Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

segítesz nekem?

Több
9 éve 10 hónapja #1936 Írta: Amaoneth
Amaoneth válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hajnalkám írta: Hasonlóképpen gondolkozunk. Amúgy, ha így utólag visszaolvasod a kommenteket, ki lehet belőle olvasni azt is, hogy tett ő kísérletet arra, hogy jelezzen nekünk, többször is, Marylyanként és Fekete Rózsaként is akart már elmenni, tehát ha azt feltételezzük, hogy egy személyről van szó, akkor szerintem megijedhetett a felé áramló szeretettől, odafigyeléstől, érezhette annak a súlyát, hogy mi lesz, ha kiderül az azonosság. Mint aki nem akar nekünk fájdalmat, csalódást okozni, csak csapdába került. Tán csak egy kicsit több figyelmet, törődést szeretett volna, de rájött, hogy ha kiderül, hogy kettős nickje van, akkor csalódunk benne. Azt írta F. R-ként, hogy miért szeretjük, és miért lenne rá szükségünk. Szóval nekem ezekben a kommentekben őszintének tűnik, csak valahogy a halálra való célzásaival azt gondoltam, azt fontolgatja, hogy öngyilkos lesz. Tényleg jó lenne megérteni.


Valóban megpróbált megválni mindkét "személyiségtől" ès tènyleg nem úgy tűnt mintha ártani akarna. Igazad lehet , csapdában érezhette magát. Én szeretném ha visszajönne, és szeretném tudni hogy abból a törődő, másokra figyelő emberkéből mennyi az igazi. Tartsatok ostobának: szeretnék továbbra is törődni, beszélgetni vele. Szomorú ha még itt is úgy érzi másnak kell mutatnia magát mint aki, de nem szeretném magára hagyni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1937 Írta: S.N.A.F.U.
S.N.A.F.U. válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hope írta: Köszönjük, hogy figyelmeztettek minket! Köszönjük, hogy ennyire figyeltek ránk!
(A belső levelezésen ezek után elgondolkodtam… Igazság szerint valahol én is örülnék neki, de számtalan veszélyt rejt magában… ráadásul olyan veszélyeket, amit talán külső szemlélő észrevenne, de aki benne van, az nem… Nem tudom, hogy valóban jó döntés-e, ha teret adunk annak, hogy egy ilyen súlyú téma ismeretlen emberek közt személyes beszélgetésként folytatódjon…
Sérülékenyek vagyunk, könnyű rajtunk fogást találni… Ezt gondoljátok át…)


Azért viszonylag egyszerű a képlet.
A belső levelezést nem kötelező használni.
Dönthetsz úgy is, hogy nem írsz senkinek és nem is válaszolsz senkinek.
Az eset példaértékű, hogy maximális legyen a figyelem.
Tulajdonképpen akár terápiának is felfogható.
Mert azokat az ösztönöket kell így használni, amik a Ti esetetekben nem feltétlenül működnek vagy éppen túlműködnek.
Azt meg leszögezem, hogy a privát levelezést nem ellenzem és nem is támogatom, mert számomra nem veszélyforrás, éppen azért, amit leírtam.
De azért túlparázni nagy kár lenne szerintem.
Csak élesítsétek normál szintre azokat az ösztönöket és akkor egész kicsire le lehet redukálni a veszélyeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1938 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Amaoneth írta:

Hajnalkám írta: Hasonlóképpen gondolkozunk. Amúgy, ha így utólag visszaolvasod a kommenteket, ki lehet belőle olvasni azt is, hogy tett ő kísérletet arra, hogy jelezzen nekünk, többször is, Marylyanként és Fekete Rózsaként is akart már elmenni, tehát ha azt feltételezzük, hogy egy személyről van szó, akkor szerintem megijedhetett a felé áramló szeretettől, odafigyeléstől, érezhette annak a súlyát, hogy mi lesz, ha kiderül az azonosság. Mint aki nem akar nekünk fájdalmat, csalódást okozni, csak csapdába került. Tán csak egy kicsit több figyelmet, törődést szeretett volna, de rájött, hogy ha kiderül, hogy kettős nickje van, akkor csalódunk benne. Azt írta F. R-ként, hogy miért szeretjük, és miért lenne rá szükségünk. Szóval nekem ezekben a kommentekben őszintének tűnik, csak valahogy a halálra való célzásaival azt gondoltam, azt fontolgatja, hogy öngyilkos lesz. Tényleg jó lenne megérteni.


