Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Segítség kéne

Több
9 éve 3 hónapja #4920 Írta: Ági40
Segítség kéne téma létrehozva Ági40 által
Arról van szó, hogy most az ünnep miatt 3 hete találkoztunk a pszichológusommal. Az ünnep alatt a párom dolgozott, szörnyen egyedül éreztem magam, jött egy két plusz probléma. A lényeg, hogy nem tudom mi ütött belém, de szándékosan ráejtettem a kezemre a súlyzómat. Most zúzódás miatt szorító kötést tettek rá a sebészeten. A gondom az, hogy holnap (szerdán) Kéne mennem terápiára, de eléggé félek, hogy mit fog szólni a pszichológusom. Vagy mit mondjak neki mi történt? Szeretnék menni , mert már így is régen voltam, de talán le kéne mondanom.
Vagy most mit kéne csináljak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4922 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Ági, tudod jól, hogy mit kéne, hogy csináljál. Ha szándékosan ejtetted rá, akkor meg pláne pszichológusnál a helyed. :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4923 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Talán tudom Mara igen! De eléggé ideges vagyok már most! Csak sóhajtozok nagyokat, hogy most mi lesz,

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4926 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Persze, hogy ideges vagy. Nem masszázsra mész. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4927 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Lehet megint hányni fogok! B)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4928 Írta: Hope
Hope válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Ági, nehéz erről beszélni még egy pszichológussal is. Megértem a félelmeidet, de hidd el, egy jó szakember nem fog elítélni emiatt, ő érti, miről szól ez az egész öndestruktív viselkedés.
Én hosszasan csak hebegtem-habogtam, mire sikerült szóbahoznom.
De tudd, amint elmondod, már nem lesz olyan nagy súlya.
Rendben lesz minden! :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 3 hónapja #4930 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Annyira átérzem ezt Ági...én is megyek holnap és én is arra készültem itt magamban, hogy én inkább semmit sem fogok mondani a szünet alartt velem történtekből, és már el is kezdtem mindent lenyomni magamban...vagyis ez már a befejező folyamat vége, hogy nem mondom el. Nem vagyok normális, pont arra vágytam, hogy megbeszélhessem, aztán arra jutottam, hogy ez a szünet miatt volt, az elválás miatt és most meg ellenérzésem is van, de persze várom. Viszont elegem is van...
Szóval sztem én is fogok beszélni...meg te is..:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4931 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Segítség kéne

karácsony írta: Annyira átérzem ezt Ági...én is megyek holnap és én is arra készültem itt magamban, hogy én inkább semmit sem fogok mondani a szünet alartt velem történtekből, és már el is kezdtem mindent lenyomni magamban...vagyis ez már a befejező folyamat vége, hogy nem mondom el. Nem vagyok normális, pont arra vágytam, hogy megbeszélhessem, aztán arra jutottam, hogy ez a szünet miatt volt, az elválás miatt és most meg ellenérzésem is van, de persze várom. Viszont elegem is van...
Szóval sztem én is fogok beszélni...meg te is..:-)


Előbb vagy utóbb beszélni fogtok. Ha nem holnap, hát máskor. A terápia már csak így működik. Lehet, hogy kell, hogy néha ne sikerüljön beszélni, hogy átérezze az ember, hogy mekkora barom, hogy nem ragadta meg az alkalmat. Annál jobb lesz, mikor végre sikerül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4933 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Köszi a hozzászólásokat! Most gyűjtöttem egy kis erőt! :) :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4937 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Értetek vannak, ne féljetek beszélni! Kinek, ha nem nekik? :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 3 hónapja #4940 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Haha..azt már éreztem párszor Mara:-)
Azt hiszem részemről ez nem annyira félelem Kv...vmi màs, de már elmúlt..remélem.vagy a sebezhetőség már megint...mindegy. nem tudom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4941 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Segítség kéne

karácsony írta: Haha..azt már éreztem párszor Mara:-)
Azt hiszem részemről ez nem annyira félelem Kv...vmi màs, de már elmúlt..remélem.vagy a sebezhetőség már megint...mindegy. nem tudom.


Persze, mindannyian éreztük már ezt... Én nagyon gyakran éreztem. Mindig elégedetlen voltam magammal. A gyógyulással is nehéz szembenézni.
De talán ezek a nehézségek teszik a terápiát olyan eredményessé. Ha nem lenne ilyen küzdelmes, nem lenne ilyen eredményes.

Ági, milyen volt? Hogy bírtad?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4948 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Segítség kéne
Nagyon meg vagyok könnyebbülve. Odaúton az autóban már rettentően ideges voltam. Gondoltam, ha az árokba csúsznék a kocsival, akkor nem tudnék menni, és meg sem kéne magyaráznom, hogy miért. Aztán az jutott eszembe, hogy egyszerűen leszedem a kötést, és akkor talán észre sem veszi. . De akartam róla beszélni. Aztán mikor ott voltam, csak takargattam a kezem, meg pakolásztam, de mikor már ez nagyon feltűnő volt megkérdezte, hogy vagyok. Akkor elővettem a kezem, gondoltam lesz ami lesz.. Rá is kérdezett, és kicsit habogva elmondtam, hogy rágurult a súlyzó, ami nem teljesen volt véletlen. Ekkor egy nagy kő esett le a szívemről. Mondtam, hogy féltem, hogy kikapok tőle ezért. De aztán mire ezt kimondtam, már éreztem, hogy nem tenne ilyet. ezzel be is indultak a dolgok, és már sokkal lazább voltam.
Örülök, hogy beszéltem róla, jól fogok ma aludni. Köszi nektek is. :szív: :virág:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 3 hónapja #4964 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Segítség kéne

Anoni Mara írta:


Persze, mindannyian éreztük már ezt... Én nagyon gyakran éreztem. Mindig elégedetlen voltam magammal. A gyógyulással is nehéz szembenézni.
De talán ezek a nehézségek teszik a terápiát olyan eredményessé. Ha nem lenne ilyen küzdelmes, nem lenne ilyen eredményes.
[/quote]

Hogy érted, hogy nehéz szembenézni a gyógyulással? Amúgy van olyan, hogy egy szép verőfényes napon egyszercsak úgy ébredünk, hogy meggyógyultam? :) vagy észreveszem, hogy már jó. Nekem mostanában múlnak a pánikrohamok, és tök jó lenne úgy ébrednem egy napon, hogy ez már nem lesz soha többet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #4976 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Segítség kéne

karácsony írta: Hogy érted, hogy nehéz szembenézni a gyógyulással? Amúgy van olyan, hogy egy szép verőfényes napon egyszercsak úgy ébredünk, hogy meggyógyultam? :) vagy észreveszem, hogy már jó. Nekem mostanában múlnak a pánikrohamok, és tök jó lenne úgy ébrednem egy napon, hogy ez már nem lesz soha többet.


Nem tudom, mit jelent a gyógyulás, de javulás mindenképpen van. Kevesebb a szorongás, vagy ha van, akkor helyén kezeled, tudod, honnan fakad. Nem bünteted már annyira magad stb. És ezt a javulást is fel kell dolgozni, mint minden változást. Az egyik feled visszahúz, a másik menne előre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.605 másodperc