Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Több
9 éve 4 hónapja #4656 Írta: Koppány
Koppány válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Én nem írtam, hogy minden elkövetőt abuzáltak. Csak annyit írtam, hogy családi okok vannak a háttérben. Pl. az hogy agresszív, figyelmetlen közegben nő fel, ahol az apa annyira nincs magánál, hogy vedeli a sört egész nap és a feleségével csak gorombán képes, fél szavakban beszélni. A gyengédségnek, tisztességes emberi kapcsolatnak nyoma sincs. Az ilyen családban felnövő ember szerintem nem is ismeri azt a világot, amiben a saját érdemei által lehet kapcsolatban. Szerintem sokszor sajnos annyi is elég, ha a családban azt látja, hogy erőszakkal lehet elérni dolgokat. Pl. ha ordibálok, akkor lesz söröm. Meg akkor megijed a másik és az lesz amit én akarok.
Anoni: én csak azért foglalkozom az elkövető lelkivilágával, mert az én történetemben valószínűleg családon belül van az elkövető. És nem szeretnék a gyűlölet és düh, mindent elvakító útjára lépni. Azaz, ha képes vagyok perspektívába helyezni a történetem az által, hogy megpróbálom megérteni, hogy mi késztethette apámat egy ilyen dologra, akkor talán meg tudok bocsájtani neki. De ami még fontosabb, magamban is fel tudom ismerni ezeket a késztetéseket és még időben meg tudom állítani, le tudom gyűrni, át tudom alakítani. Szóval tudok vele dolgozni, hogy ne vigyem tovább ezt a dolgot az életemben és leendő családom életében. De értem amit mondasz és tiszteletben tartom az itteni szabályokat.
rotebeete: el sem tudom képzelni milyen nehéz lehet, hogy ez nem rég történt veled. Én még csak ott tartok, hogy felismertem magamnál, hogy minden helyzetben óvatos vagyok és ha bármi olyat teszek, ami másnak kicsit is kellemetlen, akkor nagyon elszégyellem magam. Vagyis az egész életemben úgy viselkedtem, hogy minél kevesebb konfliktusba kerüljek és mindenkinek kb. mindent megtegyek. De néha már kezdem érezni a szégyent. Sajnálom, ha megbántottalak valamivel. Én csak annyit akartam mondani, hogy a videónak köszönhetően sok minden elindult nyilvánosan is. És lehet rossza az üzenet, vagy béna a megfogalmazás, de ahogy látom, néha a legbénább / legrosszabb dolgokból lesz a legnagyobb felháborodás és tiltakozás. Ami viszont nagyon sok embernek alakít a hozzáállásán. És nekem is rengeteg ilyen gondolatom van. Sőt néha már nem tudom eldönteni, hogy 1-1 szexuális aktusom nem lépte e át a vonalat. Ezt úgy tudom kezelni, hogy mindig megbeszélem a partneremmel, hogy ő hogy látta a dolgot. Meg igyekszem minél kevesebb általam kezelhetetlen együttlétbe belemenni. Azaz részegen sokkal jobban figyelek magamra és inkább hazamegyek, ha nem tudom mit csinálok. Meg legtöbbször már nincs is kedvem inni / bulizni. Sok most ez nekem. Nem tudom vállalni a felelősséget önmagamért. Nem tudom mit értett a terapod azon, hogy ezt felsorolni is terhes. neki volt terhes meghallgatni? én sok "hozzáértőt" hagytam már ott az elmúlt 1,5 évben, mert megijedt, amikor őszinte voltam hozzá. Mindig megmondtam nekik, hogy köszönöm, hogy eddig elkísértek, de amint látom nem tudunk tovább együtt dolgozni, mert a saját félelmük miatt nem oda kísér, ami bennem van, hanem oda és addig akar vezetni, amíg ő mer jönni. minden embernek van azt hiszem egy pont, ahol épp tart az életében. és azon túl nem mer, vagy csak nagyon nehezen mer menni. egy terapeutánál / hipnotizőrnél / kineziológusnál / ... meg nekem mindig az a bajom, hogy amikor elérünk ehhez a ponthoz, akkor nem tudunk közösen tovább haladni. Mindenkinek felajánlottam eddig, hogy oké, eddig te segítettél nekem, most kipróbálhatnánk, hogy együtt megyünk tovább. Mert ez már az a terep,, ami neked is segítene. Eddig még nem találtam olyan embert, aki belement volna. Azt hiszem erre vannak a barátok. Meg a család. Lehet csak ezek a kapcsolatok bírják el az ilyen szintű őszinteséget anélkül, hogy megijedne a másik fél. Nekem legalább is a barátaim az egyetlenek, akik bírnak mellettem állni ítélkezés és félelem nélkül. Ne haragudj, kicsit elkanyarodtam és a magam történetét / tapasztalatait mondom. Nem tudom milyen a terapeutád és nem is akartam minősíteni. Csak furcsa volt nekem ez a mondat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4657 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Koppány, azt hiszem vagyunk itt egy páran, akiknek családon belüli volt az elkövető...
Szerintem nagyon érdekes, ahogy mindenáron meg akarod érteni az elkövető bűneit, valahol azt érzem, a felmentést keresed neki, érdekes lenne megvizsgálni, miért van benned ez a késztetés.

