Barátság

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 9 hónapja #8103 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Barátság
Nemár Alicia! Ez melyik társkereső volt? Nekem elég, ha csak a mássalhangzókat írod le.
Fogyasztóvédelem tud segíteni, de ne késlekedj! Hát sajnálom!
Ezt a társaságos dolgot nagyon értem, én sem hozom fel. Egy barátnőmmel viszont simán tudok beszélni pl. arról, hogy hol tartok a terápiával stb. Ő teljesen megérti, ha épp erről van beszélhetnékem, olvasta a lényeges könyveket is. Persze a mélyebb dolgokról nyilván nem beszélgetek, és a részletekről sem, és nincs is igényem erre. Elég a pszichológusnál, meg azért nem vagyok túl a terápián és egy szakértő fülnek szívesebben tárom ki magam. Már ha épp sikerül ez a kitárulkozás...
Eleinte engem azért bántottak meg tudatlanságból ,de igyekeztem nem felvenni, inkább úgy mondom, hogy estek rosszul dolgok. Főleg, amikor a a saját problémájuk összehasonlításával szerették volna az enyéimet enyhíteni, amikor már x hónapja nem tudtam aludni éjszakánként a pánikrohamok miatt, és a poklok poklát jártam meg. Ezért inkább én nem vágyom arra, hogy tudatlanokkal diskuráljak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #8104 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Barátság
Alicia, szar ügyek ezek... engem 90ezer forinttal húzott le egy nő - volt szerződésünk, adatai megvannak , minden - mégis hiába tettem feljelentést, a büdös életbe nem fog addig történni semmi, amíg el nem indítok egy polgári pert... csakhogy az ügyvédi költség többe kerülne nekem, mint amennyivel lehúzott, plusz, nem is biztos, hogy viszontlátnám a pénzem, mert ha csóró, nincs miből levonni.. :-)
És megcsinálja ezt rengeteg emberrel, ebből él. A szomszédai szerint sokan panaszkodtak már rá. És még kislánya is van, egyedül neveli. :-) És mivel csak 'kisebb' összegekről beszélünk, semmi sem történik. :-) Nem bűncselekmény, csak szabálysértés. :-) Elég durva, nem?
Bár azt nem tudom, milyen lelkiismeretük van az ilyen embereknek. Pokolian irigylem őket, hogy mindenre tudnak magasról szarni. Szegény kislányát sajnálom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #8105 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Barátság
Karácsony, Rotebeete, köszönöm a reakciótokat!

Karácsony, lttrs akar lehúzni. De most már a végrehajtó. A végrehajtóval nem is merek beszélni, mert egyszer már beszéltem, (hasonló szemét ügyben, azt megúsztam végül) és úgy éreztem, mintha egy gonosz robottal beszélnék, aki a telefonon keresztül is át tudja vágni a torkomat.. Most olvasom, hogy az említett társkereső oldal így húzza le az embereket. Rengeteg oldal, és panasz van rájuk, nem tudom, hogyan működhetnek még? A rohadt francba! Nemrég meg a rendőrség talált meg minket, hogy lefoglalják a számítógépeinket, mert állítólag a mi i.p. címünkről változtattuk meg valakinek a jelszavát (!!!!) Oltári nagy szerencsénkre a rendőrség adminisztrációs hibát követett el, emiatt ejtették az ügyet (!!!!!) Hol élünk? Úgy őszintén? Én nem akarok itt élni!!!! Az erdőben akarok egy nagy odvas fát... :humour: :dilis:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 9 hónapja #8106 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Barátság
Mik vannak! Manapság nagyon oda kell figyelni.

Én sem olvastam el ezen a társkeresőn az általános szerződési feltételeket, és én is kitöltöttem ott egy tesztet és én egy kanyit sem fizettem, hanem ingyenesen akartam kipróbálni, de aztán az nem ér sokat, mert engem látnak én viszont kb. semmire sem tudom használni, csak kapok értesítést, hogy ez meg ez akart velem kapcsolatot létesíteni...stb. Viszont nagyon magas az előfiz. díjuk.
Most kicsit beparáztam, hogy én mit fogadtam el, mert annyira nem néztem meg az internetes szerződést, általános feltételek részt én már simán átugrom. Egyszerűen lefáraszt az a sok pont, amit felsorolnak, és alapvetően úgy gondolnám, hogy nem érdekük átverni. Remélem, hogy tőlem ezért nem akart volna pénzt szedni, mert én sem használom, egyáltalán nem. De én egyszer sem fizettem nekik, mert nem voltak szimpik. Nekem a pszichológusom ajánlotta őket, mert róluk jót hallott, javasolta, hogy próbáljam meg azt, aztán mondtam neki, hogy negatív a tapasztalatom és tök drága. Úgyhogy adott valami másik tippet, de az meg alkalmazásletöltős, abban még úgysem bízom.
Hát Alicia remélem, jól keveredsz ki ebből. Most egy kicsit rám hoztad a frászt.:) Megyek elolvasom a szabályzatot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 9 hónapja #8107 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Barátság
Letöröltem magam. :)

