Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Több
9 éve 4 hónapja #4629 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Anoni Mara írta:
Ahhoz, hogy a harcunkban eredményesek legyünk, létfontosságú, hogy megértsük, miért ennyire tabu még mindig a szexuális abúzus, mi ez a rettegés, ami a témát övezi. Ha valaki nem érintett, miért retteg meghallgatni egy ilyen történetet?
És szerintem jó, hogy a megértéssel próbálunk közelíteni a társadalom felé, nem haraggal és daccal. Nem provokációval.

Pl. nem vagyok benne biztos, hogy ez a "Ribivonulás" egy jó út. Nem így fogják a problémát közel vinni az emberekhez. Pedig ez lenne a cél, nem?


Kedves Mara! Remélem abban mindannyian biztosak vagyunk, hogy megértéssel közelítünk egymás és mások felé (összefoglaló néven emberi társadalom), és nem haraggal és daccal. Ezt már nemrégiben leírtam egy változatban.
Abban is egyezünk, hogy a problémát közel kell vinni az emberekhez, hogy az atavisztikus félelmeket és előítéleteket legyőzve egyre többen tisztában legyenek
a család,mindenek előtti és visszavonhatatlan felelősségével (ahogy erre Koppány is utalt) minden téren, beleértve az erről leválaszthatatlan szexualitás témát is.
Abban már nem tudok egyetérteni, hogy a tüntetés a témában, pl. ez a ribivonulás valami hátráltató provokáció lenne, vagy netán "magunk alatt vágjuk a fát, mert úgy csinálunk, mintha ribik akarnánk lenni ?"(Koppány).
Ha maradunk az Út analógiánál, akkor talán úgy kellene érteni, hogy megyünk egy közös úton, közös célért és közben szembejön velünk a Hétfejű Sárkány (éppen most közvélemény mérgező tüzet okádva mind a hét fejével), vagyis arról énekel, hogy a nők "provokálnak" a kihívó öltözékükkel. Akkor lecsapjuk a sárkány hét fejét egy karikírozó "fricskával"(Karácsony), sokan felfigyelnek, elterjed a médiában az fb-n, mi is hatékonyan beszélgetünk róla és mehetünk tovább, amíg megint nem jön az aktuális hétfejű újabb provokációval.......ha ezt nem tesszük meg, nem lesz jó a mese vége, előbb esz meg a sárkány, vagyis az alvó vagy félelmében elbutult közvélemény. Nem árt tisztában lenni azzal, hogy ki a provokátor!
Megint csak ismételni tudom, hogy ez a fórum (ahogy valamennyien gondoljuk) kiváló kezdeményezés és nagy sebességre is kapcsolhat sokakat az "úton".
Fentiek nem vonnak le az értékéből, sőt.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4630 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
De azért , annak megvan a veszélye, mint általában minden dolognak, hogy ez lett az elnevezése a sétának az amcsik nyomán, mert magyarázatra szorul, viszont azért örömködöm a videónak, mert így ez egy sokkal kerekebb válaszlépés. E nélkül szegényebb lenne az egész, az emberek hajlamosak tévesen ítélkezni, és pl. mondhatják, h a hülye ribik mit vonulnak?! De így viszont sztem érvényesül a törekvés. És amit a srác megfogalmaz az döbbenet. Pont azt szeretnénk, hogy figyeljenek, erre fel félelemből nem figyelnek, hibáztatnak. Hol lesz így a találkozás. Erősödniük kell, h be tudjanak fogadni egy gyermekkori szexuális abúzus témát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4635 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Ami a ribitémát illeti: talán kicsit szélsőséges lesz, amit most írok, de még a valódi ribiknek, azaz prostituáltaknak is meg kellene, hogy legyen az a joguk, hogy nemet mondjanak. És ha bárki ennek ellenére létesít velük szexuális kapcsolatot, az erőszakot követ el.
Ez most csak úgy eszembe jutott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4636 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Hajnalkám írta: Ami a ribitémát illeti: talán kicsit szélsőséges lesz, amit most írok, de még a valódi ribiknek, azaz prostituáltaknak is meg kellene, hogy legyen az a joguk, hogy nemet mondjanak. És ha bárki ennek ellenére létesít velük szexuális kapcsolatot, az erőszakot követ el.
Ez most csak úgy eszembe jutott.