Én Rotebeete terapeutájának a mondatában sokkal inkább az empátiát látom, mint az elutasítást. Annyi szörnyűségen ment át, annyira sok nehéz gondolata van, hogy azt még felsorolni is sok, nemhogy megélni. Nyilván így értette.

Egy terapeuta és egy páciens mindig együtt kell haladjon a közös úton. De a páciensnek sosem dolga a terapeuta haladásának a segítsége. Még akkor sem, ha nyilván ő is "fejlődik" minden pácienssel, és ő is egyre többet tud meg magáról is. Meg tudom érteni a terapeutákat, akik nem éltek az általalad felajánlott "segítséggel".

Amúgy megköszönöm, ha nem szólítasz Anoninak. Ti. ennek így semmi értelme. Az Anoni Marának van, a Mara egy keresztnév, viszont az Anoni nekem egy kicsit rideg és goromba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4660 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Kedves Koppány!
Én úgy látom, hogy egyesek azért tesznek ilyesmit, mert megtehetik. Ennyi, és nem több.
Mert ha nincs tanú, nincs különösebb külsérelmi nyom stb., pontosan tudják, hogy nem lesz következmény, nem kerülnek börtönbe. Max. 1-2 dühös rokonnal/ismerőssel találhatják szembe magukat, akik szintén nem tehetnek semmi érdemit, mert akkor ők ütik meg a bokájukat. Persze szidhatod az illetőt fűnek-fának, de ha komolyan teszed – pl. könyvben – akkor megint csak te ütöd meg a bokád.
Ha nekem videót kellene készítenem, én biztosan az elkövetőket céloznám meg, valami olyan tartalommal, hogy nehogy azt, hidd, hogy büntetlenül megteheted…. Persze, ehhez az is kellene, hogy ez ne csak légből kapott duma legyen.

A ribis öltözködésről: talált már meg perverz barom fényes délben, boltba menet, télikabát+sapi+bő farmer+bakancs összeállításban is. Kb. csak a szemem látszott ki belőle és még egy esernyő is volt nálam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4662 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

eperke írta: Kedves Koppány!
Én úgy látom, hogy egyesek azért tesznek ilyesmit, mert megtehetik. Ennyi, és nem több.
Mert ha nincs tanú, nincs különösebb külsérelmi nyom stb., pontosan tudják, hogy nem lesz következmény, nem kerülnek börtönbe. Max. 1-2 dühös rokonnal/ismerőssel találhatják szembe magukat, akik szintén nem tehetnek semmi érdemit, mert akkor ők ütik meg a bokájukat. Persze szidhatod az illetőt fűnek-fának, de ha komolyan teszed – pl. könyvben – akkor megint csak te ütöd meg a bokád.
Ha nekem videót kellene készítenem, én biztosan az elkövetőket céloznám meg, valami olyan tartalommal, hogy nehogy azt, hidd, hogy büntetlenül megteheted…. Persze, ehhez az is kellene, hogy ez ne csak légből kapott duma legyen.

A ribis öltözködésről: talált már meg perverz barom fényes délben, boltba menet, télikabát+sapi+bő farmer+bakancs összeállításban is. Kb. csak a szemem látszott ki belőle és még egy esernyő is volt nálam.