Alicia az jutott eszembe, hogy írj nekik egy szívhez szóló levelet, mármint a társkeresőnek. Egy barátom egyszer a telefon előfizetésévél járt így, és nála is már végrehajtó intézkedett volna, és leírta az élethelyzetét stb. Nem tudom, hogy ma Mo-on van-e ilyesmire esély még, de jobb mint kiköltözni egy odva fába. Próbáld meg. Hátha...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #8121 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Barátság
Bocs, hogy félrevittem itt a barátkozás témát. Kissé kiborultam, hogy lehúznak anyagilag, és úgy tűnik, tehetetlen vagyok, legyen az ügy bármilyen igazságtalan. Ezek miatt nem külföldre, hanem az élettől akartam menekülni. Ilyenkor "becsomósodik " az agyam, és nem tudok azon tovább lépni, hogy ennyi mocskot el lehet követni, és hogy ilyen emberek vannak, akik elkövetik.
Tudom, hogy ezeken egészséges ember hamarabb túllép, és ők nem is értenek meg engem, hogy miért tudok ennyire elakadni. Tehát a barátságra visszatérve, ezt sem értik a kívülállók bennem, de az is lehet, hogy ezzel van, akinek itt is kiverem a biztosítékot? Nem tudom.. Majdnem 2 napig tartott, hogy és három segélyvonalas, meg egy barátnő munkájába, amíg helyrebillentem, és azt mondtam, hogy vigye a pénzem az a rohadék cég, jobb megúszni 10 ezerrel, mint belebonyolódni, és a végén megint azt sem tudom, hogy keveredek ki az adósságból. És még jó, hogy vannak normális emberek is a világon. Kezdem érteni, hogy mikor a kutyámmal sétálok, több ember van, aki csak a kutyámmal kommunikál, velem nem. Tudják, hogy az emberekben általában nem lehet megbízni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #8122 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Barátság
Alicia, nem tudom, mi mivel függ össze, de én is ilyen vagyok, kiborít az összes adminisztrációs herce-hurca, adózás, könyvtári tartozás stb. Ha kapok egy ajánlott levélről értesítést, akkor egészen elképesztő állapotba bírok kerülni...
Én is így csinálnék, inkább kifizetném azt a rohadt tízest, mintsem kikészüljek az aggódástól. De azt hiszem, nem kell ehhez szexuális abúzus, hogy az ember ilyen hülyévé váljon. :dilis: Nem tudom, mi a kulcs, mitől van az, hogy egyeseket teljesen hidegen hagy minden ilyen, képesek egy BKK büntetést éveken át húzni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #8137 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Barátság
Május, szerintem annyira van köze a barátsághoz, hogy úgy látszik, mi itt ezeket egymásban megértjük. Látom, hogy Te is hasonlóképp működsz, ha ér valami váratlan, meg Mara is ilyesmit írt. Olyan jó lenne ismerni ilyenkor egymást, mint az Anonim Alkoholisták, hogy ha ilyen állapotba kerülünk, megértenénk egymást? Vagy lehúznánk, nem tudom.. (?) Utólag röhejesnek tűnik, hogy amikor egyszer egy átverős bank ügyem volt, az ügyintéző után a biztonsági őrhöz fordultam, hogy ha ez igaz, (10 szeres kezelési költség halmozódott fel), lőjön le, mert nem akarok élni.. :dilis:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #8140 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Barátság