Igen! Meg ugye annak is van irodalma, hogy mi vezet arra vkit, h a testét áruba bocsássa, csak az megint egy másik téma lehetne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4637 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Anoni Mara írta: Ismered azt a viccet, "hú de laza"? :)

Nekem - nekünk, a csapattal - muszáj más fejjel gondolkodnunk. Ahhoz, hogy a harcunkban eredményesek legyünk, létfontosságú, hogy megértsük, miért ennyire tabu még mindig a szexuális abúzus, mi ez a rettegés, ami a témát övezi. Ha valaki nem érintett, miért retteg meghallgatni egy ilyen történetet?
És szerintem jó, hogy a megértéssel próbálunk közelíteni a társadalom felé, nem haraggal és daccal. Nem provokációval.

Pl. nem vagyok benne biztos, hogy ez a "Ribivonulás" egy jó út. Nem így fogják a problémát közel vinni az emberekhez. Pedig ez lenne a cél, nem?


Nem ismerem a viccet. Nem nagyon foglalkoztam a ribivonulással, őszintén szólva, így nem tudok róla véleményt formálni.

Valamilyen szinten talán hasznosabb, igen, ha az ember megértéssel fordul a társadalom felé, de amit én érzek, az igazából nem dac, nem is provokáció. Haragnak talán harag, de inkább az áldozatok miatt haragszom, ha haragszom. De leginkább az elkövetőkre, és azokra, akik őket védik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4638 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

karácsony írta:

Hajnalkám írta: Ami a ribitémát illeti: talán kicsit szélsőséges lesz, amit most írok, de még a valódi ribiknek, azaz prostituáltaknak is meg kellene, hogy legyen az a joguk, hogy nemet mondjanak. És ha bárki ennek ellenére létesít velük szexuális kapcsolatot, az erőszakot követ el.
Ez most csak úgy eszembe jutott.


Igen! Meg ugye annak is van irodalma, hogy mi vezet arra vkit, h a testét áruba bocsássa, csak az megint egy másik téma lehetne.


Igaz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4639 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Koppány, csak hogy megragadjam a "lényeget": Jézus nem mondott ilyet, bár tudom, hogy neki tulajdonítják. Ő azt mondta, hogy ha megütnek, tartsd oda a másik orcádat is. De én igazából nem szeretném egyiket se odatartani az abuzálóknak. Sőt, a társadalomnak sem. Tudom, te nem erről beszéltél, csak eszembe jutott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4641 Írta: Koppány
Koppány válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Hajnalkám: kösz a kiigazítást. nagy a kavar a fejemben a kereszténységgel kapcsolatban. de úgy egyébként is nagy a kavar. sok mindent Jézusnak tulajdonítanak. pl. ez sem az övé a net szerint: "...aki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is" (Máté 5.39). Mindenesetre ezzel az arc odafordítással nem tudok egyet érteni. nekem az segít, mikor valaki van olyan bátor, Hogy megmondja az igazat rólam (megdob kővel). Vagyis azt amit érez. nem jó fej akar lenni, meg kedves, egyszerűen csak elmondja, Hogy pl. nagyon erősen befolyásolom a gyenge embereket. egy-egy ilyen mondat többet segít, mint 100 kimondott szeretlek, meg agy segítsek.