Szerintem a legnagyobb kárt a videó címe okozta. Az a legdurvább benne. Amúgy szerintem nem baj, ha tudjuk, hogy nem kell kihívni magunk ellen a sorsot. Csakhogy egy hivatalos kampányfilmbe nem lehet azt belerakni, amit amúgy az ember a lányának elmond. Hogy ne öltözködjön hivalkodóan, vigyázzon mennyit iszik, ne maradjon egyedül. Mert végül is ez volt a lényege ennek a filmnek. Azért mondom, ha az lett volna a cím, hogy Vigyázz magadra, akkor egész más kicsengése lett volna az egésznek.
Amikor felhívják a figyelmet arra, hogy vigyázzunk az értékeinkre, akkor sem a tolvajokhoz szólnak, hogy kedves tolvajok, ne lopjatok, hanem azt mondják, ne hagyd nyitva a táskád, ne a hátizsákodban legyen a pénztárcád, rakass biztonsági zárat az ajtóra. Viszont azt mondani, hogy te tehetsz róla, ha ellopnak tőled valamit, na az aztán durva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4663 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Koppány írta: én csak azért foglalkozom az elkövető lelkivilágával, mert az én történetemben valószínűleg családon belül van az elkövető. És nem szeretnék a gyűlölet és düh, mindent elvakító útjára lépni. Azaz, ha képes vagyok perspektívába helyezni a történetem az által, hogy megpróbálom megérteni, hogy mi késztethette apámat egy ilyen dologra, akkor talán meg tudok bocsájtani neki. De ami még fontosabb, magamban is fel tudom ismerni ezeket a késztetéseket és még időben meg tudom állítani, le tudom gyűrni, át tudom alakítani. Szóval tudok vele dolgozni, hogy ne vigyem tovább ezt a dolgot az életemben és leendő családom életében. De értem amit mondasz és tiszteletben tartom az itteni szabályokat.


Hát a mindent elvakító útjára talán nem is kell lépni. De én merek dühös lenni, és ha szembe jönne velem az utcán az apám nagy valószínűséggel akkorát bevernék neki, hogy eltörne a kezem. Innentől kezdve küzdhet azzal, hogy megértsen engem, nem pedig fordítva. És ahogy látnám, hogy neki ez neki fájt, sőt el is képzelem sokszor, hogy fetreng a földön kínjában, akkor megcsillanna bennem vmi sajnálat, csak és kizárólag azért, mert szenvedni látom. Bármilyen kiábrándító ezt olvasni, hogy van, aki képes ennyire gyűlölni és haragudni. De nálam nem jön egyfajta megvilágosodás, és megbocsájtás. Aztán megnézném azt is, hogy odatartja-e a másik arcát.
Biztos, hogy fontos, hogy megtaláld a jó pszichológust, de ha nem hagyod, hogy elérjenek nálad fázisokat, hanem te akarsz irányítani, mert előre kijelölöd az utat, hogy jujj én nem leszek dühös, én leszek a megbocsájtó. Jó, ha van cél, csak pont azt írtad, hogy nem félsz a félelem útjára lépni. Ebbe beletartozik az is, hogy mersz dühös lenni. És itt most senkit sem szeretnék tettlegességre biztatni, köztük téged sem. Csak leírtam, hogy bennem ekkora düh munkálkodik jelenleg. És ezt én éjszakánként folytottam magamba, miközben az ágyamat az ajtóra toltam, mert attól féltem, hogy bejön hozzám, és amikor molesztált, utána azon képzelegtem, hogy átmegyek hozzá éjszaka és egyszerűen levágom a faszát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4664 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Karácsony, nagyon közel áll hozzám, amit írsz. :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4666 Írta: durum
durum válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
NA megneztem a rendorsegi Videot es nalam a Tehetsz Rola, Tehetsz Ellene nem verte ki a biztositekot. Lehet erte megkovezni, utalni, DE az a helyzet, hogy sajnos elunk olyan vilagba, amilyenbe meg kell ertenunk, ertetnuk lanyainkkal, hogy nem hibazhatunk, mert sajnos Sulyos kovetkezmnyekkel jarhat. Vagyis valakinek, a szuloknek, a tanaroknak mar nagyon fiatalon meg kellene tanitani a lanayoknak, hogy nem lehet ugy leinni magukat reszegre, hogy senki sem figyel rajuk, vigyaz rajuk egy buliba, merthogy egy olyan vilagban elunk, ahol persze, hogy nincsen joga ezzel senkinek visszaelni, De tul sok az aberalt, beteg ember ahhoz, hogy ez ne tortenjen meg! Koppany emlitette azt, ha jol emlekszem, hogy a fiuk ugy beszelnek a lanyokrol es a dugasrol mintha egy dobos sort fogyasztottak volna el. NA kepzeljetek el, hogy ugyanigy beszelgetnek a lanyok is, vagyis a 12-13 eves lanyok tomenyen tul vannak egy par sexualis kapcsolaton, mert ez a MEno. Az a meno, ha megnezitek az utcan, hogy a lanyok felpuceran, kisminkelv 20nak neznek ki, soros uvggel a kezukben este 10kor az utcan vannak?!! Olyan ez mint egy ok-okozati osszefugges. Sajnos itt alapveto ertekek serulnek, aminek en ugy gondolom, hogy az eroszak egyenes kovetkezmenye, amirol (nem beszelek gyerekkori abuzusrol, es sem olyan tortenetrol mint a Rotbeete-je) igenis a lanyok sok esetbn tehetnek es meg sok esetben tehetnek ellene. Pl. en is sokat buliztam hetkoznap is buli mellett, hajnali 2-3 orakor mentem haza a varos egyik felebol a masikba. DE vagy taxit hivtam, vagy valamelyik lany kozulunk nem ivott es vegig furikazott minket. Kerdem en, ha felreszegen ejjel 2kor ejszakai busszal setalok haza es valaki megtamad es mgeroszakol tehetek rola?? Hat igen tehetek! Joga nem lett volna, DE sok a beteg ember es a valoszinusege annak, hogy ez megtortenhetett az nagy.
Igen megeroszakoltak egyszer es mar abban a pillanatban lattam es tudtam, hogy hol kovettm el a hibat, vagyis, hogy tehetek rola. Ennek tudataban, felismereseben kepes voltam viszonylag hamar tultenni magam es ugy elni, ugy cselekedni, hogy helyzetben tobbet ne hozzam magam.

