Tényleg segít a vallás?

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5453 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Kedves Delila, ezt a világ legjobb szöveget ismerem. Ez a nárcisztikus személyekre jellemző,akik kezelést igényelnének a nagyfokú önbizalomhiány miatt. A környezetüktől származó dícséret csak átmeneti táplálék. Az egyik legnehezebb patológiai esetnek gondolom a szeretet szemszögéből nézve. Sosem lehet az elég jó,aki főként családtag,és ez a saját, a másikra kivetìtett önarckép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5455 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Delila, nem Isten hagyja ezt a sok gonoszságot, hanem az ember. Nehéz volt ezt megértenem, és nekem is fájt azelőtt, hogy az ártatlan gyerekek miért... de azóta már megértettem, hogy Isten nem avatkozik közbe. Nekünk adta a Földet, a mi kezünkbe, és nem állíthatja meg a rosszat, mert nem robotoknak teremtett minket, hanem önállóan gondolkozó és dönteni képes lénynek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5457 Írta: Portugál
Portugál válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Delila, a szívemből szólt, amit írtál. Elképzelhetetlen szörnyűségek történnek a világban, és amikor az ember felveti, hogy Isten mindezt vajon miért hagyja, akkor jönnek az "Istennek mindennel valamilyen szándéka van" meg az "Isten tudja, hogy mi, miért történik" szövegek, amelyektől – már bocsánat – falra tudnék mászni. :dühös:
És hát igen, ez az "elmegyünk, és meggyónjuk" hozzáállás is elég dühítő tud lenni. Gyónás, bűnbocsánat, viszontlátásra. Most akkor hogy van ez...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5458 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Egy időben én is nagyon dühös voltam Sok mindenért okoltam a vallást,és okolom ma is.
Aztán rájöttem,hogy nekem mennyire nehéz volt ebből úgy felébrednem, hogy ma már saját hitem van. Letérni a hit útjáról egyenlő azzal,hogy elveszíted a biztonságérzeted. Egyáltalán nem könnyű. Akik ezekkel a mondatokkal védik a zónájukat,félnek attól,aki megingatja őket a hitükben,mert azzal a biztonságot veszítik el. Ez mutatja azt is,hogy ez a fajta vallásos hit nem lehet elég erős, csak illúzió. A valami magasztoshoz tartozás ugyanúgy függővé tesz. Ezért kell megértenie a vallásos és nem vallásos embernek egymást,mert mindenki hisz valamit,de az igazi igazság mindenkinek önmagában van. A rossz is és a jó is. Az Istenhit nèlkül nem tudom,mennyivel lenne kevesebb jó ember a földön. De én inkább a buddhistáknak hiszek.:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5459 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
A moderátorokat mindig kitöri a frász, mikor ez a topik felbukkan, illetve mikor a téma máshol előjön... És meg is értem őket: nagyon nehéz úgy beszélni erről a témáról, hogy ne sértsünk vele valakit. Ha hívő szól hozzá a témához, akkor rendszerint a hittérítés kategóriáját súrolja, és kirekeszti a nem hívőket, illetve a más vallásúakat. Ha ateista szól hozzá, az bántó lehet a hívőknek. Szerintem a vallás magánügy, ha valakinek segít, az jó, ha meg nem, ő más úton kell járjon.
Jó lenne, ha a téma lekerülne a terítékről, mert teljesen félreviszi a beszélgetéseket, és felesleges indulatokat kavar...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5462 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Ez így van!Engem spec. nem zavarna már,ha lekerülne,mert értelmetlennek tartom én is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5473 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

Anoni Mara írta: A moderátorokat mindig kitöri a frász, mikor ez a topik felbukkan, illetve mikor a téma máshol előjön... És meg is értem őket: nagyon nehéz úgy beszélni erről a témáról, hogy ne sértsünk vele valakit. Ha hívő szól hozzá a témához, akkor rendszerint a hittérítés kategóriáját súrolja, és kirekeszti a nem hívőket, illetve a más vallásúakat. Ha ateista szól hozzá, az bántó lehet a hívőknek. Szerintem a vallás magánügy, ha valakinek segít, az jó, ha meg nem, ő más úton kell járjon.
Jó lenne, ha a téma lekerülne a terítékről, mert teljesen félreviszi a beszélgetéseket, és felesleges indulatokat kavar...


Kedves Mara! Azt hiszem, sokan azért irkálunk ide, mert azt hisszük, hogy ami nekünk segített, az másnak is segíthet akár. Legalábbis én így vagyok vele..

Karácsony, azt hiszem, "hitileg" (nem vallásilag.. :) ) nagyjából ugyanott tartunk, jó látni, hogy ebben is lehet hasonlóság valakivel.

Rotebeete, egyetértek..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5479 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Lehet Alicia..:-)
nem szeretném a húrt feszegetni,nekem ez az utsó hozzászólásom a témában..
Engem hittanra járattak,ahol a pap azt tanította, hogy tiszteljem a szüleim, fogadjak szót, tekintélyt hangsúlyoztak, hatalmasnak mutatták felénk őket. Ha csak vert volna az apám, akkor is?!?!?! Utálom. Hozzájárult az áldozatszerephez az egész. Nem tudtam tisztán gondolkozni, én akartam a jókislány lenni, bűnösnek éreztem magam. Ez mind nem elég. Istent apaképként, férfiképént, tekintélyszemélyként, emberarcú képzetben ábrázolták. Tényleg legyen meg az ő akarata?!
Káros.
Hímsoviniszta.
Én nem csak egy oldalborda vagyok, hanem ugyanolyan emberi lény. A nőket bűnösként ábrázolják, mert letépték az almát.
Ezt a sok sületlenséget, hogy merészelték belénk sulykolni? Hozzájárul az áldozatszerephez, a bűntudathoz. Mert miért ver az apám..bűnös vagyok? Ver az Isten?
A Bibliát is többször átírták.
Mikor rájöttem, hogy ez az egész mire elég, elfordultam tőle. Érzelmi zsarolásra,manipulációra építenek. Istenfélést tanítanak. Akitől félni kell az szeret? Hozzájárult ahhoz hogy kussoltam és tűrtem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5481 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