Valóban megpróbált megválni mindkét "személyiségtől" ès tènyleg nem úgy tűnt mintha ártani akarna. Igazad lehet , csapdában érezhette magát. Én szeretném ha visszajönne, és szeretném tudni hogy abból a törődő, másokra figyelő emberkéből mennyi az igazi. Tartsatok ostobának: szeretnék továbbra is törődni, beszélgetni vele. Szomorú ha még itt is úgy érzi másnak kell mutatnia magát mint aki, de nem szeretném magára hagyni.


Látom, te valóban nagyon megszeretted őt. Ha tippelhetek, akkor egyébként ő Marylyan. Sokkal nehezebb lenne elképzelni, hogy egy 16 éves lány képes legyen egy felnőtt nőt alakítani, mint fordítva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1940 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

S.N.A.F.U. írta:

Hope írta: Köszönjük, hogy figyelmeztettek minket! Köszönjük, hogy ennyire figyeltek ránk!
(A belső levelezésen ezek után elgondolkodtam… Igazság szerint valahol én is örülnék neki, de számtalan veszélyt rejt magában… ráadásul olyan veszélyeket, amit talán külső szemlélő észrevenne, de aki benne van, az nem… Nem tudom, hogy valóban jó döntés-e, ha teret adunk annak, hogy egy ilyen súlyú téma ismeretlen emberek közt személyes beszélgetésként folytatódjon…
Sérülékenyek vagyunk, könnyű rajtunk fogást találni… Ezt gondoljátok át…)


Azért viszonylag egyszerű a képlet.
A belső levelezést nem kötelező használni.
Dönthetsz úgy is, hogy nem írsz senkinek és nem is válaszolsz senkinek.
Az eset példaértékű, hogy maximális legyen a figyelem.
Tulajdonképpen akár terápiának is felfogható.
Mert azokat az ösztönöket kell így használni, amik a Ti esetetekben nem feltétlenül működnek vagy éppen túlműködnek.
Azt meg leszögezem, hogy a privát levelezést nem ellenzem és nem is támogatom, mert számomra nem veszélyforrás, éppen azért, amit leírtam.
De azért túlparázni nagy kár lenne szerintem.
Csak élesítsétek normál szintre azokat az ösztönöket és akkor egész kicsire le lehet redukálni a veszélyeket.


Csak tudnám, mi az a "normál szint". Bevallom, nem is értem teljesen, amit írsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1943 Írta: S.N.A.F.U.
S.N.A.F.U. válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hajnalkám írta: Azért ezt az IP cím dolgot nem értem teljesen. Ma már nem dinamikus IP címek vannak? Vagy hogy hívják őket.


Akkor jusson eszedbe az, hogy ha dinamikus IP-t használsz, akkor például a Youtube miért dobja olyan pontosan a hasonló videókat vagy ha éppen többször megnéztél valamit, akkor azt miért kínálja fel rögtön elsőre.
Az IP-t "manipulálni" lehet a hétköznapi felhasználóknak is, de nem akarok ötletet adni, pontosan azért, mert az anonimitás kétélű "fegyver".
Legalábbis ezen a honlapon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1945 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