A ribivonulásban nekem csak az Hiányzik, Hogy nagyon egyoldalúan és felszínesen van kezelve a téma. az pl. fel sem merül, Hogy miért akarnak ribisen öltözni a lányok. nekem nem egy lány ismerősöm van, akinek egész életében gondja volt a perverzekkel és sajnos a legtöbbjüknél családi okok is vannak a Háttérben. Vagyis neHéz kimondani, de az a spiri duma, Hogy bevonza az eseményeket, szerintem azt jelenti, Hogy a családból Hozott minták és traumák, befolyásolják, Hogy miként viselkedsz a társadalomban és mik történnek veled. Olyan barátaid lesznek akik nem figyelnek rád, mert magukra sem képesek, mert ők is olyan családból jönnek, olyan Helyekre jársz, kiHívó ruHákba öltözöl, mert az a menő a társaságban, stb. Ettől még az erőszaktevőt semmi nem menti fel. De szerintem érdemes és Hasznos lenne, Ha a megelőzés arról szólna, Hogy mit teHet az esetleges leendő áldozat. Mert Ha már megtörténik az erőszak, akkor szinte mindegy, Hogy lecsukják e az elkövetőt vagy nem. A lányból sosem fog eltűnni teljesen a trauma. Épp ezért a megelőzés szerintem mindannyiunk dolga. Az pedig a rendőrségé lenne, Hogy minden elkövetőt lecsukjon és minden áldozatHoz megfelelő alázattal álljon. Ezek a rendőrségi videók nagyon erőltetettek és suták voltak. Nem egy spilberg a rendőrség. De a maguk módján szerintem megtették amit tudtak. És az sem mellékes, hogy Pécsen készült a videó, abban a városban, ahol a polgármester lányát 2 éve majdnem megerőszakolták az utcán. Szerencsére ő meg tudta védeni magát és el tudott menekülni. Gondolom ez is közrejátszott abban, hogy ilyen videóval jöttek ki a helyi rendőrök. És ha másra nem, arra biztos jó volt, hogy a közvélemény elég sokat foglalkozott a dologgal. Ami minden megelőző kampány lényege. Szóval ilyen szempontból szerintem hasznosak a hétfejű sárkányok. és azok az emberek, akik így vagy úgy, sután vagy egyenesen provokálóan, de mernek beszélni róla. Pont mint azok a barátaim, akikről az első bekezdésben írtam.

én egy Húú de laza viccet ismerek:
"A sas azzal játszik hogy leugrik egy szikláról és egy centivel a föld fölött hirtelen felemelkedik.
Odamegy a sólyom és megkérdezi:
- Mit csinálsz sas?
- Lazulok.
- Csinálhatom én is?
- Persze.
Leugranak együtt majd 1 centivel a föld fölött felszállnak. Odamegy a róka és megkérdezi:
- Hát ti mit csináltok?
- Lazulunk.
- Beszállhatok én is?
- Persze.
Megint leugranak a szikláról. A sólyom zuhanás közben megkérdezi a rókát:
- Hééé róka, te tudsz repülni?
- Éééén?!? Nem!
- Hű de laza !"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4642 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Miiii? Csukják le az elkövetőt! Mert tovább folytatja ragadozó mivoltát! Tudom a trauma szempontjából, de ez sem egészen mindegy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4643 Írta: Koppány
Koppány válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
bocsánat, lehet nem voltam elég egyértelmű: az elkövetőt mindenképp le kell csukni. én sosem írtam, hogy nem kell. csak annyit, hogy annak is oka van, hogy miért lesz valakiből erőszaktevő. és erről pl. szerintem nagyon hasznos lenne beszélni, mert vannak előjelei az erőszaknak. pl. én elég jó megfigyelő lettem, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy folyton figyelnem kellett mikor fog valami baj érni. Apámat annyira kiismertem 16 éves koromra, hogy minden válaszát előre ismertem és volt, hogy azzal szívattam, hogy mondtam neki valamit és helyette válaszoltam magamnak. és kb. mindig eltaláltam mit mondott volna. el is küldött a francba. szóval csak azt mondom, hogy az erőszaktevő sem úgy születik, hogy az lesz. és ha erről is beszélnénk, akkor talán könnyebb lenne felismerni ha olyan helyzetbe kerülünk olyan emberrel. szerintem megelőzni legalább olyan fontos lenne az ilyen eseteket, mert a trauma nem tűnik el a lecsukással. és azért már mindenki sokat tehet, nem csak a rendőrség. én pl. nemrég mentem vissza a régi úszóedzőmhöz beszélgetni arról, hogy hogyan is képzelte, hogy viszonya volt az egyik tanítványával. elkezdett magyarázkodni, hogy így meg úgy, mire mondtam neki, hogy erre nem vagyok kíváncsi. a fickó még mindig ugyanott úszóedző. ugyanúgy gyerekeket tanít. most igyekszem megtalálni a módját, mit is kezdjek a dologgal. valószínűleg fel fogom ajánlani a fickónak, hogy ha magától otthagyja az állását, akkor nem kerül bele névvel a könyvembe. ha nem, akkor belekerül a név is. ezt csak azért írom le, mert szerintem sajnos ez a téma mindenhol jelen van körülöttünk. templomokban, iskolákban, sportban. és mégsem teszünk sokszor semmit. én annyit tudok tenni, hogy mostantól figyelek az utaló jelekre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4644 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Az én lelki megelégedésem nem helyezi mindegy-nem mindegy alapra a dolgot, viszont én nem börtönnel büntetném egyik esetemet sem, viszont gyógyulást és némi megbékélést okozna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4645 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Az a rendőrségi videó nagyon szarul volt megcsinálva. De a legnagyobb baj egyébként a címével volt: "Tehetsz róla, tehetsz ellene." Ha az lett volna a címe: "Vigyázz magadra!" , az egész más színben tűntette volna fel az egészet.