Alicia09 írta: Május, szerintem annyira van köze a barátsághoz, hogy úgy látszik, mi itt ezeket egymásban megértjük. Látom, hogy Te is hasonlóképp működsz, ha ér valami váratlan, meg Mara is ilyesmit írt. Olyan jó lenne ismerni ilyenkor egymást, mint az Anonim Alkoholisták, hogy ha ilyen állapotba kerülünk, megértenénk egymást? Vagy lehúznánk, nem tudom.. (?) Utólag röhejesnek tűnik, hogy amikor egyszer egy átverős bank ügyem volt, az ügyintéző után a biztonsági őrhöz fordultam, hogy ha ez igaz, (10 szeres kezelési költség halmozódott fel), lőjön le, mert nem akarok élni.. :dilis:

Nem biztos, hogy ez benne van a munkaköri leírásában! :cheer:

Szerintem jó, hogy ezeket itt megírjuk, jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül a hülyeségünkkel. Viszont fontos, hogy ne írjunk mindent az abúzus számlájára, anélkül is lehet hülye az ember! ;)
Tegnap eltörött (eltörtem?) a fridzsiderem egyik polcát. Ez teljesen rányomta a bélyegét az estémre, olyan depis lettem, mintha a fél család kihalt volna. Aztán arra gondoltam, mit szólna ehhez Május, meg hogy ti megértenétek, miért lesz az ember öngyilkos egy eltört üveg miatt. És ezen annyira kellett röhögnöm, hogy elmúlt minden rosszkedvem, magamhoz tértem, rájöttem, hogy ma szépen elmegyek egy üvegeshez, és talán mégsem áll meg az élet. :röhög:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #8142 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Barátság
Elolvastalak titeket, és én is azóta vihogok.. :D :D :D , hogyan kell a hűtőszekrény és a mosógép miatt öngyilkosnak lenni, és hogy nincs benne a biztonsági őr munkakörében, hogy az ügyfél kérésére lelője az ügyfelet, azazhogy engem.. :röhög:
Most én is megbeszéltem magammal, hogy ha a holnapi esetleges jogi segítség nem jön össze, szépen kölcsönkérek, és akkor talán nem kell lelőnie senkinek...

Én meg azt hiszem folyton, hogy cserben hagynak, és az új barátomra gyanakszom folyton, ha épp nem hív fel, amikor ígéri.. Kiderült, hogy az én paranoiám ütközik az övével, mert ő meg azt hiszi, hogy ha valakit felhív telefonon, akkor biztos valami teljesíthetetlent kér tőle, de legalábbis olyat, amit ő épp nem akar, emiatt fél telefonálni... Úgyhogy meg vagyunk áldva egymással.. De megbeszéltük... :silly:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja - 8 éve 8 hónapja #8148 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Barátság
Azt hiszem, elkezdte a fórum terápiás, jótékony hatását. Mert amikor az ember a saját hülyeségén röhög, az azt jelenti, hogy kezdünk relativizálni, és látjuk a félelmeink abszurditását.
Május, lehet, hogy már egy hadosztály moderátor tart feléd, hogy letartóztassanak a téma szétoffolásáért! :humour:

Persze sajnos vannak szorongások, amiket nem tudunk így leküzdeni, meg nem lehet mindenből viccet csinálni. De ezek azok a szorongások, amiken dolgoznunk kell. Valószínűleg azokban is van egy jó adag abszurditás.
Nekem komoly vitáim voltak a pszichológusommal, hogy kinek jobb, aki azt hiszi, hogy ő Napóleon, és ebben megingathatatlan, vagy aki igazából tudja, hogy ő nem Napóleon, de azért mégis időnként azt képzeli, hogy ő, és nem tud szabadulni ettől a kényszerképzettől... Én mindig amondó voltam, hogy ha már bolond vagyok, miért nem vagyok teljesen az? Nehéz ez a folyamatos járkálás a realitás és irrealitás között, a józan ész és az elborulás között. Mert a józan ész még dorgál is az elborulások miatt. Hiszen az elborulásokkal teszem tönkre mindazt, amit a józan eszem megalkotott, létrehozott, kiharcolt. Szétszorongom az életem egy rohadt fridzsider / betegség / egy másik aktuális félelem miatt, tehát tulképp én tehetek arról, hogy nem "tökéletes" az életem. Mondhatni direkt elrontok minden jót.

