Oszd meg, hogy segíthess!

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: szülő/ anyuka/ véleménye

szülő/ anyuka/ véleménye 2017 okt. 27 13:05 #11619

• valaki
  • valaki profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
Szeretném megtudni más anyukák, de ezt idézőjelbe tenném , hogy álltak az esethez. Az enyém engem tart hibásnak, mert vele ilyen nem történt meg biztos én voltam a kezdeményező.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

szülő/ anyuka/ véleménye 2017 okt. 31 18:02 #11625

• nyugodt
  • nyugodt profilkép
  • TÁVOL
  • Arany fokozatú fórumozó
Az enyém úgy tett, mintha nem tudná - nem érne rá tudni -, hogy mi folyik a családjában. Nem mondtam el neki, inkább elfelejtettem úgy negyven évre. De tudom, ha elmondtam volna, fontosabb lett volna a "mit szólnának ehhez mások, csak senki meg ne tudja", mint az, hogy én mit érzek. Ezt onnan tudom, hogy amikor apám a bátyámat kergette a lakásban elborult fejjel, üvöltve, hogy "megölöm!" (mert a bátyám elkezdte olvasni az újságot bent a szobájában, s így nem apám volt az első, aki olvashatta), akkor anyám csak idesen csítítgatta, hogy "ne ilyen hangosan, még meghallják a szomszédok!" Azt nem mondta, hogy minek üvöltözik a saját fiával egy újság miatt... mert nyilván ő is félt.
Mindebből azt szűrtem, és most is azt szűröm le, sosem állt vollna mellém. Éppen ezért, bár apám talán többet ártott, mégis anyámra haragszom jobban. Nagyon nehezemre esik elfogadni anyaként, hogy egy anya nem a gyerekei mellé áll. Pedig sajnos annyi példa van erre csak itt a fórumon is :(

szülő/ anyuka/ véleménye 2017 nov. 01 14:37 #11627

• valaki
  • valaki profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
Én is sokáig magamba zártam ami történt. Engem nem apukám, hanem a bátyám "használt". Apukám már nem él, bátyámmal nem állunk szóba. Pár éve egyre többet tör fel bennem. Ezért szóba hoztam "anyukámmal". 100 százalékig biztos vagyok benne hogy tudtak róla, de könnyebb volt a kis gyereket kurvának nevezni, akit hajt a vére. Mikor mondtam neki , azt mondta hagyjuk a múlttat, vagy hogy mindig nagy a fantáziám. Valamelyik nap meg azt vágta a fejemhez neki is volt fiú testvére meg unokatestvér is , vele miért nem csináltak ilyet / mert normális ember ilyet nem tesz /. Én is anya meg már nagymama vagyok de a saját gyerekemet sose nevezném hazugnak.
Ahogy öregszem egyre többször jut eszembe, hogy nem volt aki megvédjen, sőt még egy 7 éves gyerekre mondtak olyan dolgokat amit anyuka nagymama nem mondana. Évekig elástam mélyre az emlékét is, de mióta a hírekben is egyre több ilyen eset lát napvilágot, meg mivel "anyukám" idős kora miatt velünk él egyre többször tör fel bennem a múlt.
Amúgy nem sokra várnék tőle, csak arra annyit mondjon igen így volt, nem voltam ott nem tudtalak megvédeni.
Én a gyerekeimért a tűzbe is bementem volna.
Remélem valaha a lelkiismerete fel fog ébredni, bár lehet hiú remény mert , megnyugtatja magát azzal erről én tehetek. :(

szülő/ anyuka/ véleménye 2017 nov. 09 14:12 #11633

• Marika
  • Marika profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
Én nagyon sokat vártam míg szembesítettem a családot a dologgal. Anyukám nem tudja elhinni, hogy ez megtörténhetett, mert semmi jele nem volt. Anyukám kételkedik, látom rajta, hogy tipródik kinek adjon igazat, azt hiszi, hogy bosszúból találtam ki az egészet, mert apukámmal összevesztünk más miatt. Hogyan tudnám meggyőzni anyukámat az igazságról?
Oldalmegjelenítési idő: 0.443 másodperc
Go to top