Koppány, itt mi nem nagyon szeretünk az elkövetők lelkivilágával foglalkozni. Tudom, hogy az is egy fontos nézőpont, főleg a prevenció szempontjából, de sokunknak nehezünkre esik erre még csak gondolni is.
Sokszor próbáltam meg tisztázni, megteszem most is: nem mondjuk azt, hogy az áldozatokból elkövetők lesznek. Amit tudunk, hogy az elkövetők között szép számmal akadnak egykori áldozatok. Ez hatalmas különbség, megköszönném, ha ezt egyszer egy matematikus számokba öntené, mert csak zsigerileg érzem, hogy ez egészen nagy a két állítás között az eltérés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #4646 Írta: Alaine
Alaine válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

Koppány írta:
A ribivonulásban nekem csak az Hiányzik, Hogy nagyon egyoldalúan és felszínesen van kezelve a téma. Ezek a rendőrségi videók nagyon erőltetettek és suták voltak. Nem egy spilberg a rendőrség. De a maguk módján szerintem megtették amit tudtak. És az sem mellékes, hogy Pécsen készült a videó, abban a városban, ahol a polgármester lányát 2 éve majdnem megerőszakolták az utcán. Szerencsére ő meg tudta védeni magát és el tudott menekülni. Gondolom ez is közrejátszott abban, hogy ilyen videóval jöttek ki a helyi rendőrök. És ha másra nem, arra biztos jó volt, hogy a közvélemény elég sokat foglalkozott a dologgal. Ami minden megelőző kampány lényege. Szóval ilyen szempontból szerintem hasznosak a hétfejű sárkányok. és azok az emberek, akik így vagy úgy, sután vagy egyenesen provokálóan, de mernek beszélni róla. Pont mint azok a barátaim, akikről az első bekezdésben írtam.

"

