Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Alvásproblémák

Több
8 éve 7 hónapja #8506 Írta: Anoni Mara
Alvásproblémák téma létrehozva Anoni Mara által
Nektek is vannak gondjaitok az alvással? Van valami jó módszeretek? Én már sok mindent kipróbáltam, de igazán egyik sem vált be. Vannak jó periódusaim, de aztán jön a nemalvós korszak, ez több hónapig is eltart. Utána jön egy-két jó hónap, majd kezdődik elölről. Elalvási gondjaim nincsenek, sőt. Viszont 3-4 tájban felébredek, és nem bírok már visszaaludni. Az egyetlen, ami segített eddig, az a Frontin, viszont az nappalra is kiüt + nem szeretnék rászokni. Próbáltam már rendes altatót is, az nagyon félelmetes volt, emlékszem, egyedül voltam otthon a gyerekekkel, bevettem egy altatót. Majd leültem a géphez, várva a hatást. És jött. Egyszer csak úgy éreztem, nem bírok elmenni az ágyig. Baromi félelmetes volt. Viszont 3-kor felébredtem akkor is.
Nehéz így dolgozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8507 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
:(
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja Május által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 7 hónapja #8508 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Nekem még anno melatonint javasolt a pszichológusom, akkor utána olvastam.

www.hormonharmonia.hu/mi-tortenik-vele-h...gy-egeszseges-alvas/

De okozhat más hormonprobléma is alvászavart, érdemes vérvételkor kérni a tsh szint ellenőrzését.

Nekem is volt az utóbbi periódusban alvászavarom, heteken át felkeltem hajnalban. Rettenet fárasztó. Aztán jól besötétítettem, korábban kezdtem el lefeküdni, sport, nyugtató tea, hormonpótlás, meditáció. Egyszer csak elmúlt . De nálam is visszatérő vendég szokott lenni ez a dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #8509 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Ma írattam Stilnoxot. Róla itt: www.egeszsegkalauz.hu/product/1586
Amikor nem dolgozok, akkor nem zavar, h későn fekszek és korán kelek, mert van időm délután aludni és akkor 2-3 órát is simán alszok, ha fel nem ébreszt valaki. De ha munka van akkor nagyon rossz, ha fél négytől fél hatig már nem tudok visszaaludni és utána már fel kell kelni és aztán este hatig míg haza nem érek aktívnak kell lenni. Este is hol elalszok hol nem. Ha kiszámolom, h fél tíztől fél hatig aludni kéne, akkor biztos, h éjfélig nem jön álom a szememre.
Néha szedtem xanaxot, mert azt írtak altató helyett, de attól nem aludtam mindig, csak nem lettem ideges, h nem tudok aludni - hogy aztán később az ideg miatt ne tudjak. Nálunk lehet, h genetikai is, mert nagyanyám is felébred éjjel, ül két órát az ágyban, aztán visszaalszik. Szerencsére keveset dolgozok, és így ha nem bírok aludni, akkor tévézek vagy netezek. nem kell gyógyszer akkor. Elég szabad életet élek és így nem zavar annyira. Csak amikor az aktív munkás időszak jön, de az csak évi 3 hó.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 7 hónapja kv által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8510 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Sosem aludtam rendesen, es en mar hozzaszoktam ahhoz, hogy 3-4x felebredek. Szerintem az okozza, hogy allandoan porog az agyam, es nem birok leallni. Elalvasnal is mindig stresszben vagyok. Sok ido kell, mire elalszom, es sok ido kell ahhoz is, hogy kikeljek az agybol. Szeretek egy orat fekudni, gondolkozni, merengeni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8511 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Alvásproblémák

