Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

segítesz nekem?

Több
9 éve 10 hónapja #1915 Írta: Ocsisajt
Ocsisajt válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
De itt más a helyzet: lelkileg sérülékeny embereket tett lóvá, nem segélyszolgálatosokat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #1917 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Ocsisajt írta: De itt más a helyzet: lelkileg sérülékeny embereket tett lóvá, nem segélyszolgálatosokat...


Én egyelőre nem úgy érzem, hogy lóvá tett, sokkal inkább, hogy komoly baja van.

Más: jó az avatarod. :)
Utolsó szerkesztés: 9 éve 10 hónapja Hajnalkám által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1918 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
Mindenesetre nem tartom kizártnak, hogy ezért akart eltűnni, mint Fekete Rózsa, mert érezte, hogy nem lesz jó vége a kettős nicknek. Csak hát tény, hogy Fekete Rózsával mindenki többet foglalkozott, őt ugye mindenki szerette, aggódtunk érte, és talán nehéz lemondani a szeretetről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1919 Írta: Mira
Mira válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hajnalkám írta: Mira, szerinted fog még jelentkezni? Marylyan néven nem tud, tehát nevezzük Fekete Rózsának.


a helyzet az, hogy én személy szerint felkerestem marylyan-t valamiért (moderátorok kérését tiszteletben tartva nem mondom, hogy miért) és rengeteg információt megtaláltam róla az interneten és ehhez semmi más nem kellett csak a felhasználó nevére kerestem rá.
az interneten találtak eléggé eklektikusak voltak, sokszor, sok helyen megjelent ugyanez a történet. rengetek közösségi oldalon és fórumon létezik ez a felhasználó és a valódi személyt sem volt nehéz megtalálni. (tehát ha olvasod ezt, akkor üzenem, hogy változtass felhasználónevet és óvatosabban adj ki információkat magadról, mert jelenleg pár kattintással el lehet jutni a valódi nevedhez).
azt tudom, hogy abban a telefonos esetben az illetőnek még volt 1-2 kósza próbálkozása, de hamar feladta és amint lebukott, szinte azonnal meg is szűnt a telefonozás. talán elkezdett másik segályszolgálatot hívni, ha addig még nem tette.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1920 Írta: Ocsisajt
Ocsisajt válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
Hajnalkám, tisztelem benned, hogy még most is ilyen toleráns maradsz. Nem Marylyan volt, akinek egyszer írt valaki, hogy vegye le a számlaszámát a blogjáról? Nyilatkozott is egyszer valami videót láttam vele. Ha ez kiderül, megint csak ránk sütik, hogy az abúzus csak egy mese... Úgyhogy én nem tudok annyira toleráns lenni, bocsi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1922 Írta: Mira
Mira válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Ocsisajt írta: Hajnalkám, tisztelem benned, hogy még most is ilyen toleráns maradsz. Nem Marylyan volt, akinek egyszer írt valaki, hogy vegye le a számlaszámát a blogjáról? Nyilatkozott is egyszer valami videót láttam vele. Ha ez kiderül, megint csak ránk sütik, hogy az abúzus csak egy mese... Úgyhogy én nem tudok annyira toleráns lenni, bocsi.


de igen, ő volt az és a videót én is láttam, ezért teljesen hitelesnek gondoltam ezt a személyt. privátban beszélgettem vele és ezzel nem akarok visszaélni, de annyit elmondanék, hogy meglepődött, hogy ilyen hamar rátalálni a személyes dolgaira.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1923 Írta: Gomb
Gomb válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
(Eddig sosem szóltam hozzá, de ez kicsit aggaszt.)
Miért tiltottátok le egyiket, de nem a másikat? Ha valóban egyazon személyről van szó, akkor ez semmit sem ér, ha viszont esetleg tévedtek, akkor nagyon rossz ötlet!
Nem hiszem, hogy gyakori lenne az azonos IP-cím, mert nem értek teljesen hozzá, és ahhoz mondjuk szerintem legalábbis egy háztömbben kéne lakniuk, és valami kis szolgáltatótól szerezni az internetet, de azért az IP-cím még nem egy ujjlenyomat vagy ilyesmi.
A google találatai alapján amúgy Marylyan nem idén írt először a történetével kapcsolatban, és olyan markánsan elüt a stílusa Fekete Rózsától, hogy azért érdemes lenne megvárni valami reakciót - bármelyiküktől!
Az ide feltöltött rajzán nagyon homályosan látszik az aláírás, de nekem más jellegűnek tűnik, mint Fekete Rózsa írásképe, más a rajzeszköz, máshogy vannak befotózva a képek... Persze a stílust és a rajzot is lehet szándékosan különbözően készíteni, könnyen meglehet, hogy valóban egy személy két nickje, lehet, hogy a történetek közül mindkettő igaz, mindkettő hamis, csak az egyik, akármi, de szerintem nem lenne jó beleesnetek abba a hibába, hogy túl hamar ítéltek. Hisz néhányatoknak is a túl hamar ítélés okozott már fájdalmat, szóval körültekintőbbnek kellene lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1926 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Ocsisajt írta: Hajnalkám, tisztelem benned, hogy még most is ilyen toleráns maradsz. Nem Marylyan volt, akinek egyszer írt valaki, hogy vegye le a számlaszámát a blogjáról? Nyilatkozott is egyszer valami videót láttam vele. Ha ez kiderül, megint csak ránk sütik, hogy az abúzus csak egy mese... Úgyhogy én nem tudok annyira toleráns lenni, bocsi.