(A pecsi pszihologusno halala egy folosleges, ertelmetlen halal volt. DE gondoljatok vegig, ha csak 700-800 forintot kifizetett volna egy taxiert, akkor most elne. Miert kell egy nonek ejszaka haza setalni egyedul kiseret nelkul... )

Koppany en teljesen megertem, hogy miert akarod megerteni az elkovetot. Mindenkinek meg kell talalnia a modjat ahhoz, hogy tul tudjon lepni. Ha neked ez egy fontos lancszem, akkor mindenkeppen tedd meg, hiszen ez egyik resze a gyogyulasnak. Lehet, hogy nem lesz a valasz kielegito, erre is szamits, de legalabb a miertje meg van. Nem hiszem, hogy a miert feltetlenul azt jelenti, hogy felmentes! Egyszeruen meg akarja tudni a masik mozgatorugojat es azzal egyutt tovabb lepni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4667 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Karácsony:
Szívemből szóltál! :szív: Sokkal jobban tudok ezzel azonosulni, mint a megbocsátással.
Engem nem érdekel, mi járt a fejükben, milyen gyerekkoruk volt. Nem akarom megérteni őket és nem akarok megbocsátani nekik.
Ahhoz, hogy jobban legyek, úgy gondolom, hogy magamnak kell megbocsátanom és nem nekik.
Persze nem azzal telnek a napjaim, hogy gyűlölöm őket, vagy épp nagy általánosságban a férfiakat vagy a világot, de ha pl. valamelyik a kettőből egy szakadék szélén lógna, és kérne, hogy húzzam fel, hát, én gondolkodás nélkül hagynám lezuhanni.

Durum:
Ha taxival ment volna haza, akkor…
Nem tudhatod mi lett volna akkor. Soha nem tudhatjuk mi lett volna ha… lehet találgatni, de tudni a biztosat azt nem. A taxi fának megy, és meghal. A taxis támadja meg. A taxival hazamegy ugyan, de amíg a lakáskulcsot kajtatja a táskájában, hátulról elkapja valaki… Persze az is lehet, hogy élne és virulna ma is.

Én azt vallom, hogy a nemi erőszak mögött a hatalom áll. Azt akarják megmutatni, hogy szerintük hol állsz a „táplálékláncban”. A szex ehhez csak egy eszköz, de nem igazán a lényeg.
Ha a szoknya hossza lenne a lényeg, akkor kizárólag mindenüket kitevő, szép is kívánatos nőket erőszakolnának meg. De ugye nem így van, mert megesik ez csúnyákkal, egészen idősekkel is, olyanokkal, akik csadorban járnak, na meg persze gyerekekkel és férfiakkal is.
Vagy épp nem követnének el erőszakot jóképű és/vagy gazdag pasik, hiszen ők jó eséllyel könnyedén megszerezhetnék a nőt úgy is, hogy önként adja magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4668 Írta: durum
durum válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Eperke, eppen ezert irtam, hogy nem minden helyzetre igaz az, hogy tehetunk az eroszakrol, ahogy te is emlitetted, oregek, gyerekek, meg csupa mas kivedhetetlen helyzet, En a videora reagaltam, ami foleg a tinedzsereknek es a fiatalabb generacionak szol.. A video szerintem igazan az emlitett csoportot celozta, egy bizonyos helyzetben, ami a bulizasrol, ivasrol es a rajuk ilyen helyzetben leselkedo veszelyrol szol. Az adott helyzetben en ugy gondolom, hogy sokszor megelozheto lehetne az eroszak, ha (ismerek ilyen tortenetet) nem innak le magukat a lanyok olyan reszegre, hogy labon sem tudnanak allni, ha egymasra vigyaznanak stb.. En nem ugy ertelmeztem a videot, hogy Ok a hibasak, annal inkabb, hogy Ok is megelozhetik a bajt.