A "ribivonulás" nekünk itt pl. arra jó, hogy sokféle gondolatot egyeztessünk, tehát gondolkodunk róla, ami már önmagában is a "megelőzés" fontos része.
Nem gondolom, hogy bármiféle "felszínes" kezelésről lenne szó a "tüntetés" nevű utcai színházban. Inkább azt mondanám, hogy ez egy bohózat, ami adekvát válasz egy torz és idétlen üzenetre (nagy jóindulattal felszínesnek nevezhető),ami megelőző kampány néven összefüggésbe hoz két egymástól teljesen független dolgot, az öltözködést és az erőszakot. Nem gondolnám, hogy a hétfejű sárkányok a hasznosságukról híresek, hacsak nem annyiban, hogy ha hetente felzabálhatnak a faluban egy szűzlányt, akkor a többieket békén hagyják, vagyis az a hasznuk, hogy bátor legények versenghetnek, hogy kinek sikerül lecsapni a szörnyet, akinek sikerül az mondjuk jutalmul király lesz. Ez a legény maga a megelőző és a végrehajtó. Tehát a szörny alkalmat ad a bátrak és tisztességesek kiválogatására.
Nem a rendőrségről van szó általában és még csak nem is a pécsi helyi rendőrökről. Egy kommunikációs stábról van szó, akik hülyeségeket hoztak össze diákok számára. Nem suta, hanem hülye és megtévesztő. Az hogy két elhíresült erőszak történt arrafelé, ahol az egyik megúszta, a másikat meg megölték (a rendőrségi pszichológusnőt ugyebár) a legkevésbé se indokolja ennek a bárgyúságnak a megalkotását. Sőt.
Arra senkinek sincs joga, hogy meggondolatlan és félrevezető tananyaggal etessen gyerekeket.
Abban mindannyian egyetértünk, hogy a megelőzésben közös a felelősségünk. Ki ki a maga területén ezt meg is teheti. Pl. a gyerekek számára készült bármely kiadvány szigorú és értelmes megválogatásával. Erre is kellenek és vannak jó emberek és belőlük lesz a "király vagy királynő".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #4648 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?
Koppány, ennyire nem lehet elvárni az emberektől, hogy kiszűrjék az elkövetőket... Amikor tavaly megerőszakoltak, nekem is volt egy rossz előérzetem, de nem ítélkezhetek előre olyasmiről, ami nem történt még meg! Ez fontos!

Pont pénteken osztottam meg azt a gondolatot a terapeutával, hogy félek, egyszer én is elkövető leszek. Fájdalmas volt, amikor rákérdezett, hogy vannak-e ilyen vágyaim, mintha a húsomba vágtak volna, olyan volt ez a kérdés... Tudtam, hogy félre fogja érteni, hogy nem tudom átadni azt, ami bennem van. De traumaterapeuta, és idővel egyre jobban megismer és átlát engem. Ő is elkezdte nekem magyarázni, hogy nem minden áldozatból lesz elkövető, sőt. És ami a legnagyobb döbbenet volt, hogy tévedés, miszerint minden elkövető áldozat volt. Azt mondta, ez nem feltétlenül van így. Ebbe én őszintén szólva összezavarodtam, mert akkor honnan veszi az ember ezeket a késztetéseket... De úgy tűnik, vannak akiket sose abúzáltak, vagy nincsenk szexuális úton traumatizált tapasztalatuk, mégis pedofilok lesznek.
Amikor én megosztottam a gondolataimat a terappal, amik általában foglalkoztatnak (egész nap), azt mondta, ezt felsorolni is terhes, nemhogy ezeken agyalni... Úgyhogy ennek a rendőrségi videónak is jó üzenete volt számomra: b*ssza meg, hát én tehetek róla, hogy megerőszakoltak. Pedig kurvára nem voltam se kifestve, és miniszoknya se volt rajtam. Csak egy hatalmas télikabát, amit úgy összehúztam, hogy kb a fejem nem látszott ki. Nem ismeretlen volt az elkövető, de nyilvánvaló, hogy eltervezte a dolgot, és nem hirtelen felindulás volt. De ha az is lett volna, az se mentség. Menjen a francba a rendőrség, úgy szégyellem magunkat, hogy hihetetlen. Itt szégyenkezek a hülye hírek miatt...
Utolsó szerkesztés: 9 éve 4 hónapja rotebeete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 4 hónapja #4650 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: konkrét emlékek nélkül is lehetett abúzus?

rotebeete írta: Koppány, ennyire nem lehet elvárni az emberektől, hogy kiszűrjék az elkövetőket... Amikor tavaly megerőszakoltak, nekem is volt egy rossz előérzetem, de nem ítélkezhetek előre olyasmiről, ami nem történt még meg! Ez fontos!