Nem értem, miért sütnénk ránk, hogy az abúzus mese? Én azt gondolom, Marylyannal is megtörténhetett. Ettől akár meg is lehet zakkanni, ami elég ijesztő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1927 Írta: Amaoneth
Amaoneth válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hajnalkám írta: Mindenesetre nem tartom kizártnak, hogy ezért akart eltűnni, mint Fekete Rózsa, mert érezte, hogy nem lesz jó vége a kettős nicknek. Csak hát tény, hogy Fekete Rózsával mindenki többet foglalkozott, őt ugye mindenki szerette, aggódtunk érte, és talán nehéz lemondani a szeretetről.

Én is gondoltam erre. Akkor is szeretném ha nem bujkálna, és elmondaná mi vitte erre mert sok agggodalmat okozott. Tudni szeretném melyikük, vagy mi igaz kettejükből. Itt mind sebeket hordozunk, ezért nem akarok ítélkezni a két személyiség miatt. Remélem nem rosszindulatból tette amit tett, és szeretném érteni az okokat. Nem biztos hogy rossz ember lapul az álarcok mögött (bár tudom erre is van esély) De ott van az a lehetőség is amit Gomb írt: mi van ha tényleg nem egy emberről van szó?
Akkor most hogy érezheti magát?
Szóval ha olvasod: kérlek, válaszolj, ha meg tudod tenni. Nem számon kérni akarlak. csak érteni szeretném mi történik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1928 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
Én egyelőre nem találok szavakat.
Kétség, zavarodottság , félelem és bizalmatlanság van bennem…
Talán kettős én, talán egy személyben egy időben élő felnőtt és gyermek… A felnőtt volt Marylyan, a gyermek Fekete Rózsa… Talán a „kettőjük” története valójában egy élet… Talán így próbálta feldolgozni, talán csak az egyik igaz, talán mindkettő… talán csak átvert itt mindenkit… talán nem, és valóban segítség kell neki, mégpedig sürgősen…
Nem tudom, nem látok tisztán… most nem... :(

Köszönjük, hogy figyelmeztettek minket! Köszönjük, hogy ennyire figyeltek ránk!
(A belső levelezésen ezek után elgondolkodtam… Igazság szerint valahol én is örülnék neki, de számtalan veszélyt rejt magában… ráadásul olyan veszélyeket, amit talán külső szemlélő észrevenne, de aki benne van, az nem… Nem tudom, hogy valóban jó döntés-e, ha teret adunk annak, hogy egy ilyen súlyú téma ismeretlen emberek közt személyes beszélgetésként folytatódjon…
Sérülékenyek vagyunk, könnyű rajtunk fogást találni… Ezt gondoljátok át…)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1930 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: segítesz nekem?
Le vagyok döbbenve... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1931 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hope írta: Köszönjük, hogy figyelmeztettek minket! Köszönjük, hogy ennyire figyeltek ránk!
(A belső levelezésen ezek után elgondolkodtam… Igazság szerint valahol én is örülnék neki, de számtalan veszélyt rejt magában… ráadásul olyan veszélyeket, amit talán külső szemlélő észrevenne, de aki benne van, az nem… Nem tudom, hogy valóban jó döntés-e, ha teret adunk annak, hogy egy ilyen súlyú téma ismeretlen emberek közt személyes beszélgetésként folytatódjon…
Sérülékenyek vagyunk, könnyű rajtunk fogást találni… Ezt gondoljátok át…)