kv írta: de attól nem aludtam mindig, csak nem lettem ideges, h nem tudok aludni

:röhög:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8512 Írta: Sunny
Sunny válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Én gyógyszerrel alszom (antipszicho, antidepi, rivo+ néha alkohol), de még gyakran így sem megy! Nekem elalvási problémáim vannak, plusz rémálmaim, amikre akkor is felriadok, ha este kiütöm magam. Én pont reggel, világosban tudnék már elaludni, amikor csörög a wekker. :üt: De úgy, hogy majdnem minden reggel elalszom + munkába menet a buszon is. 2 kávé+2 energiaital kell, mire használható leszek. Egyszerűen nem tudok elaludni, de ami segít langyos tej (tényleg segít, én se hittem volna! :ohmy: , és van olyan, ami 33kcal/dl - az evészavaros sorstársaknak ;) ), nagy, puha mackóm, és -ez most lehet, hogy valakinél szentségtörésnek számít :blush: - de kutya az ágyban. Imádom érezni az illatát, és hallgatni az elégedett szuszogását, valahogy megnyugszom. :szív: (Nem kaukázusim van ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8513 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Tényleg, néha én is macskával alszok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8514 Írta: jelen
jelen válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Mara tök ugyanez volt nekem is. Folyamatosan felkeltem szinte percre pontosan hajnalba 3-4 óra fele, és nem tudtam visszaaludni. Frontint szedek 0.5 öst fél éve csak estére. Lehet hozzá lehet szokni, de ez szerintem gyenge ( nekem pont elég ) és legalább tudok aludni. Mert a kialvatlanság meg főleg kikészít. Lehet nem a legjobb megoldás, de mással nem sikerült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8516 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Nahát, megint mennyi hasonlóság. Én is nehezen tudok elaludni. Halálra idegesít, hogy a párom csak elfordul, és már szuszog is. Akkor meg attól nem tudok aludni. :üt:
Aztán fölkelek 2-3 körül, és nem tudok visszaaludni, és kezdődik minden elölről. Reggel, meg mikor a legjobban alszom föl kell kelni.
Így tényleg nehéz dolgozni, pláne gyerekek között. Nálam is vannak jobb időszakok, viszont akkor zaklatottak az álmaim.
Jelenleg még nincs rá megoldásom. Próbáltam a valeriána relaxot. Néha segít elaludni, néha nem, viszont akkor is fölébredek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8517 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Alvásproblémák

Ági40 írta: . Próbáltam a valeriána relaxot. Néha segít elaludni, néha nem, viszont akkor is fölébredek.


Ági, a Valeriánából van egy éjszakai változat is, valami Valeriana Night vagy mi, abban van még citromfű pluszban (ha jól emlékszem). Tegnap pont ajánlották.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8518 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Nekem egész életemben probléma volt az alvás, kivéve, amikor tartósan "gyógyszarokat" szedek, mint most is, 13 éve egyfolytában. Igazatok van, hogy nem akartok rászokni, mert én most ott tartok, hogy néha véletlenül nem szedtem be valamit, és csodák csodájára energikusabbá váltam. Így most csökkentem a "mérgeket". De csak addig szeretnék elmenni, hogy nehogy alvászavaraim legyenek, mert attól kikészülök.. Szerintem azért is tudom csökkenteni a szereket, mert használ a pszichológus. Tegnap voltam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #8525 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
Köszönöm az ötleteket! A Valériánás cuccok nagyon leszedálnak, és borzasztó depressziós leszek tőlük, még fiatalabb koromban próbáltam. De a többi jó lehet. Az a baj, hogy este sosem tudja az ember, hogy hogy fog (vagy hogy nem fog...) aludni. Mert pl. tegnap, ha tudtam volna, hogy 3 és 5 között nem alszom, akkor biztos beveszek valamit...
De mikor sikerül átaludni egy éjszakát, az meg micsoda sikerélmény!

Ami a kivizsgálást illeti, Karácsony, no way...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 7 hónapja #8526 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
:röhög: take it easy Mara! :) csak, ha arra jársz, annyit irass rá a papírra, hogy tsh, ugyanis nem csinálják meg alapból, de nem is jelent plusz terhet...

a hormon dolog okozza az alvászavart, vagy lehet a lábbal is kapcsolatos, a cikket azért linkeltem be, mert teljesen átfogó képet ad az egészről, nekem sokat segített. Az én esetemben teljes mértékben a stresszről van szó, ami a szimpatikus idegrendszert terheli meg, amiatt pedig a hormonegyensúlyom bomlik fel.
A melatonint sem akartam beszedni, amikor a pszichológusom javasolta, mert minden bogyótól kivagyok. Amúgy teljesen ártalmatlan, nem gyógyszer, nem nyugtató, hanem ad plusz hormont (alvásért felelős hormon). Nekem ez a szó is ijesztő amúgy. Végül csak nem úsztam meg, de nem ezt szedem, mert más derült ki, azóta a durva rohamaim nincsenek. Nekem nem csak alvásproblémám volt, hanem tudatbeszűkülten riadtam fel hajnalban, oxigénhiányosan, és szaladgáltam a lakásban, mint egy veszett egér, és azt éreztem, hogy menekülnöm kell, veszély van, baj van. Konkrétan kiugrottam az ágyból.

Ma csak szimplán felriadtam kétszer, mert pár napig nem szedtem a gyógyszerem, de ha szedem, akkor már ez sincs. Nekem ennyit megért ez a kivizsgálósdi, na meg, hogy a pszichológusommal át tudtam beszélni a gyógyszerfóbiámat, és megnyugtatott, hogy ez segíteni fog. És úgy lett. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 5 hónapja #8530 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Alvásproblémák
:virág:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja Május által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 1.044 másodperc