Az,, hogy szegeny Kata (a pecsi pszihologusno) esetleg a taxival egy balesetet szenvedett volna soha nem tudjuk meg. DE azt hiszem mindig az a fontos, hogy egy adott szituacioba a legjobb dontest hozzuk amit hozhatunk, hogy ne legyen szannibanni valonk. Vannak dolgok amiket nem kerulhetunk el, de ugy gondolom, hogy az o halala kivedheto lehetett volna. Hogy erthetobb legyek: Ha fenyes nappal megyek az utcan es valaki hirtelen behuz egy kapualjba es megeroszakol, ez ellen termeszetesen nem volt mit tenni, DE ha ugyanezen az utcan ejjel 2kor setalok felreszegen es ugy huznak be egy kapualjba, akkor reggel felkelek es duhongeni fogok, hogy ez ellen tehettem volna, ha nem iszom le magam, talan jobbak a reflexeim, vagy ha le is ittam magam, akkor haza taxizok es nem teszem ki magam ennek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4669 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Itt egy példa, hogy én milyen filmeket látnék szívesen. Valahogy így értettem, hogy az elkövető legyen inkább a középpontban:

apav.pt/apav_v2/index.php/en/apav-who-we...-university-students

Több szempontból is sokkal jobb, mint a pécsi verzió.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4670 Írta: eperke
eperke válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
"No Means Stop! Respect the will of others. Sexual violence is a crime."
Mennyivel jobb, mint a mi Tehetsz róla... szlogenünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4671 Írta: Ocsisajt
Ocsisajt válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Ha egy ilyen oldalon, mint a Beszélj róla ilyen véleményeket lehet olvasni, mint Durumé, mi lehet máshol...

Már hogy mondhatnánk, hogy tehetsz róla?! Hogy lehet ekkora baromságot állítani? Hogy lehet így hibáztatni az áldozatot? Milyen üzenete van ennek azok számára, akiknél már bekövetkezett a baj? És micsoda felmentés ez az elkövetőknek!!! :dühös:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4672 Írta: durum
durum válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Egyetertek Eperke, jobban hangzik! En nem azt mondtam, hogy ennel jobban nem lehetett volna megcsinlani a filmet!.

Ocsisajt! A velemenyem az alapjan irtam, hogy en ateltem egyszer eletemben az eroszakot es amint elozoleg is megirtam belattam, hogy igenis Tehettem arrol, hogy megtortent! Jatszottam a tuzzel, pedig voltak elojelei es megis belementem a jatekba es megegettem a kezem. Tehat nem kivulalokent, nem vadaskodaskent mondom a velemenye. En csak arra szerettem volna felhivni a figyelmet, hogy a serdulo, fiatal lanyainkak talan megtanithatnank, hogy jobban oda figyeljenek magukra, akkor sok eroszak elkerulheto lehet. Mindezt mondom ugy, hogy egyetertek azzal hogy NO means NO. Es az elkovetot egy percre sem mentenem fel, nem is csokkentenem a buntetest semmilyen enyhito korulmeny miatt sem, mert vegul is eroszakot kovetett el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4673 Írta: durum
durum válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Ocsisajt ha vegig olvastad volna figyelmesen amit irtam, akkor ertened, hogy mit akarok mondani. Nem mondom minden aldozatrol azt, hogy Tehet rola, Nem mentem fel az elkovetot sem! Az elso vagyok akirol azt mondom, hogy Tehet arrol ami megtortent vele es biztos vagyok, hogy vannak meg hozzam hasonlo helyzetek amikor el lehetett volna kerulni! En ugy gondolom, hogy ameddig nem hivjuk fel a figyelmet a fiataloknak arra, hogy bizonyos helyzetek, bizonyos viselkedesek sajnos masokban eroszakot szul, addig sok elkerulheto eset fog megtortenni. Na en tobbet nem vesezem, szerintem pontosan ertheto hogy mit akarok mondani. Es ugy gondolom, hogy pontosan ez az oldal alkalmas arra, hogy ilyen velemenyeket megosszunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4674 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Koppány, ez a laza vicc tetszik. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.857 másodperc