Teljesen jól látod, Hope. Ezért töprengünk mi is az eleje óta. Féltünk titeket. Most már ti is látjátok a veszélyeket.
De azért egy ilyen incidens miatt nem fogjuk feladni. Menjen tovább az élet, kicsit óvatosabban. És áldassék a moderátorok neve. :cheer:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #1932 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Amaoneth írta:

Hajnalkám írta: Mindenesetre nem tartom kizártnak, hogy ezért akart eltűnni, mint Fekete Rózsa, mert érezte, hogy nem lesz jó vége a kettős nicknek. Csak hát tény, hogy Fekete Rózsával mindenki többet foglalkozott, őt ugye mindenki szerette, aggódtunk érte, és talán nehéz lemondani a szeretetről.

Én is gondoltam erre. Akkor is szeretném ha nem bujkálna, és elmondaná mi vitte erre mert sok agggodalmat okozott. Tudni szeretném melyikük, vagy mi igaz kettejükből. Itt mind sebeket hordozunk, ezért nem akarok ítélkezni a két személyiség miatt. Remélem nem rosszindulatból tette amit tett, és szeretném érteni az okokat. Nem biztos hogy rossz ember lapul az álarcok mögött (bár tudom erre is van esély) De ott van az a lehetőség is amit Gomb írt: mi van ha tényleg nem egy emberről van szó?
Akkor most hogy érezheti magát?
Szóval ha olvasod: kérlek, válaszolj, ha meg tudod tenni. Nem számon kérni akarlak. csak érteni szeretném mi történik.


Hasonlóképpen gondolkozunk. Amúgy, ha így utólag visszaolvasod a kommenteket, ki lehet belőle olvasni azt is, hogy tett ő kísérletet arra, hogy jelezzen nekünk, többször is, Marylyanként és Fekete Rózsaként is akart már elmenni, tehát ha azt feltételezzük, hogy egy személyről van szó, akkor szerintem megijedhetett a felé áramló szeretettől, odafigyeléstől, érezhette annak a súlyát, hogy mi lesz, ha kiderül az azonosság. Mint aki nem akar nekünk fájdalmat, csalódást okozni, csak csapdába került. Tán csak egy kicsit több figyelmet, törődést szeretett volna, de rájött, hogy ha kiderül, hogy kettős nickje van, akkor csalódunk benne. Azt írta F. R-ként, hogy miért szeretjük, és miért lenne rá szükségünk. Szóval nekem ezekben a kommentekben őszintének tűnik, csak valahogy a halálra való célzásaival azt gondoltam, azt fontolgatja, hogy öngyilkos lesz. Tényleg jó lenne megérteni.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 10 hónapja Hajnalkám által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1934 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Anoni Mara írta: Teljesen jól látod, Hope. Ezért töprengünk mi is az eleje óta. Féltünk titeket. Most már ti is látjátok a veszélyeket.
De azért egy ilyen incidens miatt nem fogjuk feladni. Menjen tovább az élet, kicsit óvatosabban. És áldassék a moderátorok neve. :cheer:


Nem is azt mondom, hogy fel kell adjuk, csak sokkal jobban oda kell figyelnünk.
Igyekszem én is úgy jelen lenni a fórumon, hogy ne adjak támpontot abban, ki is vagyok én… Sokszor írtam volna kommentet szívem szerint, végül mégsem tettem, mert ahhoz egy picivel többet kellett volna elárulnom magamból, mint amit úgy érzek, hogy még biztonságos. Nem olyan személyes, de több… és szűkülne a kör…
Mara, Levendula! Büszke vagyok rátok, amiért ilyen felelősségteljesen csináljátok az oldalt! Minden elismerésem a tiétek és őszintén köszönöm, amit értünk tesztek! Ha „nagy” leszek és lesz rá módom, meghálálom! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #1935 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: segítesz nekem?

Hope írta: Mara, Levendula! Büszke vagyok rátok, amiért ilyen felelősségteljesen csináljátok az oldalt! Minden elismerésem a tiétek és őszintén köszönöm, amit értünk tesztek! Ha „nagy” leszek és lesz rá módom, meghálálom! :)

:szív: :szív: :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.985 másodperc