S.N.A.F.U. írta: Azért viszonylag egyszerű a képlet.
A belső levelezést nem kötelező használni.
Dönthetsz úgy is, hogy nem írsz senkinek és nem is válaszolsz senkinek.
Az eset példaértékű, hogy maximális legyen a figyelem.
Tulajdonképpen akár terápiának is felfogható.
Mert azokat az ösztönöket kell így használni, amik a Ti esetetekben nem feltétlenül működnek vagy éppen túlműködnek.
Azt meg leszögezem, hogy a privát levelezést nem ellenzem és nem is támogatom, mert számomra nem veszélyforrás, éppen azért, amit leírtam.
De azért túlparázni nagy kár lenne szerintem.
Csak élesítsétek normál szintre azokat az ösztönöket és akkor egész kicsire le lehet redukálni a veszélyeket.


Tisztellek, becsüllek, mégis azt kell mondanom, hogy felkavart a hozzászólásod. Most igyekszem nem túlreagálni…
Nyilván tudom, hogy nem kötelező használni a belső levelezést, nem kötelező írni és válaszolni sem…
Nem is azt írtam, hogy ne csinálják meg, csak, hogy veszélyforrás lehet…
Persze, hogy neked nem veszélyforrás, de nekünk az… nem is részletezném tovább.
Hogy nekünk mi nem működik és épp mi működik túl, ez szerintem… nem igaz. Mi sem vagyunk mások (legalábbis én erre törekszem) csak más tapasztalatokkal éljük az életünket, másra helyezzük a hangsúlyt.
Elsősorban nem magam miatt írtam a fenti sorokat, hanem azok miatt, akik még benne vannak a mély krízisben, és gondolkodás nélkül belekapaszkodnak az első emberbe, aki feléjük nyújtja a kezét. Számukra lehet ez leginkább veszélyforrás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1946 Írta: S.N.A.F.U.
S.N.A.F.U. válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hajnalkám írta: Csak tudnám, mi az a "normál szint". Bevallom, nem is értem teljesen, amit írsz.


Például a veszélyérzet vagy az, amiről Te is írtál, hogy volt valami fura megérzésed.
Ha ez nem működik, akkor áldozattá válhatsz.
Ha meg túlműködik, akkor állandó a feszültség és teljes a bizalmatlanság, mert minden ablak mögött veszélyt érzel és nem tudod elkülöníteni mi a valós és mi nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1948 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

S.N.A.F.U. írta:

Hajnalkám írta: Csak tudnám, mi az a "normál szint". Bevallom, nem is értem teljesen, amit írsz.


Például a veszélyérzet vagy az, amiről Te is írtál, hogy volt valami fura megérzésed.
Ha ez nem működik, akkor áldozattá válhatsz.
Ha meg túlműködik, akkor állandó a feszültség és teljes a bizalmatlanság, mert minden ablak mögött veszélyt érzel és nem tudod elkülöníteni mi a valós és mi nem.


Hiába érzed a veszélyt, akkor is áldozattá válhatsz… Ha a másik dominánsabb, erősebb valamilyen formában, ha tartasz tőle, leblokkolsz és a félelemtől vezérelve teljesíted minden kérését…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1949 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

S.N.A.F.U. írta:

Hajnalkám írta: Azért ezt az IP cím dolgot nem értem teljesen. Ma már nem dinamikus IP címek vannak? Vagy hogy hívják őket.


Akkor jusson eszedbe az, hogy ha dinamikus IP-t használsz, akkor például a Youtube miért dobja olyan pontosan a hasonló videókat vagy ha éppen többször megnéztél valamit, akkor azt miért kínálja fel rögtön elsőre.
Az IP-t "manipulálni" lehet a hétköznapi felhasználóknak is, de nem akarok ötletet adni, pontosan azért, mert az anonimitás kétélű "fegyver".
Legalábbis ezen a honlapon.