És persze ugyanez a józan ész még azt is mondja, hogy annyira mégsem jó egész nap Napóleonnak lenni. :dilis:

Amúgy Május, igenis van köze ennek a barátsághoz. Mert ezt csak barátok érthetik meg. Mikor eszembe jutottatok fridzsidertörés közben, ez mentett meg: tudtam, hogy ti megértenétek a tört üveg és öngyilkos gondolatok korrelációját. :cheer: Szóval lehet, hogy visszahívom a moderátor-kommandót!
:biglove:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 8 hónapja Anoni Mara által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 8 hónapja #8150 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Barátság

Alicia09 írta: Május, szerintem annyira van köze a barátsághoz, hogy úgy látszik, mi itt ezeket egymásban megértjük. Látom, hogy Te is hasonlóképp működsz, ha ér valami váratlan, meg Mara is ilyesmit írt. Olyan jó lenne ismerni ilyenkor egymást, mint az Anonim Alkoholisták, hogy ha ilyen állapotba kerülünk, megértenénk egymást? Vagy lehúznánk, nem tudom.. (?) Utólag röhejesnek tűnik, hogy amikor egyszer egy átverős bank ügyem volt, az ügyintéző után a biztonsági őrhöz fordultam, hogy ha ez igaz, (10 szeres kezelési költség halmozódott fel), lőjön le, mert nem akarok élni.. :dilis:


Alicia engem mindig úgy megnevettetsz. :röhög:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 8 hónapja #8151 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Barátság

Anoni Mara írta: Azt hiszem, elkezdte a fórum terápiás, jótékony hatását. Mert amikor az ember a saját hülyeségén röhög, az azt jelenti, hogy kezdünk relativizálni, és látjuk a félelmeink abszurditását.
Május, lehet, hogy már egy hadosztály moderátor tart feléd, hogy letartóztassanak a téma szétoffolásáért! :humour:

Persze sajnos vannak szorongások, amiket nem tudunk így leküzdeni, meg nem lehet mindenből viccet csinálni. De ezek azok a szorongások, amiken dolgoznunk kell. Valószínűleg azokban is van egy jó adag abszurditás.
Nekem komoly vitáim voltak a pszichológusommal, hogy kinek jobb, aki azt hiszi, hogy ő Napóleon, és ebben megingathatatlan, vagy aki igazából tudja, hogy ő nem Napóleon, de azért mégis időnként azt képzeli, hogy ő, és nem tud szabadulni ettől a kényszerképzettől... Én mindig amondó voltam, hogy ha már bolond vagyok, miért nem vagyok teljesen az? Nehéz ez a folyamatos járkálás a realitás és irrealitás között, a józan ész és az elborulás között. Mert a józan ész még dorgál is az elborulások miatt. Hiszen az elborulásokkal teszem tönkre mindazt, amit a józan eszem megalkotott, létrehozott, kiharcolt. Szétszorongom az életem egy rohadt fridzsider / betegség / egy másik aktuális félelem miatt, tehát tulképp én tehetek arról, hogy nem "tökéletes" az életem. Mondhatni direkt elrontok minden jót.


Hú Mara, azt hiszem, nagyon jól megragadtad a lényeget. Ez tényleg az én drámája. Vagy épp tragikomédiája.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #8156 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Barátság

Május írta: Pont kopogtak, amikor ezt olvastam, hát ne tudjátok meg..... Egy ezredmásodpercig elhittem, hogy már itt is van a különlegesen kiképzett moderátorkommandó!!!! :üt: :üt: :üt: Lehet röhögni, tényleg röhejes vagyok! Meg az idegeim is kissé kivannak.... Azért mégiscsak köszi, ha visszahívod őket! ;)

Ez a napóleonos tök jó. Milyen jó lenne, ha valaki adna egy igazolást, hogy az abúzus megtörtént, tehát normálisak a reakcióim. Vagy nem történt meg, nem vagyok normális, de ha dolgozom az ügyön, még lehetek az. Ja, csak közben eltelik az élet!

Az igazolást neked kell kiállítani. Én megírom neked szívesen, de nem fog rajtad segíteni. :biglove:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #8158 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Barátság
Mara, Karácsony, Május, megnevettettetek, :röhög:
de! Május nem kinevettelek, mert tudom, hogy ez milyen szar, amikor az ember ennyire fél, mert én is félek még, és régen nagyon nagyon sokat féltem.. :(

És nekem nagyon jó, hogy vagytok, melengeti a szívem, ahogy itt barátkozunk.. :biglove:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.901 másodperc