Pont pénteken osztottam meg azt a gondolatot a terapeutával, hogy félek, egyszer én is elkövető leszek. Fájdalmas volt, amikor rákérdezett, hogy vannak-e ilyen vágyaim, mintha a húsomba vágtak volna, olyan volt ez a kérdés... Tudtam, hogy félre fogja érteni, hogy nem tudom átadni azt, ami bennem van. De traumaterapeuta, és idővel egyre jobban megismer és átlát engem. Ő is elkezdte nekem magyarázni, hogy nem minden áldozatból lesz elkövető, sőt. És ami a legnagyobb döbbenet volt, hogy tévedés, miszerint minden elkövető áldozat volt. Azt mondta, ez nem feltétlenül van így. Ebbe én őszintén szólva összezavarodtam, mert akkor honnan veszi az ember ezeket a késztetéseket... De úgy tűnik, vannak akiket sose abúzáltak, vagy nincsenk szexuális úton traumatizált tapasztalatuk, mégis pedofilok lesznek.
Amikor én megosztottam a gondolataimat a terappal, amik általában foglalkoztatnak (egész nap), azt mondta, ezt felsorolni is terhes, nemhogy ezeken agyalni... Úgyhogy ennek a rendőrségi videónak is jó üzenete volt számomra: b*ssza meg, hát én tehetek róla, hogy megerőszakoltak. Pedig kurvára nem voltam se kifestve, és miniszoknya se volt rajtam. Csak egy hatalmas télikabát, amit úgy összehúztam, hogy kb a fejem nem látszott ki. Nem ismeretlen volt az elkövető, de nyilvánvaló, hogy eltervezte a dolgot, és nem hirtelen felindulás volt. De ha az is lett volna, az se mentség. Menjen a francba a rendőrség, úgy szégyellem magunkat, hogy hihetetlen. Itt szégyenkezek a hülye hírek miatt...


Hát el tudom képzelni, hogy húsbavágó volt a kérdés. Én is mindig nehezen adom át azt ami bennem van, ez olyan, mint egy alkotás, ahhoz meg idő kell. Azon gondolkozom, hogy ez mennyire késztetés, abban az értelemben, hogy valaki azt érzi, hogy neki abuzálnia kell. Szerintem van az egyik, a pedofíl. Egyszer olvastam valahol, hogy létezik olyan, hogy egy sorozatgyilkosnak olyan az agyszerkezete, ami miatt sorozatos elkövető lesz. Arra gondoltam, hogy létezhet pedofil agy is, tehát így is úgy is elkövető lesz. Bár biztos sokat számít a neveltetés is. A másik fajtánál a késztetés az a vágy arra, hogy egy gyengébben erőszakot tehessen. Egyiknél sem tudom, hogy hogy jutnak arra a következtetésre, hogy az elkövető áldozat volt. Mert az áldozatok eleve félnek ettől, hogy ugye én nem leszek olyan, mint aki ezt tette velem. A pedofil meg szerintem így született.
Aki vágyból cselekszik, azt mi mozgatja, ha egykor áldozat volt: bosszú, vagy senki sem világosította fel, hogy ez nem normális? De ezt meg nem hiszem el, hogy ennyi sütnivalója nincs valakinek, hogy tudja, hogy ilyet nem lehet csinálni. A vágy megjelenése pillanatában kellene, hogy legyen egy kontroll, egy belső hang, ami azt mondja, hogy jajj ez nem normális!
Videó: Ahogy Alaine is írta a másik topicban, mondd el, hogy sok tiltakozó, szemfüles, bátor magyar állampolgár él itt, akikre viszont büszke lehetsz, mert nekik legalább helyén van a szívük. Amúgy szerintem vírusként terjed a videó, így már talán azok a gyerekek is látták, akiknek le akarták vetíteni, de legalább a sok tiltakozó hang is eljutott hozzájuk. (remélem) Bár letörölték a videókat, de nem jutott el hozzám olyan hír, amiben elnézést kértek volna azoktól, akiket ez rosszul érintett, mert pl. áldozatok voltak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.896 másodperc