Elég kevés férfi lett arra megtanítva, hogy hogyan viselkedjen helyesen akár egy párkapcsolatban, akár egy randin, akár bárhol, vagy apaként. Van az az elenyésző kisebbség, főleg Magyarországon igaz, hogy nem a többség, aki vagy a saját vagy más bőrén, vagy egy jó családi környezetnek köszönhetően bizalmat érdemel. De ezek között a férfiak között úgy gondolom, hogy több a meleg, mint a hetero.
Szóval engem nem keserít el, hogy ezt kell gondolnom, várok a kivételre. De a bizalmat, azt ki kell érdemelni, és eléggé meg kell győzni.

Na és ráadásul, 20 hónapot töltött le az ítéletből. Maradhat a posztján:
index.hu/sport/uszas/2016/04/06/az_elnok...kiss_laszlo_mellett/
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #9910 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek

karácsony írta: Szóval engem nem keserít el, hogy ezt kell gondolnom, várok a kivételre. De a bizalmat, azt ki kell érdemelni, és eléggé meg kell győzni.

Na örülök, hogy azért van kivétel szerinted is.

De most már én is kivagyok, elképesztő kommentek vannak facebook szerte. "Nem is úgy volt", "Biztos nem is igaz" - és kicsit sem zavarja őket, hogy maga az elkövető egyáltalán nem tagad.
Másik komment: "Egy 55 éves sztori friss közlését követő műfelháborodás ma kis hazánk legfőbb gondja?!" És erre a válasz: "Olyan ez, mintha azt mondanák, --Te kis hülye! Mindig kihánytad a csukamájolajat az ovodában."

Sötét középkor :beteg: .
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #9912 Írta: pipacs
pipacs válaszolt a következő témában: Cikkek
Ez nálam is kivágta a biztosítékot, de nagyon.
Nem csak őt venném elő, hanem mindenkit, aki tudott minderről és ennek ellenére hozzásegítették egy kivételes karrierhez. Hogy hozzásegítették, hogy a női! úszócsapat kapitánya lehessen. Ez önmagában annyira felháborító, hogy levegőt alig kapok.
Az úszósportról pedig köztudott, hogy a visszaélések aránya magas a nőkkel és gyerekekkel szemben. És akkor odatesznek egy erőszakolót. Férfiak döntenek nőkről (tudom, hogy is, de ez most kicsit mellékes).
A szexuális erőszak sosem évül el. A bűn mértéke pontosan akkora, amekkora hatást gyakorolt az áldozat életére.
És ez nemcsak a szexuális abúzuson átesett nőket érinti, hanem minden nőt. Mit üzen a nőknek, a társadalomnak úgy általában a tény, hogy az Úszószövetség kiáll mellette? Hogy nem számítasz. Hogy az erőszaktevőt megvédik, sőt segítik. Ez elhallgattatás. Ki fog merni felszólalni, ha újabb abuzáló edzőhöz lesz "szerencséje"? Ez mindenkit érint. Nagyon szégyellem, hogy ilyesmi ma megtörténhet Magyarországon. Ez rettenetesen elkeserítő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #9914 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
Ez már a sokadik ilyen üzenet. És pl. nem egy politikus ütött már meg nőt. Az egyik ököllel egy sportolónőt. Aztán a másik a vak komondorra fogta. Majd a rendőrségi videók arról hogyan ne erőszakoljanak meg?! Most meg ez az ügy.
Sok hulla fog még kiesni a szekrényből. Gyomorforgató ez a gátlástalanság és egyre ijesztőbb. A VS.hun megjelent egy cikk, hogy Amerikában azonnal eltiltják az erőszakolót.
Oda fogok koltozni. Nekem ez most sok volt.
Kommenteket nem szabad komolyan venni. Vannak fizetett kommentelők is, vagy párthívők. Illetve egy komment nem fogja megváltoztatni pl. a jóérzésű emberek véleményét. Sajnálom, hogy Magyarország úszóelnökségének tagjai, köztük Cseh Laci is úgy szavazott, hogy maradjon posztján ez az ember. Maffiaország. A halál után is van élet, ott majd számolnak tetteikkel. Remélek legyek lesznek és a kutyaszar lesz a kedvenc kajájuk.

És még az is kiderült, hogy ez az embr semmiért sem bűnhődött meg. Munkatáborban volt, és pár hónap múlva edzhetett.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #9915 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
vs.hu/sport/osszes/miert-pont-az-uszasba...tm_campaign=szm#!s14

Erős idegzetűeknek. Nem bírtam végigolvasni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #9920 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Cikkek
Van egy olyan emlékem, hogy van fent itt egy edzős történet. Nem emlékeztek rá? Nem bírom most átolvasni mindet... Ha valaki tudja melyik, írja meg lécci!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #9922 Írta: Kiscsillag
Kiscsillag válaszolt a következő témában: Cikkek
Korábban, a most napvilágra került hírek nélkül is, bennem sok kérdőjelet felvetett a Hosszú Katinka ügy, hogy ott valami nagyon nem stimmel, ez egy érzés volt csupán. Most még több kérdőjel van bennem, valószínűleg soha nem fogjuk megtudni, mi is volt valójában a háttérben, de Ti nem láttok semmi különöset vagy mondhatnám úgy is, hogy ismerőset Katinka személyiségében, viselkedésében?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #9923 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek

Anoni Mara írta: Van egy olyan emlékem, hogy van fent itt egy edzős történet. Nem emlékeztek rá? Nem bírom most átolvasni mindet... Ha valaki tudja melyik, írja meg lécci!


De, emlékszem, szerintem én a történetek topikban reagáltam is rá, hogy én is tudok edzőkről. Majd megkeresem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #9925 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek
113. történet az edzős.
és van még az Egy tanár története a 135.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #9926 Írta: Kiscsillag
Kiscsillag válaszolt a következő témában: Cikkek
Elolvastam a 135. történetet, sajnos hűen tükrözi a mai magyar valóságot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 11 hónapja #9927 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Cikkek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.080 másodperc