Na, amennyit én értek a számítógéphez. :D De ne is adj ötleteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1950 Írta: S.N.A.F.U.
S.N.A.F.U. válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hope írta: Tisztellek, becsüllek, mégis azt kell mondanom, hogy felkavart a hozzászólásod. Most igyekszem nem túlreagálni…
Nyilván tudom, hogy nem kötelező használni a belső levelezést, nem kötelező írni és válaszolni sem…
Nem is azt írtam, hogy ne csinálják meg, csak, hogy veszélyforrás lehet…
Persze, hogy neked nem veszélyforrás, de nekünk az… nem is részletezném tovább.
Hogy nekünk mi nem működik és épp mi működik túl, ez szerintem… nem igaz. Mi sem vagyunk mások (legalábbis én erre törekszem) csak más tapasztalatokkal éljük az életünket, másra helyezzük a hangsúlyt.
Elsősorban nem magam miatt írtam a fenti sorokat, hanem azok miatt, akik még benne vannak a mély krízisben, és gondolkodás nélkül belekapaszkodnak az első emberbe, aki feléjük nyújtja a kezét. Számukra lehet ez leginkább veszélyforrás.


Ugyanerre gondoltam én is.
Amikor azt Írom, hogy TI, akkor az abúzus elszenvedőire gondolok, mivel - hála a jó égnek! - én nem vagyok ebben érintett.
Pontosan ezért nincsenek bennem bizonyos dolgok, amik Bennetek ott vannak.
Csak mutatok egy mások nézőpontot, amit érdemes lehet megfontolni.
Ha nem tetszik vagy taszít, akkor egyszerűen el lehet vetni.
És mindenféle magasztos felhang nélkül szeretném mondani, hogy Értetek teszem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1951 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

S.N.A.F.U. írta:

Hajnalkám írta: Csak tudnám, mi az a "normál szint". Bevallom, nem is értem teljesen, amit írsz.


Például a veszélyérzet vagy az, amiről Te is írtál, hogy volt valami fura megérzésed.
Ha ez nem működik, akkor áldozattá válhatsz.
Ha meg túlműködik, akkor állandó a feszültség és teljes a bizalmatlanság, mert minden ablak mögött veszélyt érzel és nem tudod elkülöníteni mi a valós és mi nem.


Értem. Csakhogy ezt hiába tudja az ember ésszel, ez nem elég. Tudod, érted, de nem biztos, hogy meg is tudod csinálni. A sérültségnek pont ez a lényege. Hogy nem működik úgy az ember, ahogy kéne. Nem az van, hogy nem akarsz, hanem hogy nem tudsz NK lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #1952 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hope írta:

S.N.A.F.U. írta:

Hajnalkám írta: Csak tudnám, mi az a "normál szint". Bevallom, nem is értem teljesen, amit írsz.


Például a veszélyérzet vagy az, amiről Te is írtál, hogy volt valami fura megérzésed.
Ha ez nem működik, akkor áldozattá válhatsz.
Ha meg túlműködik, akkor állandó a feszültség és teljes a bizalmatlanság, mert minden ablak mögött veszélyt érzel és nem tudod elkülöníteni mi a valós és mi nem.


Hiába érzed a veszélyt, akkor is áldozattá válhatsz… Ha a másik dominánsabb, erősebb valamilyen formában, ha tartasz tőle, leblokkolsz és a félelemtől vezérelve teljesíted minden kérését…


Pontosan. Sőt, még csak nem is kell tartani valakitől, és nem is kell leblokkolni. Mara is írt erről a könyvében.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 10 hónapja Hajnalkám által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1953 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

S.N.A.F.U. írta: Csak mutatok egy mások nézőpontot, amit érdemes lehet megfontolni.
Ha nem tetszik vagy taszít, akkor egyszerűen el lehet vetni.


Hát ha ezt csak így meg lehetne tenni! Mondd a bénának, hogy járjon, a vaknak, hogy lásson! Jézus képes volt erre, de ez akkor is csoda.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1990 Írta: Try
Try válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
Hogy vagy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #2002 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Try írta: Hogy vagy?


Tőlem kérded? Nem túl jól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.056 másodperc