karácsony írta: Lehet Alicia..:-)
nem szeretném a húrt feszegetni,nekem ez az utsó hozzászólásom a témában..
Engem hittanra járattak,ahol a pap azt tanította, hogy tiszteljem a szüleim, fogadjak szót, tekintélyt hangsúlyoztak, hatalmasnak mutatták felénk őket. Ha csak vert volna az apám, akkor is?!?!?! Utálom. Hozzájárult az áldozatszerephez az egész. Nem tudtam tisztán gondolkozni, én akartam a jókislány lenni, bűnösnek éreztem magam. Ez mind nem elég. Istent apaképként, férfiképént, tekintélyszemélyként, emberarcú képzetben ábrázolták. Tényleg legyen meg az ő akarata?!
Káros.
Hímsoviniszta.
Én nem csak egy oldalborda vagyok, hanem ugyanolyan emberi lény. A nőket bűnösként ábrázolják, mert letépték az almát.
Ezt a sok sületlenséget, hogy merészelték belénk sulykolni? Hozzájárul az áldozatszerephez, a bűntudathoz. Mert miért ver az apám..bűnös vagyok? Ver az Isten?
A Bibliát is többször átírták.
Mikor rájöttem, hogy ez az egész mire elég, elfordultam tőle. Érzelmi zsarolásra,manipulációra építenek. Istenfélést tanítanak. Akitől félni kell az szeret? Hozzájárult ahhoz hogy kussoltam és tűrtem.


Karácsony, én látom ugyanazokat a visszásságokat a vallásban, az egyházakban, amiket te. Azért nem vagyok katolikus már. Viszont Istenre szükségem van, anélkül, hogy bárkit is irritálni akarnék ezzel. Bár lehet, hogy ez önmagában irritáló annak, aki nem hisz. Csak akkor nem tudom, hol a tolerancia? Mert én nem éreztem, hogy bántok olyanokat, aki nem hisz. Ha neki úgy jó, ha tud anélkül élni, hadd éljen úgy. Nyilván nem is tudom megszólítani azokat az embereket, ha a hitemről beszélek, akik ettől távol állnak. Nem is nekik szántam, hanem olyanoknak, akiknek ez megerősítés lehet. De ha ez itt tilos, akkor most írtam ide utoljára...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #5482 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Igazad van Alicia Ezért kell kölcsönösen megértenie egymást mindenkinek. Nekem súlyos okom van a saját hitemre. De mikor azzal jon nekem barki, hogy azert nem gyógyulok, mert a hit nevében nem bocsatok meg, osszeugrik a gyomrom tole...
ezért is nehéz a moderátoroknak, amit Mara írt...
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja karácsony által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #5483 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Én most pl. úgy gyógyulok, hogy időnként gyűlölöm az anyámat, (aki 7 éve meghalt), hogy nem zavarta el a házinénit pl, stb.... És úgy gondolom, ha tényleg van Isten, akkor pontosan tudja, hogy erre van szükségem a gyógyuláshoz. Ha az Isten nem ilyen, akkor nem is akarnék tudni róla.. Valahol van asszem a Bibliában is, hogy megvan a haragnak is az ideje, meg a megbocsátás ideje is. Aki ezt nem tudja hívő létére, a lelki betegeknek többet árt, mint használ. A harag egy olyan erő, amellyel ki tudom vetni magamból azt az embert,, aki engem ok nélkül bántott, bánt. Ezért szükség van a haragra. Jézus is volt, hogy haragudott, van rá példa. De tényleg lehet, hogy van, amikor eljöhet a megbocsátás ideje, de ha ezt magunkra erőltetjük, mert így akarunk jókereszténynek tűnni, vagy mi a fenének, akkor csak megbetegítjük önmagunkat....
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja Alicia09 által. Indoklás: Javítás, kiegészítés

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5484 Írta: Delila
Delila válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Nem szeretnek kotnyeleskedni de az en velemenyem szerint a problema ott kezdodik hogy HINNI barmiben lehet..Istennek mevezni azt ,amiben hiszunk es aszerint elni ahogy az O foldi helytartoi jonak latjak:vallas..
A hit nagyon jo dolog,atsegiti az embert a legnehezebb idoszakokon..Igen higyjunk magunkban,az eronkben,abban hogy lesz jobb is..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5485 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Felőlem mindenki abban hisz, amiben akar. Ha a hite akadályozza abban, hogy jól érezze magát, megpróbálom lebeszélni róla. Ha segít neki abban, hogy jól érezze magát, igyekszem erősíteni benne.. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #5486 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?
Hú Alicia ezt a harag dolgot még senki nem fogalmazta meg nekem ennyire jól. Köszi. Iszonyat ihletem lett. Megyek írni. Ez most nagyon tetszik!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #5487 Írta: Alicia09
Alicia09 válaszolt a következő témában: Tényleg segít a vallás?

karácsony írta: Hú Alicia ezt a harag dolgot még senki nem fogalmazta meg nekem ennyire jól. Köszi. Iszonyat ihletem lett. Megyek írni. Ez most nagyon tetszik!


Örülök, ha előbbre visz valakit, amiket ide irkálok.. Merthogy ezért teszem.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.694 másodperc