Emlékek

Több
7 éve 4 hónapja #10850 Írta: távol
Emlékek téma létrehozva távol által
Sziasztok! Érdekelne Ti hogy élitek meg az emlékek hiányát vagy a hirtelen feltörő képeket, érzéseket, amik talán emlékek. Én még nem írtam történetet. Több éven keresztül abusált egy rokon. Mindig voltak emlékeim róla. Néhány hónapja járok terápiára. Úgy tűnik több történt mint gondoltam. Nem tudok mit kezdeni a hirtelen felvillanó képekkel, amik bárhol bármikor felbukkanhatnak. Félelmetes! Ti hogy kezelitek ezt? Előre is Köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10852 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Emlékek
Szia távoli!
Nekem is most kezd előjönni olyan emlék, ami korábban nem volt, pontosabban most teszek össze néhány olyan részletet, amire eddig is emlékeztem, csak most tisztul. Hát nehéz. De úgy vagyok vele, h jobb biztosan tudni a rosszat, és utána majd túlélem valahogy ezt is, ahogy minden mást is. Meg én járok terápiára is és jó, h van kivel megbeszélni, de még a pszichológusnőmnek is nehéz néha elmondani, mert az ember szégyelli. És ezen az sem segít, h tudom, h nem kell szégyellni, mert nem az én hibám. És akkor erőltetem magam. De megéri. Akkor is, ha nehéz és rossz. Tudom, h értem van, h jobban legyek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10853 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Emlékek
Szia Távol!
Ahogy mondod ez elég félelmetes valóban. Ez nehéz mindig. Sokszor otthon jönnek fel az emlékek, és ilyenkor nagyon egyedül érzem magam, és alig várom, hogy találkozzunk a pszichológussal. Nagyon magam alá tudok kerülni ettől a helyzettől. De ha rosszul érzem magam felhívhatom a pszichológust, vagy írhatok neki, meg ide is. Ezek segítenek. De néha azt kívánom, bár ne jutott volna eszembe, annyira szenvedek tőle.
Nem akarlak megijeszteni, mert azért mégiscsak jó, hogy emlékszem, és nem nyomaszt tovább.
:virág:
És majd megírod a történeted ha készen állsz rá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10858 Írta: távol
távol válaszolt a következő témában: Emlékek
Hát, tudjátok, hónapok óta olvasgatom az oldalt. Eddig talán a nárcizmusom nem engedte hogy írjak. :) De ez tényleg őrült jó érzés, hogy értitek miről beszélek. Köszönöm!!! Én is eldöntöttem, hogy emlékezni akarok, de most beijedtem. Rossz, amikor otthon jönnek a dolgok, de még rosszabb, mikor munkahelyen, utcán, stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10859 Írta: távol
távol válaszolt a következő témában: Emlékek
Mindketten azt mondjátok jobb tudni. Talán így van... Néha azért vannak kétségeim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10860 Írta: Akác
Akác válaszolt a következő témában: Emlékek
Amikor rám törtek az emlékeim teljesen kétségbeestem. Nem akartam, hogy így legyen, nem akartam az egészet! Azt mondják: "Az igazság szabaddá tesz!" Hát én ezt akkor nagyon nem így éreztem! Az emlékeim rabja lettem. Aztán ahogy telt az idő - jó sok - rájöttem, hogy mégis jobb tudni az igazságot. Sok mindent megmagyaráz. Az a pár barátom, akiknek elmondtam, ők is azt mondták, hogy így már "érthetőbb" vagyok. De főleg nekem volt fontos, hogy megtaláltam a magyarázatot sok mindenre magammal kapcsolatban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10861 Írta: távol
távol válaszolt a következő témában: Emlékek
Na hát én a kétségbeesés fázisban vagyok. És egyáltalán nem akarom hogy így legyen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10862 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Emlékek
Szerintem ez a jobb tudni-rosszabb tudni dolog egy költői kérdés, nem? Nem hiszem, hogy van választásunk. Az az emlék, ami úgy dönt, hogy előbújik, az nem kérdezi meg előre, hogy szabad-e begyönni ide Betlehemmel... Jön, és akkor fel kell dolgozni valahogy, túl kell élni valahogy. Ha választhatnánk, hogy akarunk-e tudni róla, nyilván a boldog tudatlanságot választanánk. Bár még ez sem biztos, mert azért sok mindenre magyarázatot adnak a történtek...
Szóval nem a mi döntésünk, Távol. Ezen ne gyötörd magad. Legalább ezen ne! :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10865 Írta: távol
távol válaszolt a következő témában: Emlékek
Köszönöm Mara! Igazad van. Akkor már csak a túlélni valahogy kérdés marad... Mindenkinek köszönöm a hozzászólását! Mind adott valamit. És jó érzés volt érezni a támogatásotokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10868 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Emlékek
Távol, beszéltünk erről a terápián és elvileg a tudatalatti ha már engedi az emlékezést, akkor felkészültek vagyunk az elviselésére. Persze ettől még nem lesz könnyű. De megvan bennünk az erő, h elviseljük, bármilyen nehéz legyen is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.855 másodperc